reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trombofilia - wyniki

reklama
Przed ciążą nie pamiętam jakie brałam witaminy. Chyba pregnę start. W ciąży ginekolog mi polecił femibioni też jestem mu wierna przez całą ciążę. 🙂 Cały czas oprócz tego brałam też Actifolin 2mg. Biorę do teraz.
 
Tak, robiłam:
- morfologia,
- tsh, fsh, lh,
- estradiol
- progesteron,
- prolaktyna,
- testosteron,
- wit. D3,
- żelazo,
- DHEA-SO4,
- amh - dla dziewczyn, które mają niski poziom. Ja przy wyniku 0,2 zaszłam w ciążę w 6 c.s. Wiek 42 lata. :)
- antykoagulant tocznia,
- zespół antyfosfolipidowy,
- trombofilia (jedna nieprawidłwość)
Dodatkowo sprawdziliśmy nasienie męża.
Chyba tyle...
I wszystkie masz prawidłowe wyniki? To tylko się cieszyć :) tak jak mówię, częsta mutacja, słuchałabym się lekarza co brać, a czego nie. Jak bierzesz prenasol to tam są metylowane foliany, więc to jest podstawą.
 
"A1298C (MTHFR 1298A>C) - wpływa na obniżenie aktywności MTHFR. Genotyp MTHFR wpływa na ilość kwasu foliowego we krwi. "
Ja jestem po 2 poronieniach. Za pierwszym razem poronienie było spowodowane wada genetyczna płodu, brałam wtedy zwyczajny kwas foliowy. Przed i w trakcie drugiej ciąży brałam już kwas foliowy metylowany, niestety znowu poroniłam ale badanie przyczyny poronienia nie wykazało wady płodu.
Po drugim poronieniu dowiedziałam się że mam mutacje MTHFR 677 - odpowiada to za złe przyswajanie kwasu foliowego i mutacje PAI- biorę na to akard zastrzyki neoparin. Obecnie jestem w 11 tv i narazie jest ok.
 
Dziewczyny mam pytanie. Właśnie otrzymałam wyniki na trombofilię. Mam za sobą: poronienie, zdrowa ciąża (bez żadnych leków) i znowu poronienie.
Wynik mnie zaskoczył, a jednak...
Od 2,5 tyg. lekarz wdrożył mi Acard 150 mg i Prenasol. Jak się uda się znowu zajść w ciążę Neoparin 40 - > dodatkowo.
Co prawda wyszła tylko jedna nieprawidłowość, ale wyszła. Czy któraś z Was miała taki przypadek i wszystko przebiegło pomyślnie. Co to oznacza?
Acard 150 mg i Prenasol dostałam już przed wynikami... Dzisiejsze wyniki przesłałam ginekologowi i stwierdził, że jeśli się uda wdroży mi ten Neoparin 40 🤔
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
Ja co prawda mam inne mutacje MTHFR i PAI1( badania robiłam po dwóch stratach) Ciążę bez problemów, dwie straty i kolejną ciążę na lekach (od praktycznie samego początku brałam leki neoparin 0.4, acard, luteina( do 12 TC).
Ciąża na lekach przebiegła prawidłowo. Urodziłam 4 miesiące temu zdrowego syna.
 
Ja co prawda mam inne mutacje MTHFR i PAI1( badania robiłam po dwóch stratach) Ciążę bez problemów, dwie straty i kolejną ciążę na lekach (od praktycznie samego początku brałam leki neoparin 0.4, acard, luteina( do 12 TC).
Ciąża na lekach przebiegła prawidłowo. Urodziłam 4 miesiące temu zdrowego syna.
O, ja zapomniałam, że na początku ciąży też brałam luteinę i duphaston, ale nie pamiętam dokładnie do którego tygodnia.
 
reklama
"A1298C (MTHFR 1298A>C) - wpływa na obniżenie aktywności MTHFR. Genotyp MTHFR wpływa na ilość kwasu foliowego we krwi. "
Ja jestem po 2 poronieniach. Za pierwszym razem poronienie było spowodowane wada genetyczna płodu, brałam wtedy zwyczajny kwas foliowy. Przed i w trakcie drugiej ciąży brałam już kwas foliowy metylowany, niestety znowu poroniłam ale badanie przyczyny poronienia nie wykazało wady płodu.
Po drugim poronieniu dowiedziałam się że mam mutacje MTHFR 677 - odpowiada to za złe przyswajanie kwasu foliowego i mutacje PAI- biorę na to akard zastrzyki neoparin. Obecnie jestem w 11 tv i narazie jest ok.
Oby tak zostało. Spokojnej ciąży...
U mnie zarówno 1 jak i 3 ciąża zatrzymała się na etapie 6t2d. To mnie zastanowiło...
Trzymam kciuki!
 
Do góry