reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wymiary i waga naszych słodkich Skarbów

A wiecie co, że ja na ostatnim usg w 18 tyg. byłam tak zakręcona i szczęśliwa że z dzidzią wszystko w porządku no i że dowiedziałam się że to synek, że nie pamiętam , albo mi gin nie powiedział ile szkrab ma wysokości :laugh: Pamiętam tylko jak dla hec mierzył jego stópkę i wyszło że ma dł. 23mm (wysoki bedzie), miesiąc temu miała 10 mm ;D
 
reklama
a teraz podaje wymiary mojej coreczki z wczorajszego usg:

BPD = 53,4 mm (22tc2d)
HC = 187,9 mm (21tc2d)
AC = 159,5 mm (20tc5d)
FI = 35,0 mm (21tc2d)
OMP = 440 g

czyli podumowujac wychodzi 21tc i 2 dni.
 
Wymiary Dawidka na dzien dzisiejszy ;)

BPD 46,0 mm
HC 154,0 mm
AC 137,0 mm
FL 28,0 mm

Masa: 264 g

Dawidek okazal sie byc mlodszy o 6 dni niz wg pierwszego USG, ale mam sie trzymam pierwszej daty ;) .. najwazniejsze ze zdrowy jak byczek ;)
 
BPD = 46,5 mm (19tc0d)
HC = 166,5 mm (19tc2d)
AC = 145,9 mm (19tc6d)
FI = 30,3 mm (19tc3d)

Szymuś ma 25cm (wielkolud już)
Okazało się ,że troszkę młodszy o 5 dni,wiec skorygowaliśmy na 19tc3d
Maluch zdrowy, serducho puka że hej..
Jedynie co zaniepokoiło, to ilość wód płodowych -AFI 22 . Lekarka mówiła,że w normie, ale przy takiej ilości na wszelki wypadek zrobić badania poziomu hormonu tarczycy,bo może być nieprawidłowość..Hmm..dziwczyny, macie gdzieś prawidłową ilość wód płodowych? Jak jest u Was? I czy ktoś wie, jak to wpływa na malucha?? No i na mnie, jeżeli faktycznie jest nieprawidłowość (jutro idę z wynikami na konsultacje i badania do mojej pani gin ale już się niepokoję)
 
Kasiu znalazłam coś takiego na temat AFI czyli indeksu płynu owodniowego:

Ilość wód płodowych (bardziej prawidłowo określa się wody płodowe płynem owodniowym) zmienia się w czasie ciąży i zależy od różnych czynników, między innymi od tygodnia ciąży. Przyjmuje się, że w trzecim trymestrze ciąży w worku owodniowym znajduje się 800 - 1200 ml płynu owodniowego. Dokładna ocena ilości płynu owodniowego jest właściwie niemożliwa, ale badaniem USG można określić wartości przybliżone.
W tym celu stosuje się różne skale i sposoby, których celem jest zobiektyzowanie badania. Jednym ze sposobów jest powszechnie stosowany indeks płynu owodniowego - AFI (Amniotic Fluid Indeks). Jako prawidłową ilość płynu owodniowego uważa się AFI zawartą między liczbami 8-20 (8-25).

Z tego wynika że u Ciebie AFI jest w górnej granicy normy. Nic się nie martw na zapas i zobacz co zaleci Ci Twój lekarz. Jest i będzie dobrze! Nie martw się na zapas :)
 
Dzięki INES, tak też mówiła lekarka-ilość prawidłowa, ale górna granica, wiec na wszelki wypadek warto zrobić badania poziomu hormonu tarczycy
 
a teraz moje dane zdzisiejszego 3d/4d:

BDP = 56 mm
HC = 212 mm
AC = 184 mm
FL = 41 mm
HD = 38 mm
OMP = 580 g

czyli wychodzi srednio 23 tydzień i 2 dni!!! czyli jakies 1,5 tygodnia wczesniej niz pocztakowo lekarz zakladal!!! czyli zmieniam suwaczek i termin na 2 pazdziernika :D
 
reklama
Hello :laugh: :laugh:
Troche mało mam wymiarów mojego malucha:
FHR - 140`
FL - 3,65
BPD - 5,19

Serce, pęcherz moczowy, kręgosłup, pępowina prwaidłowo rozwinięte. Łożysko na tylniej ścianie, szyjka długa i zamknięta, ilość wód w normie.
Maluch sie wiercił i nie pokazał płci :( :(
Mamy przyjść za dwa tygodnie to lekarz sprawdzi jeszcze raz wszystko bo stwierdził, że przy mojej oponce przyda się jeszcze jedno takie badanie jak maluch będzie o 2 tygodnie starszy.
Powiedział, że na razie jest wszystko dobrze ale chce się upwenić.
Winna mamcia, że oponkę posiada ::) ::) ::)

 
Do góry