reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Droga Basiu moja siostra się urodziła też z ząbkiem i było ok tylko moja mama mówiła że totak śmiesznie wyglądało...:-D:-D..Mojej Juki ząbki zaczeły wychodzić jak miała 2 miesiące ale fakt szybko jej wypadały musisz tylko dbać o to żeby ich pruchnica nie zaatakowała ta butelkowa i będzie ok .....Pozdrawiam
 
reklama
Maciuś mój wkrótce skończy 3 miesiące i od kilku dni zaczyna się strasznie ślinić. Czy to możliwe, że juz na ząbki? Ponoc dziecko może kilka miesięcy przed pojawieniem się pierwszego ząbka juz się ślinić... Czy ślinienie sie maluszka może sygnalizować coś jeszcze?
 
Mój starszy syn zaczął się ślinić w 3 miesiącu życia a ząbki wyszły mu dopiero w 7 miesiącu. Kiedy zaczęły mu wychodzić skończyło się ślinienie.

Sądzę, że u twojego maluszka jest podobnie. Oczywiście nie mam zielonego pojęcia, kiedy pierwszy ząbek "zawita na świat":tak:
 
witam mój ma 2 miesiące a tak się ślini że jest cały mokry...Moja córka jak miała 2 miesiące to jej wyszły 2 na raz koszmar tak płakała,,Ale bardzo szybko jaj wypadały :baffled::baffled::baffled:
 
Z tym szybkim ząbkowaniem coś musi być, bo ja miałam szybko ząbki i moja córcia miała już 2 jak sończyła 4 mc :tak: a teraz juz się kolejne szykują. No i jak byłam w 4 klasie podstawówki chyba, to cała klasa poszła na kontrolę do dentysty i dzieciaki miały po 20 zębów, jeszcze sporo mleczaków, a ja miałam już 32 stałe zęby :szok:
 
Moj tez sie slinil jak mial 2 miesiace przed skonczeniem 4 miesiaca wyszly mu 2 dolne zabki. Przyjrzyj sie dziaslom u mojego bylo widac sporo wszesniej spuchniete dziaselka na dole. Pozdrawiam:-)
 
reklama
Mój maluszek ma skończone 4 miesiące ale ślini się juz od jakiegoś czasu, do tego bywa niespokojny i chce gryść gryść gryść :-D myślę że to jakieś ruchy w dziąsełkach się zaczęły. Ząb pewnie się pojawi się za parę miesięcy :-)
 
Do góry