reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wylezane cuda 2016

Mój mały też zasypia jedząc a karmię go na rękach albo w bujaczku i odrazu śpi
Ale mój ma dopiero 2 miesiące a dokładnie za tydzień będzie miał.
Smoka mój nie lubi
Na spacery też nie lubi chodzić i dlatego siedzimy w domu bo jak wyjdziemy to drze się okropnie i musimy wracać
 
reklama
Dordaw powinna dotykać swoimi rączkami kolan. Podobno nie każde dziecko podnosi do góry nóżki i trzyma się za stopki. Nam się to udało i dopiero od około 3 tygodni Mikołaj łapie się za stopki. Przy zmianie pieluchy podciągałam mu nóżki do góry i załapał:)

Tak, karmię go na leżąco w łóżeczku.

Dziewczyny u Nas jest problem z kupą. Od 3 dni mały robi zielone bobki. Nie chce pić rumianku, a posłodziłam mu troszkę nawet, dałam mu też soczek z marchwi rozcieńczony wodą i też nic. Starłam jabłko dwa razy i nic. Nie mam pomysłu jak mu mogę pomóc. W szafce mam słoiczek z suszoną śliwką , ale jakoś boję się mu go dać. Co myślicie?
Hope wiem ze to może dziwne co napiszę ale u mnie z kupą bardzo pomógł nocnik. Jak widzialam ze się napina to go sadzam i kupcia jest. Wiem ze to maluszek ale widocznie taka pozycja mu odpowiada bo w pieluche idzie gorzej.
Jeśli chodzi o zasypianie to tez zasypia gdy je tylko ze przy kp.. poje poje i go odstawiam przemycajac w dziuba smoczek :)
 
nafoczka poważnie?:) ja zginam mu nóżki do brzuszka jak widzę, że próbuje ale dzisiaj się to nie udało. Kupiłam w aptece jakąś herbatkę Hipp owocową taką do zaparzania w torebkach bo kopru i wody nie chce pić. Przeszłam właśnie dzisiaj na mleko 2.

Dordaw ja jakoś nie doczytałam. O jaki rozstęp brzuszka chodzi?

Byliśmy dzisiaj na rehabilitacji i nasza rehabilitantka powiedziała, że teraz neurolodzy często diagozują problemy z napięciem, a ona nie widzi tego u Mikołaja. Uważa tylko, że ma słabą obręcz barkową i pokazała Nam nowe ćwiczenie, żeby wzmocnić mięśnie. Mikołaj mnie rozbawił bo już rozpoznaje nieznajome twarze i nie pasowało mu miejsce w którym byliśmy, więc płakał. Udało mi się go uspokoić ale jak Pani rehabilitantka pokazywała ćwiczenie i przy tym się do niego przybliżała to on od razu robił podkówke :) już się taki mądry zrobił :)

Zbliżają się mrozy, chyba za duże na nasze maluszki i spacery.

Ziemniaczek myślę, że to zaraz minie i spacery będą dla Was przyjemnością.
 
Ziemniaczek ja mialam to samo. Milion razy wracalam na sygnale ze spaceru a mala jak tylko sie przebudzila to odrazu w placz. Minelo jej to jakos w drugiej polowie 3 miesiaca albo pod koniec. Dopiero od niedawna chodzimy bez problemu ale np boi sie wiatru i jak mocniej zawieje to zdarza jej sie plakac.

Hope rozstep miesni prostych brzucha, niektorzy lekarze mowia ze to przepuklina i ze ma cwiczyc miesnie i na pol roczku kontrola. Na razie widze ze jej to nie znika. To jest taki jakby gruby miesien idacy przez brzuch ale ktos kto nie jest lekarzem lub rehabilitantem to nie zauwazy tego. Dla laika niewidoczne. Ja tez na noc karmie na lezaco ale czesto jej przy tym nosem poleci lub cos furkocze w nosie bo nie zdazy przelknac.

My dzisiaj po szczepieniu. Lekarka mowila zeby za tydzien zaczac jej juz dawac do probowania warzywa bo w ostatnim miesiacu przyrost wagi by w dolnej granicy.

A z tymi mrozami co ida to kiepsko, mi sie strasznie dzien dluzy jak nie wyjdziemy :(

n59y6iye227k1jnm.png
 
Mi też się dłuży :( dzisiaj wyszliśmy, ale jutro się nie ruszamy.

Nasze szczepienia zawsze się wiążą z czymś nieprzyjemnym. Teraz mamy kolejne 13 stycznia. My cały czas próbujemy coś nowego, ale problem z kupką jest cały czas :(
 
Hope a moze nie dawaj mu jeszcze np mandarynek? Moze za wczesnie dla niego na takie smaki jak z tymi kupkami jest problem? Sama nie wiem. Nam pediatra mowila zeby dawac smakowac same warzywa po kilka lyzek dziennie do 6 miesiaca a pozniej dawac miksy tych warzyw i powoli owoce typu jablko czy gruszka.

My dzis bylysmy na spacerze i nie bylo zle :)

n59y6iye227k1jnm.png
 
No właśnie chciałam Was pytać jak z rozszerzaniem diety u Was? Moja Emi skończyła dwa dni temu 4 miesiące! Jak nie planowałam rozszerzać jej diety do skończonego 6 miesiąca ale od wczoraj ona mi sie budzi w nocy co trzy godziny na jedzenie, a przesypiala juz całe noce! Nie wiem czy to odreagowuje pobyt w szpitalu, idą zabki czy sie nie najada! Mi sie wydaje ze pokarmu mam dużo! Poczekam jeszcze pare dni i zobaczymy


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dordaw ja dawałam mu tylko polizać manadrynek, odrobinke tego soku wysysał. Ogórka kiszonego też lizał :) Ale od tej pory co wyskoczyły mu czerwone plamki na głowie to już nie dałam mu mandarynek.

Dzisiaj wlewałam mu łyzeczką zaparzony koperek i udało się, zrobił kupkę. Plastelinę ;) ale jest!

Z naszym rozszerzaniem jest tak, że daje Mikołajowi od czasu do czasu parę łyżeczek pojedynczych warzyw albo owoców. Nie zastępuję posiłku tylko dawałam do spróbowania. Tak dwa razy w tygodniu. Nie długo mamy szczepienie i podpytam jak z kaszkami.

Dziewczyny polecam Wam te strony:
Link do: Zdrowa kaszka dla niemowlaka - rozszerzanie diety
Link do: Hafija.pl

fajne artykuły :) wczoraj się wciągnęłam :)

yvonne nie przejmuj się, nasze noce też są nie przespane. Kiedyś czytałam jakiś artykuł, że dzieci reagują tak na pogodę. Może coś w tym jest :)
 
Ja w przyszlym tygodniu zaczne dawac po 2-3 lyzeczki po jednym warzywie do probowania przez kilka dni. Najpierw dynia, pozniej ziemniak, marchewka, brokul, a pozniej bedzie juz 6 miesiac i jakies mimsy plus jablko, gruszka, banan do sprobowania :)

Yvonne to raczej nie glod. Moja tez ma takie fazy, czasem spi od 21 do 6 bez pobudki a czasem ze dwa razy na cyca sie obudzi. Niekoniecznie musi byc glodna, moze chce sie przytulic. Mi pediatra mowila zebym kolo 5mca zaczela dawac do probowania zeby kolo 6 mca troche jadla rzeczy bogatych w zelazo.

n59y6iye227k1jnm.png
 
reklama
U nas jest głód ewidentnie, jak dostanie cyca to pije z 10 minut i śpi dalej! Jak próbowałam ja wziąć do łóżka zeby była blisko to nawet smok nie pomagał, tak długo marudziła i sie wiercila aż dostała cyca [emoji3]
Ja Amelii zaczęłam wprowadzać nowe pokarmy od skończonego czwartego miesiąca mimo iż była na moim mleku, w piątym zaczęłam robić tolerancje glutenu tzn codziennie do jednej porcji mleka dostawałam łyżeczkę kaszki zbożowej i tak przez miesiąc! W ogóle to zapisałam sie do klubu Bobovity i wprowadzałam według ich poradnika i jestem bardzo zadowolona - nigdy nie była z nia żadnych problemów żywieniowych! Teraz tez bede postępować według ich poradnika ale chce zaczac dopiero po skończonym 6 ewentualnie 5 miesiącu bo chce sie nacieszyć karmieniem piersią bo przy Amelii to tylko miesiąc karmiłam a potem przez 5,5 miesiąca tylko laktator i laktator [emoji20]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry