reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla małego LWA :)

Ja butelki mam z firmy LOVI, zobaczymy czy się sprawdzą :-)
Jeżeli chodzi o pielęgnację to chcę kupić z nivea baby i bambino.. Swoją drogą wiecie, że nivea baby i bambino produkuje ta sama firma?:baffled:
Jagoda, a czy ten krem z filtrem z nivea nie jest czasem od 3miesiąca życia? bo też go chciałam kupić ale gdzieś przeczytałam, że właśnie po 3m się stosuje.. dlatego chyba kupię z firmy ZIAJA bo mają od 1 dnia życia;-)
Pampersy mam na razie 1 paczkę new born ale chyba dokupię jeszcze jedną, później też myślałam o pieluchach dada.
 
reklama
Dziewczyny normalnie wybrac kosmetyki to jakiś cud...
Uznałam że emolienty odpadają - z prostej przyczyny - zakładam że mała urodzi się z normalną skórką. Ewentualnie pozniej dokupimy jak pojawią się problemy.
Wybrałam takie "marki"
HIPP - ma dobre składy i ALE ceny tez ma "doobre"
Johnson - martwie sie o uczulenie, ale sporo mam poleca..
Bambino - niby od lat używane, ale parabeny w składzie.

Chętnie wybrałabym właśnie HIPPa, tylko martwie sie, że mała się na niego uczuli, a taniutki nie jest niestety.
Słyszałyście, zeby jakies malenstwo nie tolerowało HIPPa?

Co myślicie o zestawie kosmetykow : Żel do kąpieli 3w1 + oliwka + krem na każdą pogodę ? A do tyłeczka alantan i na odparzenia sudocream ?
 
dziewczyny powiedzcie jaką wielka torbe torbe zabieracie do szpitala dla siebie i dla dziecka? tak mniej wiecej wymiary bo ja zielona i nie wiem jaką sobie kupić :/ bo w domu tylko walizka wielka :(
 
quincy johnson bardzo lubi uczulać, więc ja bym się na niego nie decydowała.. mamy najczęściej wybierają Nivea, hipp czy właśnie babydream z rossmanna. Na pupkę do codziennej pielęgnacji Linomag, a sudocrem tylko, jak się pojawi odparzenie.
Zgodnie z rozporządzeniami, nie stosuje się oliwki do pielęgnacji dzieci /zatyka pory skórne, w efekcie pot nie ma ujścia, pojawiają się wysypki, rumienie itd/, u dzieci poniżej 3 m-ca nie stosuje się kremów z filtrem na słońce, bo robiono badania, ze ten filtr wnikając w głębokie warstwy skóry niekorzystnie na nią wpływa i szkodliwie
aha-i nie stosuje się żadnych preparatów ze spirytusem do pielęgnacji pępka-albo tzw. sucha pielęgancja albo z użyciem Octeniseptu

żabila
co do torby, to chyba różnie-albo bierzesz jedną dużą, albo dwie-ja miałam jedną taką sportową dla siebie i taką małą dla synka
 
basia ja wyczytalam, ze może być stosowany dla niemowląt już od pierwszych dni życia, ponieważ nie zawiera filtrów chemicznych, a ze w biedronce byla promocja, wiec kupilam:-)

ja na pupke mam bephanten no i sudocrem, octenisept do pepuszka tez, torbe kupilam sportowa 60 cm dośc duża mysle ze wystraczy bo dzis dowiedzialam sie ze w moim szpitalu nie zaklada sie swoich ciuchow a z kosmetykow to tylko wazeline no i musze ja dokupic, bo nawet o tym nie pomyslalam:baffled:
 
Ewcik - co masz na myśli pisząc "zgodnie z rozporządzeniami"? :-) Rozporządzenie normuje to, co jest obwiązujące dla wszystkich bez wyjątków a sprawa używania czy nieużywania oliwki dla dziecka to raczej indywidualna sprawa każdej mamy...
 
Dziewczyny, ale nie można używać emolientów, jeśli ze skórą malucha jest wszystko ok. Wiecie ,że w przypadku kiedy ze skórą zacznie się coś dziać, emolient nie będzie w stanie jej już pomóc. Emolienty stosuje się tylko gdy skóra jest przesuszona.
Również pupy nie trzeba smarować przy każdym przewijaniu, tylko jak pojawiają się zaczerwienienia, po co smarować jak wszytko jest ok, dla mnie głupota. Ja nie smarowałam, moje dziecko nie było nigdy odparzone. Gdy pojawiało się zaczerwienienie bepanthen, sudokrem mi nie pasował.
_Ewcik_ w tym szpitalu w którym rodzę stosuje się spirytus rozrobiony z wodą, tak samo stosowałam 5 lat temu. W tym szpitalu co moja siostra rodziła stosuje się octanisept.
Kosmetyki jonsona często uczulają.
Ja stosowałam w pierwszym miesiącu firmy https://kidy.pl/szukaj/Bubchen.html?gclid=CKP5wp6bwbcCFYJb3god_FQA0g polecili nam je w szpitalu, bo Maks dostał silnego uczulenia od lowelli i była obawa przed innymi środkami. Faktycznie były super, ale potem stosowałam hippa. Kosmetyki starczają na dosyć długo.
Na pewno potrzebne będą jałowe gaziki do przemywania twarzy i oczu.
JA praktycznie nie używałam chusteczek nawilżających, brałam młodego pod kran lub przemywałam pupę wodą z mydłem, do tego miałam takie duże waciki.
Warto kupić spray do nosa taki dla niemowląt (ale to już bardziej w domu się przydaje)
 
Kamu a jaki spray do noska polecasz? woda morska?
a na katarek maść rumiankowa?
co do emolientów to mam kilka z musteli w próbkach i jeśli ze skórą będzie wszystko ok nie będę używać :)
 
reklama
Zaraz po urodzeniu stosowaliśmy disnemar ,później marimar ( czy jakoś podobne nazwy) Maść rumiankowa może uczulać takiego malucha. Nasza lekarka polecała zawsze wodę morską, nawet na katar, chociaż Maks swój pierwszy katarek miał dopiero ok 8-9 miesięcy. Do wyciągania z nosa bardzo dobrze sprawdza się frida, a przy dużym katarze " katarek" podłącza się go do odkurzacza:-)
 
Do góry