reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wynik PappA

Witajcie :-)

Przed świętami odebrałam wyniki testu Pappa. Niestety wyniki wyszły bardzo źle i chciałabym prosić o opinię osób, które również miały podobna sytuację.

Mam 36 lat. To moja druga ciąża. Mam syna 10 lat i żadnych komplikacji przy pierwszej ciąży.
Moje wyniki to :
NT 0.9
Pappa 0.35 mom
Beta HCG 1.21 mom

Na usg lekarz powiedział że płód rozwija się prawidłowo.
Na pappa wyszło mi wysokie ryzyko bo aż 1:57 Trisomii 21.

Czuje ze z dzieckiem jest wszystko wporzadku ale niepokoi mnie niski poziom białka.
Czy któraś z Was miała podobne wyniki?


Obecnie mam ryzyko 1:356 to moja trzecia ciąża, również mam białko bardzo nisko, wizytę u ginekologa mam 14.01 dopiero, w zaleceniach po prenatalnych mam właśnie brać acard po konsultacji z prowadzącym.
W drugiej ciąży również miałam bardzo niskie białko, ryzyko 1:290 i zdecydowałam się wtedy na amniopunkcję - wyszedł wtedy zdrowy chłopak, acardu nie przyjmowałam, wszystko do końca ciąży było w porządku. Urodziłam w 37 + 3 waga urodzeniowa 2900. Obecnie ma 16 miesięcy i waży prawie 14 kg 😅 Bardzo szybko podwoili i potroił masę urodzeniową.
 
reklama
Witajcie :-)

Przed świętami odebrałam wyniki testu Pappa. Niestety wyniki wyszły bardzo źle i chciałabym prosić o opinię osób, które również miały podobna sytuację.

Mam 36 lat. To moja druga ciąża. Mam syna 10 lat i żadnych komplikacji przy pierwszej ciąży.
Moje wyniki to :
NT 0.9
Pappa 0.35 mom
Beta HCG 1.21 mom

Na usg lekarz powiedział że płód rozwija się prawidłowo.
Na pappa wyszło mi wysokie ryzyko bo aż 1:57 Trisomii 21.

Czuje ze z dzieckiem jest wszystko wporzadku ale niepokoi mnie niski poziom białka.
Czy któraś z Was miała podobne wyniki?
Witam,
Ja mam podobnie. BHcg w porządku, bo po przliczeniu około 0,5 (24,60 IU/L), ale BIAŁKO PAPPA mam super niskie, bo 0,26 (0,60 IU/L). Oczywiście trochę panikuje, bo wizytę mam dopiero 11.01, ale mam nadzieję, że lekarz mnie raczej pociesz niż zdołuje. Dopiero na wizycie będzie robił USG na przeziernosc, chociaż będzie to rzutem na taśmę, bo będę już w 14 tygodniu (14+1) i nie wiem, czy jeszcze będzie w stanie wszystko ocenić. Mam 31 lat i w pierwszej ciąży miałam pod koniec słabe przepływy, małowodzie i cc w 37tyg. Mam nadzieję, że to tylko zapowiedź podobnych problemów do opanowania, a nie coś gorszego...
 
Witam, i co takiego pwoeidział Ci lekarz?
Mi na USG nic nie widzi podejrzanego, wszystko dobrze sie rozwija, jedynie ta PAPAA , za tydzien mam amnio i bardzo się tego boje.
 
Hej Dziewczyny ! Chciałam podzielić się z Wami moimi wynikami, bo gdy czekałam na rozstrzygnięcie to fora dodawały mi wiele otuchy.
Po prenatalnym USG w 12 tygodniu ryzyko trisomii spadło do 1:3051 ( z wieku lat 30 wynikało 1:633), za namową lekarza zdecydowałam się również zrobić biochemię.
wyniki były zaskoczeniem: wolne beta-HCG: 2,692 MoM, PAPP-A 0,680 MoM - poprzez wysokie stężenie HCG ryzoko przesunęło się do: 1:521.
Lekarz stwierdził ryzyko pośrednie: mogę nic nie robić dalej lub wykonać test SANCO. Zdecydowaliśmy się na SANCO (koszt 2300 zł) wyniki były dostępne zaledwie 3 dni po badaniu: WYNIK POZYTYWNY nie stwierdzono trisomii.
Dziewczyny lekarze sami nie umieją wytłumaczyć czemu niektóre z nas mają wyższe wolne HCG, łatwo mówić żeby się nie przejmować gdyż ja z mężem również przeżyliśmy horror. ale zawsze jest nadzieja i tego trzeba się trzymać !
Pozdrawiam Was.
 
Hej dziewczyny,
Przeszłam połowę konwersacji na tym forum i musze przyznać, że wiele historii dało mi nadzieję na pozytywny wynik...
NT 1,6
Crl 71
Fhr 162
Kość nosowa widoczna na zdjęciu usg podane : 0,2cm.
Cała reszta idealne, maluch pieknie ułożyl sie do badania wszystko pieknie udało sie sprawdzić
Mój wiek 30 kończę w marcu, ciaza po in vitro.
niestety biochemia:
Beta 3,781 mom
Pappa 0,748 mom
Co daje ryzyko ZD 1:274 (skorygowane) 1:687 (podstawowe)
Nie musze tłumaczyć przez co przechodzę bo wszystkie to znamy...w czwartek zaraz po odebraniu wyniku zrobiłam test sanco plus i czekam na wynik (10 dni roboczych). Lekarz który tłumaczył mi wynik twierdzi, ze widział może 5 przypadków na 5 tys z ZD w przypadku takich wyników i zalecił badanie z krwi. Tak samo mój lekarz prowadzący, który od razu sugerował zrobienie krwi bo jak wiemy pappa to statystyka. Niby zdaje sobie z tego sprawe ale stres nie odpuszcza.
Jeśli Sanco wyjdzie dobrze nie zrobie amnio boje sie powikłań a chcemy w moim przypadku wykluczyć ZD, dodatkowo od początku ciazy krwawię- dwa razy było nie ciekawie (krwiak podkosmowkowy).
Jedyne co mnie zastanawia, zaraz po pozytywnym teście moja Beta była bardzo wysoka czy może to mieć wpływ na wynik bety w tym badaniu?
Pzdr
Kasia
 
Mam dokładnie taki sam problem, wysoka beta ok 4.4 Mom i Papa 0.8 Mom , od poczatku wysoka beta w testach, daj znać jak.twoje wyniki testu Sanco.
 
reklama
Do góry