reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Kaitlin miala pierwsze zabki kiedy miala 4 mies i 3 tyg .Byl to dla nas okropny czas kiedy sie przebijaly.Caly dzien przejeczla ,nie chciala jesc ,spala tylko po 15 min i budzila sie z placzem.Kiedy widzialam ze juz naprawde sie meczy podawalam jej Tylenol w kropelkach Oczywiscie nie za czesto aby sie nie przyzwyczila.Jest to najlagodniejszy srodek przeciwbolowy.Po pdaniu bylo calkiem inne dziecko.Teraz Katlin ma prawie 6 mies i widze ze dziaselka na gorze sa juz popuchniete .Chyba bedziemy miec gorne dwojki.
Mamy szczoteczke do zebow i myjemy naszepierwsze zabki.
 
reklama
moje malenstwo rowniez dosc wczesnie zabkowal zaczelo sie od 3 miesiaca i rowno na pol roczku wyszly dwie dolne jedyneczki i nie wiedomo kiedy po 7 miesiacu wyszly dwie gorne jedynki czekamy na wiecej :) mysle ze po pol roczku wyjda, wytrwalosci :):-D
 
mój synuś się już ślini od 2 miesięcy a ma teraz 5.mi sie cały czas wydawało że to ząbki ale dopiero teraz widzę że dziąsełko jest opuchnięte więc może to już nie długo.no i pociera w tym miejscu paluszkiem.ale słyszałam że dzieci gorączkują i marudzą a on nie.sama już nie wiem.
zawsze po karmieniu przecieram mu dziąsła wilgotną pieluchą noi zestaw szczoteczek też już czeka:biggrin2:
 
mój syn ma już 5 ząbków 6 w natarciu czy powinnam juz jakiejś pasty uzywac jakie szczoteczki dla takiego malucha???
 
Jakiś czas temu (tydzień?) Młodemu pojawiło się coś białego na górnym dziąsełku. W miejscu gdzie powinna być jedynka, a tak właściwie między jedynką a dwójką. Towarzyszyły temu nocne płacze i lamenty, niechęć do jedzenia i ogólne rozdrażnienie. Wygląda to jak łepek od szpilki. Taka malutka kropeczka. Kiedy to dojrzałam byłam zachwycona, że znalazłam przyczynę marudzenia, ale teraz się zastanawiam. No bo od tygodnia nic się nie zmieniło. Jeśli to ząbek to nie ruszyl nawet o milimetr. Próbowałam w niego czymś puknąć, ale nie ma żadnego odgłosu. To ząbek czy może być coś innego? Np jakaś pleśniawa? :/
 
Hej. Martwię się trochę, bo mój synek ma już 9 m-cy i żadnego ząbka. Fakt ślini się bardzo, wkłada do buzi wszystko co ma w rączkach ale to trwa od ok 3 m-cy i nic. Wiem że każde dziecko jest inne ale i tak się martwię.
 
Moja córcia zaczęła ząbkować bardzo późno.Pierwszy ząbek pojawił się jak miała 10mies.Teraz ma 11 mies i na swoim koncie 2 białe jedyneczki.Teraz od jakiegoś czasu sie ślini i widać że góra ją swędzi,marudzi,budzi się w nocy z płaczem.Mam nadzieję że dwójki w miarę szybko wyjdą.Ale nie martwię się przyjdzie i na nią czas że będzie miała pełną buzie ząbków,a po za tym im później wyjdą tym będą bardziej mocniejsze i później wypadną :)
 
Nie masz się czego martwić WIOLUNIA 82,niedługo pewnie zobaczysz w buzi swojego szkraba białego ząbka.Tak jak pisałam moja Oliwka dostała pierwszego ząbka jak miała 10 mies.
 
Ostatnia edycja:
GRZECHOTKA uważam że powinnaś uczyć malucha już myć ząbki tym bardziej że zaraz będzie ich już 6.są pasty już dla takich szkrabów.Moja Oliwka ma 2 ząbki a już sama bierze szczoteczkę i razem ze mną myje ząbki,ona ma dopiero 2 ząbki i 11 mies więc na razie myje ząbki wodą ale zawsze coś tam wyczyści.Ale jak skończy roczek to kupie jej już pastę do zębów.
JA KUPIłAM OLIWCE SZCZOTECZKĘ JORDAN DLA DZIECI 0-2 LAT.
Bardzo jej odpowiada,w środku jest dziurka co ułatwia trzymanie szczoteczki i na końcu są wypustki,Moja córka lubi jeździć sobie nimi po dziąsełkach,służy jej ona też jako gryzaczek.Są też szczoteczki z canpol babies dla maluszków.
 
Ostatnia edycja:
reklama
kupiłam take szczoteczki z canpoku i mam jeden gryzak z nuka narazie szoruje sonbie tymi ząbki ( a zębów już od tamtego ostatniego posta doszły 2 w sumie 8:szok:) w zestawie z canpolu jest szczoteczka z miękiego włosia więc ja mu po jedzonku szczotkuję o pastę sie pytałam ale lekarz powiedział ze wodą wystarczy

eM u nas zanim ząbek wyjdzie i miesiąc mija tyle że u na s to od razu 2 wychodzą w tym samym czasie
 
Do góry