reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Ha a co robic jak dziecko na widok szczoteczki do ząbków momentalnie zaciska buziolka? A jak sie uda juz jakims cudem przekonać do otwarcia to jest takie darcie, że słyszy cały blok!!!
 
reklama
ja mam szczoteczki do ząbków i dziąseł mój syn je uwielbia jak nie miał ząbków gryzł z nuka gryzak punktowy a teraz ma taką z canpolu z delikatnym włosiem i zawsze po jedzeniu najpierw sama mu poszoruję potem daje mu do rączki i on sam sobie ja gryzie i tak czyści ząbki
 
Ja też kupiłam taki zestaw szczoteczek canpolu.Dałam Łukaszowi taką gumową do gryzienia ale on nie bardzo wie co z nia robić:baffled:. No i mamy nareszcie pierwszego ząbka- lewa górna jedynka:-). Ale jego wyjście nie przyszło łatwo:no:. Jęczenie ,marudzenie, płacz, wrzask i jeszcze dołączyło do tego przeziębienie:wściekła/y:. Ale może z następnymi będzie lepiej. mam nadzieję.:-)
 
Grzechotka ,mój synek tez uwielbia szczoteczkedo ząbków ale włąsnie gryźć. Tez po próbie szczotkowania daje mu do "samodzielnego mycia"- czytaj gryzienia, ale obawiam sie,ze to za mało.Mam nadzieję, ze z biegiem czasu to sie zmieni, bo mycie na siłe nie wchodzi w rachubę.
 
Dziś u mojej 13 miesiecznej córki zauważyłam żółty nalot na zębach.Czy to może być już kamien i jak go usunąć?? Dodam ze szczotkuje jej zeby pasta i szczoteczka co najmniej raz dziennie czy to za mało??Prosze o pomoc
 
Moj synek tez mial biegunke przy zabkowaniu ale zabki wyszly i biegunka znikla nie martwilam sie za bardzo dawawlam mu tylko duzo do picia ...zeby sie dzidzius nie odwodnil.
 
wita wszystkie mamy. moj syn ma dwa miesiace ale urodzil sie z zabkiem ,slyszalam ze to cos oznacza ale nie wiem co czy ktoras z mam wie? prosze o odpowiedz. lub jakis link z tym znaczeniem:-)
 
jak biegunka utrzymuje się dłużej niż dwa dni lepiej iśc do lekarza. Mój łukasz miał biegunkę jak wychodziły mu dwójki, poszłam do lekarza i okazało się ze to nie przez ząbki tylko infekcja gardła. Dostał antybiotyk i lakcid i przeszło następnego dnia.
 
reklama
To, iż Twoje dziecko urodziło się z ząbkiem prawdopodobnie nie oznacza ani żadnej dolegliwości ani nieprawidłowości - takie rzeczy się zdarzają. Niestety duże prawdopodobieństwo jest, że ten ząbek wcześnie wypadnie lub ulegnie próchnicy z powodu słabej mineralizacji. Musisz więc dołożyć więcej starania aby utrzymać go w zdrowiu. Często spotykam się z teorią, iż dzieci które szybko ząbkowały (przed osiągnięciem 6 miesięcy) będą miały w przyszłości słabe zęby, no i chyba to się sprawdza. Ja jestem tego przykładem, no i niestety mój synek odziedziczył po mnie geny, bo ząbek wyszedł mu przed osiągnięciem 4 miesiąca życia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry