reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Moj synek ma już 8,5m-ca i cztery ząbki. Pierwsze dwa pojawiły się gdy mały skończył 6m-cy. Od tej pory myję mu codziennie wieczorem zęby silikonową szczoteczką namoczoną wodą, ale zastanawiam się od kiedy można i należy wprowadzić dziecku pastę?
 
reklama
witam :-)
mój synek zaczął ząbkować w 3 miesiącu a w 5 wyszły mu 3 ząbki na dole w tej chwili ma 7 miesięcy i wyszła mu górna trójka jakoś dziwnie bo chyba pierwsze wychodzą jedynki i może dlatego tak go bolało w nocy soię budził co 3 godziny nawet żel Bobodent nic nie pomagał :szok::szok:
 
Synus zabkuje. Wychodza mu boczne i tylnie zabki.Wczoraj az sie przestraszylam, caly dzien byl marudny,ze hej. Dopiero wieczorem zobaczylym,ze ma cale spuchniete dziaselka, w jednym miejscu wyglada to tak,jakby to byl pecherz do przebicia:confused::-( Nie mam pojecia co to jest(nie zbiera sie tam ropa, ani nic innego) czy to normalne dziewczyny??czy ja panikuje??
 
witam.jestem tu nowa :happy:. moj synus ma nie cale 6 miesiecy. zabki ujrzalam kiedy mial 4. tez sie strasznie slinil. przez kilka dni budzil sie w nocy ale nie bylo az tak zle:-). ma sliczne dwie dolne jedyneczki
 
witam. moj synus ma prawie 6 miesiecy.pierwsze zabki wyszly mu kiedy mial 4 miesiace. wyczytalam ze im wczesniej wyjda tym wieksze ryzyko prochnicy. dlatego tez czyszcze mu te dwie sliczne dolne jedyneczki silikonowa szczoteczka. mysle ze warto to robic chocby ze wzgledu na to ze maluchowi wyrabiamy ten nawyk. a oli to uwielbia:-D
 
cześć dziewczyny!!!!:-) my mamy problem:-(
mój Krzyś ma 6,5 m-ca zauważyłam, że wychodzi mu górna jedynka
martwię się ,że nie wychodzą mu zęby z dołu tylko z góry-słyszałam że to NIE DOBRZE:baffled:
czy słyszałyście coś na ten temat?
czy mam się czymś martwić?
są przesądy że takie dziecko się "nie chowie".
są przypadki że takie dzieci mają ciężki los.

proszę napiszcie coś
 
witaj:)mysle ze nie masz powodow do niepokoju,kazde dziecko jest inne i i naczej sie rozwija,mojemu synkowi wyszly najpierw dwa z dolu,a potem dwie dwojki u gory zamiast jedynek,jedynki byly pozniej,lekarz mi powiedzial ze to nie jest jakas wada to normalne poniewaz kazde dziecko rozwija sie na swoj sposob,a w zabobony nie wierz-NIE WARTO.pozdrawiam goraco
 
Mysle za (ZIELONO MI)nie masz powodu do niepokoju,mojemu synkowi tez wychodza zabki z boku,i rowniez zauwazylam ze ma dziasla spuchniete cale biale i w jednym miejscu ma tak jakby pecherz,i na drugi dzien juz zniknal i teraz wychodzi w tym miejscu zabek:)a co do masci czy zeli polecam bardzo DENTINOX to jest zel kosztuje w aptece 22zl ale jest rewelacyjny,szczegolnie na noc.pozdrawiam mamuski:)
 
Witam. Powiedzcie mi czy to normalne :happy: bo mój Kubuś właśnie skończył 12 mies. i ma tylko dwie dolne jedynki a górnych jak nie było tak nie ma :-( a najbardziej mnie niepokoji to ,że pod dziąsełkiem w górnej jedynce widać coś czarnego :-( i już sama nie wiem co to jest mam nadzieje , że nie rośnie mu jakis czarny ząbek :szok:.
 
reklama
Do góry