reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

reklama
witam ponownie:)
dziękuje wam kobietki za ciepłe słowa -troche mi lżej że nie jestem sama:)
ale mówicie że może iśc kilka ząbków naraz? ojej
moja mała tak marudzi i pcha całe piąstki do buzi :( aż krzyczy tak jej dokuczają te dziąsełka,kurde bidulka może jej też wyjdzie kilka naraz:)
jeszcze raz dziękuje dziewczyny za wsparcie
pozdrawiam
 
Witam,
Jakiś czas temu zauważyłam u mojego 5-cio miesięcznego malucha 2 białe krostki na dziąśle. Znajdują się one tylko po jednej stronie z przodu dziąsła na wysokości trójki.
Są one niewielkie - ok. 2mm, białe, twarde i niebolesne.
Myślę, że raczej nie są to afty, bo te przerabiałam ze starszym synkiem. Do pediatry wybieram się w tym tygodniu na szczepienie, więc na pewno się o to zapytam, ale póki co trochę mnie to niepokoi.
Czy któraś z mam spotkała się z czymś takim?
Pozdrawiam!
 
Kulturalny Kraków
Witamy
Jeśli jesteś młodą mamą z Krakowa prosimy o wypełnienie ankiety, która zamieszczona jest pod linkiem poniżej.
Celem badania jest poznanie potrzeb kulturowych i postaw związanych z uczestnictwem młodych matek w kulturze szeroko pojętej.
Poniższa ankieta jest częścią projektu badawczego realizowanego przez studentów Wyższej Szkoły Europejskiej im.ks.Józefa Tischnera w Krakowie.
Bardzo nam pomożesz wypełniając kwestionariusz.

Kulturalnie można zawsze, jeśli tylko zechcesz !
Życzymy udanej zabawy !

Ankieta jest anonimowa. Zebrane wyniki prezentowane będą wyłącznie w postaci zestawień liczbowych i procentowych. Prosimy o szczere odpowiedzi i wypełnienie ankiety tylko raz.

https://spreadsheets.google.com/viewform?form key=dFJNeTZYTUVvcDg0U0YzUGMxOXgxY0E6MQ&theme=0AX42CRMsmRFbUy 1hNTEyYWQxMC03NzM0LTQxZTUtOGRmOC1mNTQwYjJlMDhhNTQ&ifq
 
Tak, ja spotkałam sie z czyms takim:) W naszym przypadku to były wybijające sie ząbki:) Synek zaczal zabkowac bezbolesnie w 3 miesiacu zycia:)
 
hej :)

czytam sobie co tu piszecie i musze sama cos napisac :)
Ktoras mama napisala, że to, kiedy wyjda dziecku zabki zalezy takze od tego kiedy my zabkowalismy, lub nasz maz/partner.

Mam inne doswiadczenie.
Corka zaczela zabkowac dopiero kolo 8-9 miesiaca.
Natomiast syn ma 4 miesiace i juz zaczyna !!! Strasznie sie slini i ciagle gryzie swoja reke, lub co tylko uda mu sie chwycic :)

Mysle ze zabkowanie przebiega bardzo indywidualnie, różni sie nawet u rodzenstwa ;-)))
coz, trzeba przetrwac ten moment zabkowania :)

pozdrawiam was serdecznie

KaSo
zajrzyj na strone poswiacona pielegnacji i wychowywaniu dziecka http://radymamy.blogspot.com
 
Ale trójki jako pierwsze? Malutki ma 5 miesięcy i jeszcze ani jednego ząbka. Wypatrywałam raczej dolnych jedynek...
Te 2 "krostki" są z przedniej strony dziąsła, nie od spodu - czy tak mogą się przebijać ząbki?
Pozdrawiam!
 
Moja jak miała takie kropki na dziąśle w miejscu 2 też myslałam, że ząbki. Okazało się, że potem dostała pleśniawek, jak wyleczyliśmy zniknęły te kropki. A pierwsze ząbki wyszły jej dopiero w lutym, 4 miesiące po tamtym incydencie, najpierw dolne 1 a potem górne :-)
 
reklama
U nas sprawdza sie tylko niemiecki dentinox;)
I osanit w globulkach pod język:)
Dziewczyny wrzuccie linka tej szczoteczki chetnie zakupie;)
 
Do góry