reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

CZEŚĆ DZIEWCZYNY.
Ja dziś coś nie mogę dospać, już wstałam. Ale wiecie co to przez to,że się trochę denerwuje.
A mianowicie, czuje ruchy dzidzi w brzuchu, ale tylko z jednej strony brzucha z lewej. Z prawej strony nic nie czuje. Brzuch mi się napina i faluje tylko z tej lewej stony. Czy to nie dziwne jest?
Tak jest od kiedy dzidzia obróciła się główką na dół. Nie rozumiem dlaczego tak jest.
Skoro leży główką w dół, to powinnam z jednej i drugiej strony brzucha czuć "kopnięcia" no nie?
Czy Wy też może macie podobnie??
Do tej pory jakoś nie zastanawiałam się nad tym, ale teraz czuje jakiś niepokój, czy aby z dzidzią jest wszystko ok.:-(
 
reklama
Witam ciepło. ja jestem w 30 tc. moja mała pociecha zaczęła dawać znac o sobie ok. 16 tygodnia, i od tej pory szaleje równo. Teraz bardziej odczuwam kopniaki, czasem sie tak wierci, że nie można spokojnie poleżeć, czasem jest tak że cisnie na pęcherz i często muszę biegać do toalety. Ale coż takie niedogodności zycia są niczym w porównaiu do Tego małego szczęścia które niedługo przyjdzie na świat. Pozdrawiam serdecznie
 
DOROTA.D.-L. ja casem czuje tylko z jednej strony, za jakis czas z drugiej strony..wiesz mysle ze kazde dziecko sie inaczej tam w tych naszych brzusiach uklada i kazda z nas czuje to na swoj sposob..jesli mialas usg i wszystko bylo w porzadku to sie nie martw, bo tylko niepotrzbnie stresujesz swoja dzidzie..napewno wszystko ok, a jak bedziesz u lekarza to powiedz o swoich watpliwosciach-rozwieje je napewno a Ty bedziesz spokojnie spac..
zycze szybkiego i latwego porodu:))
 
Witam. Ja też tak mam czasem , że dzidzia kopie tylko po jednej stronie. Mój lekarz na usg stwierdził, że wszystko jest oki. Po prostu czasem tak te nasze pociechy się układają. Będzie dobrze głowa do góry!!!!
 
czesc jestem w 23 tygodniu moj maluszek sobie plywa w moim brzuszku ostatnie dni plywał bardzo duzo od wczoraj troszeczke mniej nie wiem dlaczego??????a kiedy bedzie kopal czy to normalne ze w takim okresie jeszcze mnie nie kopie??? nie wiem co mam myslec/??
 
Napewno w najblizszym czasie poczujesz kopniak.....czujesz zapewne tak zwane "bulgotanie"w brzuszku:)a to pierwsze oznaki zaczynajacych sie kopniaczkow:)czasami bywaja dni ze dzidzka mniej sie porusza....takze bez obaw:)
 
marika22 Ja jestem w 34 tygodniu ciąży, ale też tak mam, że jak chce komuś pokazać jak się mój synek rusza i ten ktoś przykłada rękę, to wtedy dziecko przestaje się ruszać :D Jakby wyczuwało obcy dotyk.
 
Hej Kobietki! Jestem w 20 tc, a ruchy naszego Maleństwa poczułam dokładnie w Dzień Matki(26.05.09)! To był najwspanialszy prezent, jaki kiedykolwiek dostałam! Na razie odczuwam bulgotanie i takie przyjemne łaskotanie od środka i nie moge doczekać się kiedy nasz Skarb zacznie konkretnie kopać! Wesoło pozdrawiam wszystkie przyszłe Mamuśki! :-)
 
paluta Ja poczułam pierwsze ruchy w Walentynki, więc dla mnie to też był niesamowity prezent :) Już niedługo poczujesz te konkretne ruchy i inni też już będą mogli je poczuć :)
Pozdrawiam.
 
reklama
ja pierwsze ruchy dzidziula poczulam w 17 tygodniu i nigdy tego nie zapomne;-) to moja pierwsza ciaza wiec jest co wspominac :)
kazda mama odkad sie dowiaduje ze jest w ciazy czeka na TEN pierwszy ruch... a kiedy to nastapi jest ich wiecej i wiecej... jedne z nas czuja je wczesniej drugie pozniej ale zawsze nadchodzi i jest to najpiekniejsza chwila :-)

powodzenia dzieczyny bo za mna juz pierwszy kopniak i pierwszy porod;-)
 
Do góry