reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - co powinna kupić mamusia dla siebie i dzidziusia?

No właśnie dobre pytanie. Załóżmy że udaje się wykarmic dziecko z cyca to kiedy mu podawać wodę albo herbatke? Skąd wiadomo że to już? No butelka to chyba taka mała 150ml? Pewnie głupie pytanie ale ja do niedawna nie wiedziałam nawet że trzeba dopajac. I jak przygotować taka wodę czy kupną podawać?
 
reklama
Nie trzeba dopajac co najmniej do 4 miesiąca cyc wystarczy. Na mm się dopaja bo jest gęste a cycowe jest najpierw woda do picia a potem jedzonko. W lato dajesz cyca i dziecko jak ugasi pragnienie to się odessa lub ty go odessasz jak zobaczysz że nie ciumka. Ja przynajmniej nie dopajałam. Czasem herbatę z kopru ale tk na wzdęcia typowo.
 
Potwierdzam. Na piersi nie trzeba dopajać.
Przy butli owszem. Ja jak już musiałam to podawałam źródlaną przegotowaną..
Jako pierwsza butla 150 wystarczy.
 
Wyczytalam, ze cyc wystarczy do 3 miesiaca, ale inne zrodlo podawalo, zeby w duze upaly dopajac woda... :crazy: moze mieli na mysli wieksze dzieci.

Na chwile obecna mam 2 butle, do ktorych ewentualnie odciagne pokarm. Takich do picia nie mam
 
Makota a czym sie różnią butle do odciagnietego pokarmu od tych na wodę? :)
Ja wodę podawalam dopiero przy wprowadzaniu pokarmów i to nie smoczkiem a silikonowym niekapkiem, etap butelki ominelismy. Te ustniki silikonowe ma avent i canpol ( albo baby ono, zawsze mi sie mylą...ale canpol raczej ) i one są takie same, canpolowe kosztują grosze i pasują do butelek aventu
 
Malgorzatka - bylam przekonana, ze te butle 0+ maja jakis inny smoczek ,ktory nadaje sie do pokarmu, a te zwyczajne butelki sa dla starszych dzieci na herbatki itd :p
 
Makota- butelki różnią się pojemnością, a smoczki liczbą dziurek czyli szybkością przepływu. Największe nacięcia mają te do kaszek.

A kształt pewnie w każdej firmie troszkę inny jest.
Trzeba wybierać zbliżony do kształtu brodawki
 
nam położna mówiła, żeby nie dopajać przez pierwsze 6 miesięcy, że to są jakieś mity, że dziecko przy upale musi być "nawodnione". Mówiła, że jak się karmi piersią, to mleko matki jest tak skonstruowane, że zapewnia zawsze idealne nawodnienie. To nie jest jak mleko w kartoniku, które pijemy :) Po 6 mies prowadzać powoli różne rzeczy w tym wodę, herbatki itp. Nie wiem jak sprawa się ma do dzieci karmionych mm - zrobię wszystko żeby karmić naturalnie więc przynajmniej na razie nie orientowałam się w takim przypadku
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja karmiłam od początku mm i musiałam dopajać. Między posiłkami. I dziewczyny (które będą karmić mm) nie martwcie się, że na początku dziecko nie wypija Wam 90 ml - nasz zaczął od 30 ml i z 10 ml wody ( źródlana) i stopniowo coraz więcej.
 
Do góry