reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

moja 5,5 miesięczna córeczka chyba ząbkuje, myslalam na począku, że jest przeziębiona bo miała goraczkę, katarek, ale po wizycie u lekarza okazało sie ,że ma bardzo opuchnięte dziąsełka. Bardzo mi jej żal bo jest niespokojna zamiast jeść to gryzie smoczek w butelce, nie wiem jak jej pomóc, prosze o porady, ma przy tym gorączke juz ladnych pare dni, nawet zrobiłam mej badania moczu i morfologie, CRB, czekam na wynik krwi bo mocz OK, odpiszcie, poradzcie:sick: :sick: :-(
 
reklama
Kochane mam pytanie czy myjecie już waszym maluszką ząbki? bo ja się nad tym zastanawiam. Podobno są takie nakładki na palec. Boje się aby nie dostał jakieś próchnicy albo czegoś podobnego.
 
Kochane mam pytanie czy myjecie już waszym maluszką ząbki? bo ja się nad tym zastanawiam. Podobno są takie nakładki na palec. Boje się aby nie dostał jakieś próchnicy albo czegoś podobnego.

ja myje teraz juz pastą, wcześniej sama wodą myłam

a np. w aptece można kupic specjalne szczoteczki które się nakłada na palec

my uzywamy takiej dla dzieci do lat 3
 
Antoś też najprawdopodobniej zaczyna ząbkować choć nie ma jeszcze zaczerwienionych dziąsełek. Najbardziej ból dokucza w nocy... ostatnioj nocy budził sięco 40 min. I do tego co jakiś czas pojawia się stan podgorączkowy.Mam nadzieje że już niedługo ujżę tego pierwszego kiełka:tak:
 
mój Antoś rownież ma 5,5 miesiaca. Ma podobne objawy choć nie zaobserwowałam czerwonych, opuchnietych dziąseł. Troche się martwie czy to napewno ząbki. A pomóc możesz zimnym gryzaczkiem i żelikami na dziąsełka ...i to bedzie wszystko, bo o niczym innym nie słyszałam. Przede wszystkim dużo cierpliwości, bo również czekam na pierwszego ząbka
 
Antoś na 5,5 m-ca i ma podobne objawy choćnie zaobserwowałam czerwonych, opuchniętych dziąsełek. Stosuje zimne gryzaki i żeliki zwłąszcza na noc. Martwi mnie stan podgorączkowy co kilka dni, ale staram się być cierpliwa :)
 
Mój synuś ma skończył 2 miesiące i od jakiegoś czasu zaczął strasznie się ślinić i ciągle wkłada sobie rączki do buźki.Czy to możliwe że zaczynają mu wyrastać ząbki?:baffled:
 
reklama
mój synuś ma już 10 miesięcy i dopiero 2 ząbki które wyszły mu przed samymi świętami teraz są sliczne i widać je przy każdym usmiechu ale początki łatwe nie były . śinił sie juz od 4 miesiąca i wydawało sie że to już ten czas a tu prosze troszke czasu minęło do pojawienia zię pierwszego ząbka więc drogie mamy nie martwcie się wyjdą na pewno . teraz czekamy na kolejny ząbek
 
Do góry