reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Witam,tak sobie czytam o tym zabkowaniu...u moich dzieci tez odbywalo sie to w roznym wieku,starsza cora slinila sie okropnie juz od 2mc,a od czwartego zabki zaczely wychodzic jak grzyby po deszczu,nim skonczyla rok miala juz prawie wszystkie zabki.Teraz ma 15 lat i sliczne zabki(ani jednego ubytku!)a mowi sie ze jak wczesnie wyjda to szybciej sie psuja.Moj synek z koleji,slinil sie caly czas a zabki wyszly ok.10mc.Teraz mam 5-miesieczne blizniaczki,slinia sie okropnie i wszystko gryza,ale nie mam pojecia kiedy u nich nastapi ten wazny moment,moze wyliczyc srednia miedzy 4 a 10mc,to bedzie 7?

 
reklama
Ehhh u nas już 2,5 miesiąca "idą niby zęby".
Ślinienie teraz to już jakby odkręcić kran, leci i leci, gryzie wszystko, a najbardziej moje ręce i ramiona, dziąsełka rozpuchnięte, górki na nich są i białe kreseczki już jakiś czas a zęba nadal nie widać.
Mały stracił apetyt i nie chce nic jeść łyżeczką, ogólnie je bardzo mało, do tego gorączkuje, nie wiem ile u nas to potrwa....
 
witam
ja sama nie wiem czy mój syn ząbkuje

ślini się już od 3 miesiąca i pcha wszystko do buźki
robi to często nerwowo
marudzi czasem, ale to tylko dziecko i nie zawsze ma dobry humor

na dole dziąsła mają wgłębienie
nie wiem jak to nazwać , "wcięcie"
a na górze coś białego widać takie kreski ale słabo i nic nie wystaje...

to chyba dłuuugo potrwa bo taki stan już jest na pewno od miesiąca a może i dłużej
od dzisiaj zauważyłam pierwszy raz twarde kupki u małego
tyle że po zjedzeniu jabłuszka poszła rzadka kupka

trzeba czekać chyba bo nie ma na to innej rady
 
Moja córeczka ma prawie 14 miesięcy i ma 6 ząbków(2 na dole i 4 górne)Pierwsze ukazały się w 9 miesiącu życia, ale śliniła się od ok 2 mies życia, i tak cały czas się ślini, ale to jak:szok:
 
reklama
Jak naszej wyszly dwa pierwsze zabki na raz to kupilam paste do zebow z ziajki dla niemowlat bez fluoru. Troszeczke daje na szczoteczke, malusia kropeczke, troszke szczotkuje malej zabki a potem daje jej szczoteczke i ona sama sobie jezdzi w buzi, w wiekszosci po to zeby zjesc paste chyba :-D Teraz idzie jej 5 zabkow i bedzie wiecej szczotkowania.
 
Do góry