reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Mojej rosna o dziwo pierw gorne...juz wsumie je widac i powoli cisna sie tez jedyneczki dolne:) na poczatku nie bylam pewna ale lekarz potwierdzil:)
czekam teraz z niecierpliwoscia az wyjda...a to chyba moze potrwac....
 
reklama
Kuba przed przeprowadzką miał 10 zębów.
Wczoraj zagładłam do buźki a tam kolejne 2 się pokazały - górne 4.

Przybywa ich szybko..
A dziewczyny, ile tych ząbków ma się pokazac??
Do szóstek czy piątek.???

Pozdrawiam
 
Wczoraj zauwazylam ze jest 11 zabek i to nawet sporawy wiec wyszedl kilka dni temu ale moja corka nie da sobie ostatnio zajrzec i przez to mamy problem z myciem zebolkow ;D

Nikos Ja tez nawet nie wiem ile tych zebow powinno byc i do jakiego wieku rosna.Moja tesciowa powiedziala ze Robert czyli jej syn mial wszystkie zeby jak on skonczyl roczek ??? Nie wierzylam w to co mowi i z reszta dalej jakos nie dowierzam ;)
 
Mam pytanko: czym myjecie ząbki swoim maluszką, bo ja przecieram gazikiem umoczonym w przegotowanej wodzie. Ostatnio szukałam pasty do zębów dla roczniaków ale wszędzie piszą, że dozwolone dopiero od 2 lat.Wydaje mi się, że sam gazik umoczony w wodzie to chyba zamało, jak sądzicie? Może jednak są jakieś pasty dla roczniaków, a ja nie spotkałam?
 
ilona1009 moja pediatra mówiła ze są pasty dla niemowlaków ale trzeba je kupować w aptece,obowiązkowo takie które,rzecz jasna,nie mają fluoru :)

ja na razie daję małej samą szczoteczkę zamoczoną w wodzie i sama sobie "szoruje" te 8 ząbków :D świetnie jej to idzie :) .
 
a jak radziłyscie sobie z szukaniem ząbków przez dzieci moja tak daleko pcha rączki do buzi ze az zwraca i nie da rady na 3min jej samej zostawic bo odrazu sie dławi.
a gryzaga do ust nie weżmie:-(
 
Witajcie! Mój synek ma 3.5 miesiáca strasznie sie slini,bierze wszystko do buzi,jest niespokojny i placze wieczorami.zauwazylam z tylu u góry cos bialego,dotykalam jest to twarde czy to mozliwe ze to zabek.Bo slyszalam,ze pierwsze zabki wyrastaja z przodu.Pa
 
reklama
Hej raczej na zeby to za szybko a ze sie slini i wklada wszystko do buzi to normalne rozwojowe :) a to cos biale to moze sa plesniawki (wygladaja jak biale krostki czesto mylone z zabkam) - na to Apftin polecam.
 
Do góry