reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

ja jestem w 14 tyg i się nie mogę doczekać ruchów. Czasem mam wrażenie, że coś tam się przewraca ale to pewnie tylko układ pokarmowy mój działa. Za to zauwazyłam coś innego mianowicie jak leże na płasko to w dole brzucha zauważyłam takie dość znaczne wzniesienie które raz jest bardziej na lewo, raz na prawo a zazwyczaj po środku. Mój narzeczony też to zauwazył, nawet jak na leżąco energicznie ruszam się to ta "gulka" się przemieszcza. Nie wiem czy to dzidzia czy tylko moje urojenia hehe
 
reklama
Ja też nie mogłam się doczekać kiedy w końcu poczuję jakiekolwiek ruchy mojego okruszka. Pierwsze ruchy pojawiły się u mnie w 20 tygodniu ciąży, a teraz są bardzo częste:-) Wspaniałe uczucie kobitki!!!
 
to Ci dobrze:) ja się juz nie mogę tego doczekać. Teraz pewnie mylę je z treścią pokarmową przesuwającą się po układzie hehe
 
ja dziś zaczynam 17 tydzień i wierzcie mi dziewczynki ,że od niespełna tygodnia czuje wieczorem motylki, trwa to np. 2 razy po 3 sek. nie miałam wczesniej tego, wiec wiem,że nie jest to praca jelit. raz w 12 tyg poczułam takie laskotanie jakby piorkiem ale to bylo urojenie;) aaa i do szczuplych nie naleze!!!
 
Cześć :) Ja pierwsze ruchy swojej córeczki poczułam w 18 tygodniu ciąży (było skończone 17 t.c. i nie pamiętam ile dni). Też nie mogłam się doczekać aż tu pewnego ranka po śniadaniu dostałam 3 kopniaczki. Były tak wyczuwalne, że na 2 ostatnie zdążył się załapać przyszły tatuś. Wiedziałam na pewno, że to dzidziuś. Wcześniej miewałam jakieś przelewanie w brzuchu albo coś mi się tam ruszało, ale nie byłam tego pewna i zwalałam na prace jelit. Do tych, które nie mogą się doczekać pierwszych ruchów: jest to cudowne uczucie, ale na tym etapie ciąży, na którym teraz jestem czasami jest to już irytujące, jak chcesz spać a dziecko ma inne plany :) No ale, dla naszych pociech zniesiemy wszystko :) nawet kopniaki po żebrach :)
 
Aguś1981 masz rację... ruchy dzidziolka to cudowne uczucie, ale kopniaki po żebrach, pęcherzu, wątrobie itp to już za przyjemne nie są :-D Ale przynajmniej wiemy ze u naszych dzidziolków wszystko OK :-) I jak urodzimy to bedzie nam tego brakowało :tak:
 
a ja sie tak zastanawiam dziewczyny... jestem w 23tyg ciazy i co jakis czas czuje juz naturalne ruchy dziecka a czasem nawet na brzuszku juz widac jak tam sie rusza wiec wiem, ze to ono a teraz pytanie...
wczoraj pojawil sie u mnie silny bol pod zebrem, ktory sie nasilal gdy sie w jakis tam sposob ruszylam i zastanawiam sie czy dzidzius przypadkiem nie wbil mi tam jakiejs czesci ciala i stad ten bol? jak myslicie..
 
a ja sie tak zastanawiam dziewczyny... jestem w 23tyg ciazy i co jakis czas czuje juz naturalne ruchy dziecka a czasem nawet na brzuszku juz widac jak tam sie rusza wiec wiem, ze to ono a teraz pytanie...
wczoraj pojawil sie u mnie silny bol pod zebrem, ktory sie nasilal gdy sie w jakis tam sposob ruszylam i zastanawiam sie czy dzidzius przypadkiem nie wbil mi tam jakiejs czesci ciala i stad ten bol? jak myslicie..

Myślę że maluszek szybciej uciska na jakiś narząd i się ból niesie do żeber. Bo żeby pokopoał po żebrach to raczej za wcześnie bo dno macicy jest dopiero zaledwie troszeczkę nad pępkiem albo w okolicy pępką więc maluszek nie ma jak wystawić nóżki czy głowki tak wysoko :-) A jak już na prawdę kopnie gdzie w okolicy żeber (ale jak wiadomo nigdy po żebrach... to tylko taki nasz "slogan":-D) to na 100% będziesz wiedziała że to dziecko :-D
 
reklama
Anetko masz racje :-) chyba za wczesnie na to... to moze kolke dostalam?

Kolka wydaje mi się mało prawdopodobna bo to za wysoko by było, albo ten ból to chyba jednak ucisk na nerw czy na narząd i tak się roznosi po ciele :-) Ale przyzwyczajaj się ... teraz będzie tak coraz częściej ;-)
 
Do góry