reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

hej, ja koncze osiemnasty tydzien i cos mnie tam dotyka od srodka jak siedze dluzej, jak leze w lozku i sie relaksuje malenka po prostu sie budzi, chyba zdziwiona, ze mamusia jej nie buja, fajne uczucie, przynajmniej na razie bezbolesne :D pozdrawiam wszystkie mamusie!!!
 
reklama
ja już nie mogę się doczekać, choć od dwóch dni czuje jakby lekki ruch jak leżę nieruchomo lub takie lekkie puknięcie. Ale w domu wszyscy mi mówią, że to za wcześnie:shocked2:- a właśnie sprawdziłam 16t2d ciąży więc możliwe, że to dzidzia??
 
ja już nie mogę się doczekać, choć od dwóch dni czuje jakby lekki ruch jak leżę nieruchomo lub takie lekkie puknięcie. Ale w domu wszyscy mi mówią, że to za wcześnie:shocked2:- a właśnie sprawdziłam 16t2d ciąży więc możliwe, że to dzidzia??
Ja pierwsze ruchy małego poczułam w 18 tygodniu.Ale niektóre kobiety mogą może troszke wcześniej czuć już,a niektóre później
 
mówią że kobieta w pierwszej ciąży czuje ruchy poźniej tj ok 20 tyg, ale ja poczułam pierwsze jakby trzepotanie skrzydełek motylka w 15tyg, czułam je regularnie aż do pierwszego kopniaka pierwszego dnia 18tyg. lekarz powiedział że wiele zalezy od tego jak duzy jest dzidzius, jak bardzo macica ukrwiona, na ktorej ścianie łozysko i czy mama jest pzy kości czy raczej chudzinka. Dodam że ja do chudych nie należę a bardzo wczesnie poczułam maluszka :-)
 
a czy to Twoja pierwsza ciąża? bo jak tak to przeciez wcale to nie jest pozno, a nawet jesli to kolejna ciąza to tez nie jest pozno. Ja tez poczulam pierwsze ruchy w tym czasie co Ty, czyli z jakis tydzien temu ale to fajne uczucie :)

Ciąża jest pierwsza i dlatego tak niecierpliwiłam się z ruchami. Dopiero gdy moja mała (bo już wiemy że to córeczka) zaczęła brykać na całego to zrozumiałam, że to co czasem wcześniej czułam przez ok 2 tygodnie - to również była ona:-D

Uczucie jest absolutnie niesamowite. Świadomość tego, że mam w sobie swoją dzidzię, która niedługo będzie z nami jest niebem na ziemi:-)

A bryka ostro, wierci się i wspina na nóżki - aż mi czasem głupio, że nie mogę poświęcić jej całej uwagi w tym czasie (bo np jestem w pracy).
Ale jak bryka gdy jestem w domu to zawsze wtedy do niej mówię, dotykam i pukam w brzuszek i mam wrażenie że ona odpukuje mi swoją stópką :-D
 
ja tez chcem juz kopniaczki:-)
jakos nie czuje ich...jak sie poloze na plecach i poleze to mam wrazenie ze leciutko mi brzuszek smyra ale tak prawie niewyczuwalnie....myslalam ze juz poczuje jakies mocniejsze ruchy ale jakos nie czuje:-(
 
ja tez chcem juz kopniaczki:-)
jakos nie czuje ich...jak sie poloze na plecach i poleze to mam wrazenie ze leciutko mi brzuszek smyra ale tak prawie niewyczuwalnie....myslalam ze juz poczuje jakies mocniejsze ruchy ale jakos nie czuje:-(
monia jeszcze wczesnie, jeszcze troszke i Ty tez bedziesz czuła kopniaczki :)
 
nie pamietam teraz jak oststnim razem bylo,ale wydaje mi sie ze wczesniej juz cos czulam....buziaczki...pozdrowionka:-)


Spokojnie napewno niedługo juz poczujesz mocniejsze ruchy dzidzi :D
Ja np czułam ruchy ok 21 tyg. a za jakies 2 tyg. później były one juz naprawde baaaaaardzo wyrazne :D Teraz to jak malutki nóżki zacznie wypychac to aż troszke boli ... tak wiec juz niedługo bedziesz czuła ruchy codziennie i zapewne w nocy tez bedzie fikac koziołki :p
powodzenia i pozdrawiam :-D:-D:-D:-):-):-):-)
 
reklama
Ja jeszcze nie poczulam kopniaczkow czekam na nie z niecierpliwoscia mam nadzieje ze nie dlugo poczuje jak moje malenstwo kopie i daje o sobie znac jest to moja pierwsza ciaza.
 
Do góry