reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki TSH a ciąża

reklama
Na wlasną rękę nie bardzo bo ginekolog mówił abym do nich na chwilę wróciła..nie wiem co on ze mną kombinował ale czułam się jak królik doświadczalny...to leki, to zastrzyki, to badania..a zero konkretów.
Nowy ginekolog mnie pewnie poprowadzi lepiej-Oby..zobaczymy
Dam wam znać
Ahaa, źle Cię zrozumiałam. Ale ewidentnie ginekolog nie wie co robi. Idź do endokrynologa :) mój gin od początku ciąży tylko pyta o wyniki TSH i dawki leku ale mówi, że się nie będzie wcinał skoro jestem pod opieką endokrynologa.
 
Ahaa, źle Cię zrozumiałam. Ale ewidentnie ginekolog nie wie co robi. Idź do endokrynologa :) mój gin od początku ciąży tylko pyta o wyniki TSH i dawki leku ale mówi, że się nie będzie wcinał skoro jestem pod opieką endokrynologa.
Spokojnie. ☺️
Ide do nowego ginekologa we wtorek 13.09
Spodziewam sie ze wyśle mnie do endokrynologa tak jak piszesz
Dam znać co powiedział
 
Cześć,
Dziś zrobiłam wyniki tarczycy samo TSH.
Wynik to 0,2311
Norma wpisana na wyniku to 0.3500-4,9400
Mam 9 dzień cyklu
Nie biorę żadnych leków ani witamin pomagających zajść w ciążę.
Czy wg was ten wynik powinien mnie niepokoić?
Pół roku temu wynik TSH miałam 2.133
Wtedy ginekolog powiedział że wynik jest idealny do zajścja w ciąże..
Jak go bylo u was z wynikami tsh?
Ja też od początku ciąży miałam coś nie tak z tarczyca. Mój ginekolog przepisał mi właśnie eutyrox 50 i musiałam brać przez cała ciążę. Nie musiałam iść do innego lekarza.

Na te normy nie patrz bo dla kobiet w ciąży są inne tak mi lekarz mówił.
 
Ja też od początku ciąży miałam coś nie tak z tarczyca. Mój ginekolog przepisał mi właśnie eutyrox 50 i musiałam brać przez cała ciążę. Nie musiałam iść do innego lekarza.

Na te normy nie patrz bo dla kobiet w ciąży są inne tak mi lekarz mówił.

Jesli lekarz ma dwie specjalizacje (ginekologia + endokrynologia) to ok. Ale sam ginekolog zna sprawy tarczycy pobieznie, wiec warto zawsze jednak isc do specjalisty, ktory sie zajmuje konkretna sprawa.
 
@Doglovers sam wynik TSH nic nie mowi o stanie tarczycy. Jak bedziesz szla do endokrynologa to zrob cala trojke tarczycowa (TSH, fT3 i fT4). Wolne hormony tarczycy lepiej mowia o jej stanie. Samo TSH zmienia sie b.wolno i nawet stres moze miec wplyw na jego poziom. Dodatkowo raz bralas leki na tarczyce, raz nie. Moglo dojsc do jakis zawirowan hormonalnych. Specjalista endokrynolog na pewno cie pokieruje na podstawie wynikow co, jak i czy wogole masz brac.
 
Ja też od początku ciąży miałam coś nie tak z tarczyca. Mój ginekolog przepisał mi właśnie eutyrox 50 i musiałam brać przez cała ciążę. Nie musiałam iść do innego lekarza.

Na te normy nie patrz bo dla kobiet w ciąży są inne tak mi lekarz mówił.
ale autorka nie jest w ciąży. Jeśli miała tsh 2.1 to taka dawka Euthyroxu tylko rozregulowała pracę tarczycy. Zresztą uważam, że to nie są cukierki i nie bierze się tak ooo, miesiąc bierze, miesiąc nie.
 
reklama
Do góry