reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

reklama
Czesc dziewczyny jestem w 23 tgodniu ciazy a nie czuje by mluszek mnie kopał tylko sie rusza tzn.(pływa) ciagle czyje bulgotanie jak przyloze reke to bardziej a gdzie kopniaki??????:-)
 
spokojnie, przeciez dziecko nie siedzi i nie kopie, po prostu jak będzie większe i wypchnie nóżke to silniej to poczujesz jako właśnie kopniak, takie porządne"kopniaki" po 24 tygodniu, wtedy jest juz na tyle duze i ma jeszcze na tyle duzo miejsca ze będzie szalalo, potem tego miejsca bedzie brakowac i dopiero wtedy jak sie bedzie wypnac albo dostaniesz po pęcherzu czy zebrach to nie będzie takie przyjemne.
 
czesc dziewczyny jestem w 23 tgodniu ciazy a nie czuje by mluszek mnie kopał tylko sie rusza tzn.(pływa) ciagle czyje bulgotanie jak przyloze reke to bardziej a gdzie kopniaki??????:-)
tym się nie stresuj naprawdę.
Ja miałam podobnie. Jak byłam w 23 tyg ciąży na usg to tez lekarza się zapytałam czemu nie czuję "kopniaków" dzidzi, a on mi odpowiedział,że dzidzia waży 750gr i jest maleńka i niech tylko nabierze ciałka a dopiero zacznie mnie wtedy kopać.
I tak się stało.
Teraz jestem w 38 tyg i mam za to "falowanie brzucha".
Tak więc spokojnie.
 
Dziekuje bardzo za informacje.tylko ze ja juz sie nie moge tego doczekac bardzo dugo czekałąm na tego małego szkraba.a ze tak powiem pływa juz o wyznaczonych godzinach a jak tatus sie zbliza to przestaje hehehe jeden jedyny raz tata poczoł wczoraj jak przyłozył dłon jak sie ruszył i to dos mocno.:-p:-p:-p:-p:-p
 
ja bylam 18 maja u lekarza i na usg skakał mial około 20 cm i wazył 300g i to było w 20 tygodniu ciazy.jestem tez ciekawa ile teraz ma..... pewnie urosł choc czytalam ze teraz wolniej rosnie tylko wiecej na wadze przybiera
 
w 23 tyg.750 gram to spora dzidzia:-) ale moja podobnie wazyla jakos 670 gram, poprzednią ciąże stracilam w 23 tyg.i 3 dniu ciązy i mala wazyla 490 gram, te wagi z usg nie są precyzyjne.
 
CZEŚĆ DZIEWCZYNY.
dziś coś nie mogę dospać, już wstałam. Ale wiecie co to przez to,że się trochę denerwuje.
A mianowicie, czuje ruchy dzidzi w brzuchu, ale tylko z jednej strony brzucha z lewej. Z prawej strony nic nie czuje. Brzuch mi się napina i faluje tylko z tej lewej stony. Czy to nie dziwne jest?
Tak jest od kiedy dzidzia obróciła się główką na dół. Nie rozumiem dlaczego tak jest.
Skoro leży główką w dół, to powinnam z jednej i drugiej strony brzucha czuć "kopnięcia" no nie?
Czy Wy też może macie podobnie??
Do tej pory jakoś nie zastanawiałam się nad tym, ale teraz czuje jakiś niepokój, czy aby z dzidzią jest wszystko ok.:-:)-:)-:)-(
 
Cześć dziewczyny ja ruchy dzidzi poczułam w 15 tygodniu a to moja pierwsza ciąża teraz maleństwo tak skacze że czasami nieumiem zasnąć :-) a jak ktoś dotknie mojego brzucha to przestaje sie ruszać
 
reklama
DOROTA.D.-L. moja dzidzia jest jeszcze odwrócona główką do góry ale czasem też czuje ruchy tylko z jednej strony a z drugiej nic najcześciej zawsze kopie z prawej strony może poprostu tam jest dzidzi najwygodniej wydaje mi sie że niema sie czym martwić :-)
 
Do góry