reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

czyli reg€ły nie ma jak widze niektórym dzieciaczkom ząbki rosną w zupełnie dowolnej kolejności ;D
 
reklama
No pewnie :) każde dziecko ma swój rytm ważne że wychodzą.. ale z drugiej strony szkoda że maluchy nie rodzą się z ząbkami.. ;) ;D
 
cześć,
mam zestaw z canpola - taka niby szczoteczka do masowania dziąseł, szczoteczka silikonowa do pierwszych ząbków i szczoteczka dla starszych niemowląt. Zaczęłam mu "myć" ząbka gdy tylko się pojawił - rano i wieczorem. Przemkowi podoba się ten zabieg i czsem buntuje się gdy już kończę. No i masuję mu też dziąsełka, ale Przemko też chętnie sam to robi - oczywiście pilnuję, żeby sobie krzywdy nie zrobił. Myślę, że im wcześniej, tym lepiej, bo dziecko przyzwyczai się do tych zabiegów.
Pozdrawiam
Giza
 
U nas szczotkowanie zębów (mamy ich już 5) odbywa się obowiązkowo po wieczornym kapaniu. Ja wycieram i ubieram Krzysia a on sam grzyzie szczotkę ( dla maluszków Oral-B). Oczywiście przed samodzielnym szczotkowaniem zębów i dziąsełak ja wykonuje zabieg delikatnego masażu.
Również po posiłakach staram się aby ząbki zostały "umyte"
 
hej, moj mial 3.5 miesiaca gdy zaczely wychodzic mu pierwsze zabki [teraz ma prawie 4 mies]. Juz je wyraźnie widac, ale caly czas krzyczi i budzi sie w nocy z okropnym lamentem. Mam wrazenie, ze ani viburcol, ani paracetamol ani żele mu nie pomagają... Czy wiecie może ile czasu od wyrżnięcia się ząbkow mogą jeszcze trwac takie ekscesy? Czy z nastepnymi ząbkami tez sa takie problemy?
 
ja tylko na pocieszenie powiem ze mój maluch teraz drugi raz ząbkuje Kolejne dwa wychodza ale górne tym razem i jest tak samo jak za pierwszym razem.Marudny, niepszespane noce,slinotok jak z kranu, katar, chrypa i sama nie wiem co jeszcze...
 
welcome to the club ...
mały nam tak daje do wiwatu, że szok
przed chwilką pisałam koleżankom styczniowym, że śpi a teraz mąż właśnie próbuje go uspokoić, bo znów wstał :mad:
nie wiem czy to czwórki czy piątki, ale jakieś z tych tylnich, ma wielkie gule na dziąsłach
wcale się nie dziwię, ze dostaje wariacji
tylko my pomału mamy dość, to już ponad tydzień jak prawie nie śpimy :mad: :mad: :mad:
 
qrcze, dziewczyny, nie straszcie, ze potem jest tak samo beznadziejnie! To dopiero pierwsze mackowe ząbki i juz mamy dosyc :(
 
hej Dziewczyny i ja dolaczam do waszego klubu ... moja corka 12 listopada skonczy 5 miesiecy - i juz jakis czas temu zaczelo sie jej zabkowanie .... normalnie tragedia ... jest taka marudna krzykliwa , slini sie maxymalnie ,,, gryzie wszystko co mozliwe nawet podczas karmienia gryzie smoczek od butelki ... na zabawkach wyzywa - sie tak mocno je gryzie ... bylam wlasnie wczoraj u lekarza i dostalam jakies czopki na to zeby w nocy bylo troche spokojniej .... :-[ moze pomoga .... jak wykupi je to podam nazwe bo na recepcie nie rozczytuje .... pozdrawiam i zycze sobie iwam cierpliwosci do naszych pociech :) ;D ;D ;D
 
reklama
Mnie ten temat jeszcze nie dopadł, chociaż kiedy czytam wasze opisy to zaczynam się domyślać dlaczego mała jest od jakiegoś czasu taka marudna.

Gdzieś czytałam o podawaniu dziecku marchewki zamiast skórki od chleba. Brzmi logicznie, ale czy któraś z Was tego próbowała ? :-[
 
Do góry