reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

moje gratulacje !! to piękny prezent na dzień Matki :-) a ruchy na pewno juz na dniach poczujesz i pamietaj nie jest powiedziane ze musisz najpierw czuc jakies bulgotanie czy delikatne smyranie, mozesz od razu poczuć kopniaczek lub lekkie wypychanie czego bardzo Ci życzę:-):-)
 
reklama
Na samą myśl o tym płakać mi się chce ze szczęścia :-) może to za bardzo przeżywam ale już taka jestem.:) niektóre dziewczyny mogą uważać mnie za głupia ale naprawdę czekam na te ruchy :-):-):-). Doktor powiedział że to kwestia dni żebym się nie martwiła bo jeszcze będę mieć dość hehe. :-):-). Życzę wszystkim kobietka mamusią wszystkiego naj w dzisiejszym dniu :-):-).
 
ilona1987
doskonale Ciebie rozumiem, ja sama też czekałam z takim utęsknieniem, ale tak jak lekarz Ci powiedział jeszcze Ci bokiem wyjdą te kopniaki jak np bedziesz szła na spacerek i nagle sie zegniesz w poł bo maluch kopnie w pachwine albo w pecherz lub będziesz się w nocy budzic kila razy na siusiu bo tak Ci maluch okopie pecherz:-D ale mimo wszystko nie potrafię się gniewac na córeńkę za takie akcje:zawstydzona/y: i kocham ją jeszcze bardziej za to ze daje o sobie znać :-):-):-)
 
Nio kobietki musze Wam opowiedzieć co stało się mi w pon. Otóż od jakiegoś mies. bardzo kaszlę, stosowałam juz wszystkie domowe sposoby, natomiast teraz prawdopodobnie przeszło mi to na zatoki, ale nie istotne;) więc siedzę przy komputerze i strasznie zaczęłam kaszleć, nagle coś "strzeliło" mi pod żebrami i przyszedł ogromny ból, coś tak jakby zlało się mi w brzuszku, wiedziałam że to dziecko. Nie potrafiłam wziąc większego oddechu, już nic nie mówiąc o jakimkolwiek ruszeniu się z miejsca. Porwałam tel. i zadzwoniłam do gina co sie dzieje i czy cos z dzieckiem moze byc nie tak, uspokoił mnie i powiedział że dziecku na pewno nic nie grozi i że mogę miećnaderwane więzadło między żebrami. Pojechałam do lekarza rodzinnego i zrobiono mi USG. Okazało się że dziecko przy kaszlu kopneło mnie w nerw pod żebrami i zwiało stąd to przelewanie się w brzuchu. Maleństwo jest podobno dość duże dlatego odczuwam już ruchy, wszystko jest supera dziecko baaardzooo ruchliwe:) wszystko skonczyło się bardzo zabawnie, tylko nie to że nadal mam ból pod żebrami ale podobno kilka dni to potrwa.
 
Ja czułam ruchy pierwszego dzidziulka w 18 tc., a w drugiej już 17 tc., ale nie ma przecież na to reguły więc kobietki się nie martwcie na zapas ;-)
Oba te moje Dzieciaczki były tak ruchliwe, że jak się przytulałam do męża brzuszkiem w nocy to on się aż budził od tych kopniaków :-D
 
dziewczyny byłąm wczoraj na wizycie u gina, dzieciątka nie widziałam ale słyszałam tętno. Niestety te ruchy które czułąm to nie może być dzidzia bo są one za wysoko:(
 
Kobietki nie wiem czy to maluszek czy coś innego ale od 2 dni czuje takie dziwne bulgotki w brzusiu :-):-). Oj tak bym już chciała coś czuć i cieszyć się kopniaczkami :-):-). A jeśli to dzieciątko to za ile mogę poczuć kopniaczki ?
 
Ja takie motylik poczułam około 18 tygodnia,wiec Ty pewnie tez czujesz dziedzie tylko na poczatku to ja nie byłam pewna.Na pierwszego kopniaczka to czekałam jeszcze ze dwa tygodnie, M dostał pierwszego kopa dzien przed wielkanoca to byłam wtedy około 23-24tydzien.A teraz to juz regularnie mała daje czadu ,czasami az boli:tak:.
 
Według mnie tez to te bąbelki to już dzidzia:)) A za nie długo będą coraz mocniejsze i wyraźniejsze ruchy:D Cierpliwości!! Moja Piłeczka podskakuje prawie cały czas a najbardziej jak mama ma chwilkę czasu na odpoczynek hehe:D:D
 
reklama
Według mnie tez to te bąbelki to już dzidzia:)) A za nie długo będą coraz mocniejsze i wyraźniejsze ruchy:D Cierpliwości!! Moja Piłeczka podskakuje prawie cały czas a najbardziej jak mama ma chwilkę czasu na odpoczynek hehe:D:D

Ja już tyle czekałam że teraz to już jestem spokojna bo nawet się martwiłam i to bardzo że nic nie czułam. Ale wkońcu moja kruszynka nabiera sił i mam nadzieję że już niebawem da o sobie znać troszkę wyraźniej :-):-):-).
 
Do góry