reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Wyluzuj się" - czyli jak zajść w ciążę z "wścieklizną macicy"

Wszystko prywatnie robiłam w diagnostyce oraz w klinice tam gdzie podchodzimy do in vitro.
Aha ja mam skierowanie na badania hormonalne do szpitala jak mam mieć miesiączke, A w zeszłym miesiącu się nie dostałam i teraz czekam czy teraz może ki się uda iść bo jak nie to już nie wiem, A co dokładnie robiłaś za badania. Jak teraz nie pójdę do szpitala to chyba pójdę do innego gin bo żadnego monitorowania nie miałam jak dziewczyny piszą czy cos tylko od razu takie badania.
 
reklama
Hej. Czytam was.i długo się zastanawiam czy napisać.... Bo mogę wyrazić wobec niektórych zrozumienie ale inne mnie opierdziela. Ale trudno...
Tak was podczytuje i się zastanawiam ile z was.piszacych że trzeba odpuścić świrowalo nim zaszło.
Owszem, wiadomo, macie rację, stres i flustracja nie pomoże nam w niczym.
Ale jak odpuścić skoro trzeba działać cały czas? Jak można odpuścić skoro i tak trzeba kontrolować cykl wiedzieć kiedy owulacja itp. Moim zdaniem odpuszczenie to po prostu przestanie staran, a w tym wypadku w ciążę nie znajdziemy raczej.
Wiem na swoim przykładzie, że po kilku monitoringach okazało się że pęcherzyki mi pięknie rosną nawet po dwa, ale nie pękają, zatrzymują się w miejscu albo rosną do wielkich rozmiarów. I u mnie nie będzie ciąży jeśli nie będę brała zastrzyków. Więc jak mam odpuścić skoro w okresie owulacyjnym muszę łazić po ginekologach? Brać zastrzyk potem sprawdzać czy pękło. Może mi ktoś.o tym powiedzieć? Bo może jest cudowny sposób a ja nie wiem. Mało tego, jak ci lekarz mówi, że jeszcze miesiąc dwa i trzeba sprobowac inseminacji to jak odpuścić? Jak człowiek chce za wszelką cenę zajść naturalnie.

Odpuścić kochane to może ktos z regularnymi cyklami, z prawidłową owulacja, z dobrymi hormonami, sprawnym nasieniem. Ktoś kto faktycznie wszystko ma ok, tylko trzeba mu czasu i odpoczynku. Wtedy można faktycznie bawic w odpuszczanie i nie ma zmiłuj musi się udać.

Osobiście uważam, że stres ogólnie źle.na nas działa i jeżeli to jest faktycznie już histeria to należy skorzystać z jakiejś pomocy np. psychologa. Ale on pomoże nam tylko radzić sobie z emocjami, że stresem, z bólem że strachem. Ale nie uleczy nam macicy. Nie uleczy nam jajników. Nie sprawi że jajeczka zaczną pękać. I nie sprawi też, że nagle przestaniemy w ogóle myśleć o ciąży.

Myśleć będziemy cały czas póki nie ujrzymy dwóch kresek.

I błagam przestańcie gadać farmazony że wystarczy nie myśleć i się zajdzie.
I jeszcze jedno...... Co innego kiedy mówi tak kobieta która ma dziecko lub dwójkę i ma 26 lat a co innego jak te które mają 30-35 i od lat marzą o chociaż jednym.
Czasami.... Trochę zrozumienia.
 
Aha ja mam skierowanie na badania hormonalne do szpitala jak mam mieć miesiączke, A w zeszłym miesiącu się nie dostałam i teraz czekam czy teraz może ki się uda iść bo jak nie to już nie wiem, A co dokładnie robiłaś za badania. Jak teraz nie pójdę do szpitala to chyba pójdę do innego gin bo żadnego monitorowania nie miałam jak dziewczyny piszą czy cos tylko od razu takie badania.

Badania:
Tsh
FT3
FT4
Anty TPO
Anty TG
Vit D
AMH
LH FSH
PRogesteron
Prolaktyna

Jak możesz w szpitalu na NFZ to poczekaj bo koszt tego zestawu jest dość wysoki
 
Liczyłaś sobie owulację? Masz regularne? Albo odczuwasz bóle okołoowulacyjne? Czy po prostu kochałaś się codziennie i zaskoczyło? Jeśli mi w tym cyklu się nie uda, to znów zmieniam technikę. Jakie leki brałaś?
Tak miałam monitoringi a pozatym ja zawsze czuje owu :) leki po owu to duphaston, progesteron besins dowcipnie, clexane, encorton :)
 
Jak widać, ta metoda z 2-3 abstynencjami nie zawsze jest słuszna. Ja wcześniej tak robiłam i nic nie wyszło. Teraz jest "projekt grudzień" w którym seks jest niemalże codziennie. Zobaczymy...
Powodzenia! Na pewno w końcu się uda! 3mam kciuki. Macie czas, wypróbujcie wszystkie kombinacje i za którymś razem zaskoczy. Na pewno się uda!
 
Jeśli się teraz nie uda to od stycznia planuję brać ten olej wiesiołka, inofolic, lubrykant conceive plus, i mieszanka ojca grzegorza sroki na pobudzenie jajników. Oczywiście oprócz tego wszelkie badania. Dam Wam znać czy to pomogło.
Kochana co za dużo to niezdrowo! Jeśli twój ginekolog mówi ze jesteś zdrowa, spróbowałabym najpierw tylko inofolik. Czytałam o dziewczynach, których cykl po ziołach zwariował. Jeśli masz regularne to nie ma co brać, chyba że lekarz zaleci.
 
Ja mam super lekarke i wszystko z nią obgaduje. O wszystko się pytam i czasem to puka się w głowę jak mnie słyszy. Ona jest dla mnie jak terapia. Pokazuje mi moje zdrowe jajniki i piękna macice zawsze gdy przychodzę podlamana. Zrobiła mi badania hormonów bo się uparlam, a ona mówiła że będą dobre i jakie byly? Bardzo dobre! Najważniejsze w staraniach jest seks seks i jeszcze raz seks. Tak mówil mój niemąż i miał rację bo wtedy zaszlismy. Więc kochacie się ile wlezie [emoji3590]
 
Kochana co za dużo to niezdrowo! Jeśli twój ginekolog mówi ze jesteś zdrowa, spróbowałabym najpierw tylko inofolik. Czytałam o dziewczynach, których cykl po ziołach zwariował. Jeśli masz regularne to nie ma co brać, chyba że lekarz zaleci.
To prawda z tymi ziołami. Mozna sobie nieźle zaszkodzić. Czytałam nawet że po sroce kobiety miały torbiele jak pomarańcze. Rozwalony cykl miesiączkowy i niekiedy żadnej poprawy.
No ale oczywiste były też takie, które twierdzą że zaraz po ziołach zaszły.
Na pewno należy sprawdzić stan hormonów.
 
reklama
Jeszcze estradiol i testosteron. Miałam w zestawie od lekarza.
Tsh ft3 ft4 anty tpo to akurat miałam no już jakiś czas temu, no właśnie dobrze by było jakbym poszła czekam z niecierpliwością na ta miesiączke tylko się obawiam czy nie będzie w święta, bo cykle to ostatnio jakoś mam w cały świat, może po ty badaniach m
 
Do góry