reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

moj Maciek ząbkuje [w wieku 3,5 mies wyszly dwie dolne jedynki] i jednoczesnie zlapal gronkowca zlocistego, ktory molestuje Jego jelitka. No i co z tym zwiazane - problemy z brzuszkiem. Ponadto mamy duzo placzu i klopoty ze spaniem. Jednym slowem - traaaagedia.
 
reklama
zastanawiam sie czy jak wyjda zabki ewie to czy myc je takimi gumowymi szczoteczkami - czy raczej one sloza do masazu dziolselek ???

jak wiecie co albo stosujecie to poradzcie mi ???
 
WIESZ ALETKO CZASEM LUDZIE NIE POTRAFIA SIE PORUSZAC DOBRZE PO FORUM ALBO NIEUWARZNIE CZYTAJA I SA WLASNIE TEGO TAKIE EFEKTY .... A ZALEZY IM NA ROZWIAZANIU PROBLEMU :-[


POZDRAWIAM

P.S FAJNIE ZE SACLILAS 8)
 
tuśka21 mimo iż Areczek ma dwa ząbki to narazie niczym mu nie czyszcze ząbków, bo nawet nie wiem czym ??? może ktoś bardziej doświadczony nam w tym pomoze ???
 
Firma Canpol ma zestaw 3 szczoteczek: do masowania, do dziąseł i do ząbków. Wystarczy też przetrzeć ząbki gazikiem zmoczonym przegotowaną wodą.
 
my myliśmy ząbki jak wyszło kilka i najpierw zwykła szczoteczką dla dzieci a później tak od roku z pastą
teraz jeszcze nie myjemy bo nie mamy co ;D ;D ;D
 
Ale maluch nie potrafi wypłukać ust, a usunąć całą pastę gazikiem to masakra... Ja sobie pastę darują na pewno do roczku, potem się zastanowię.
Myję zęby dziecku tylko przed snem, tą szczoteczką do pierwszych ząbków w ramach przyzwyczajania, i przecieram gazikiem.
 
margot masz piekne zdejci wstawione - cudo normalnie cudo :)


co do pasty nie jestem za - nawet ze nie jest szkodliwa - ale chemia to chemia


ja chyba bede przemywac gazikiem i rumiankiem :)
 
reklama
Pozwólcie że i ja sie do was przyłacze!
mój synek ma 2 dolne jedynki i tez sie ostatnio zastanawiaam czy je jakoś myć czy na razie darowacv sobie!
Ale jakiś czas temu kiedy myłam sobie zęby , mały orzygladał mi ise dałam mu czystą normalną szczoteczkę do zebów(nową żeby nie było zastrzeżeń) i on sobie nią świetnie te zębale czyści , nawet nie wiecie ile mu to frajdy sparawia!!
 
Do góry