reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

no tak ale chodzi o to ze nie musisz liczyc czujesz prawda ....i jak czujesz ze w ciagu dnia ruszyl sie tylko okolo 10 razy to malo o to mi chodzi poza tym jasne ze maja prawo do snu i jest to naturalne ze spia ..... ale ja przed cc lezalam w szpitalu i robili ktg czesto i jak bylo malo zapisow ruchu plodu to przedluzali badanie bo za malo ruchow ..... jedna ze mna lezala co prawie wcale nie miala ruchow no i jakies tam miala problemy ..wiec 10 pukniec dziecka w ciagu dnia to chyba jednak malo ..... no nie wiem jak tylko pisze jak mi mowili w szpitalu i lekazr prowadzacy jak bylam w ciazy !!! ale to kazdego indywidualna sprawa
 
Ostatnia edycja:
reklama
wydaje mi sie ze to wlasnie to miala na mysli mowiac 10 ruchow na dzien - bo przeciez nie liczysz ruchow non stop tylko raz czy dwa razy dziennie i wtedy to mam tyle ile trzeba ale jak sie skupiam i licze...czyli tez mi sie wydaje ze te 10 ruchow to ma byc od monentu jak zaczniesz liczyc do godz czy tam do dwoch i potem znowu wieczoremczy kiedy tam liczysz. np moje dziecko terazod kad napisalam tu dzis pierwszego posta wykonalo mnostwo ruchow ale nie licze wszystkich tylko po 10 w godzinie przestaje i juz nie licze do wieczora np

dokladnie;-)

jak czujesz ze w ciagu dnia ruszyl sie tylko okolo 10 razy to malo o to mi chodzi
no to jest niedobrze jak sie tak malo rusza
 
ja nie napisalam ze sie 10 razy w ciagu dnia ruszyl tylko ze polozna zapytala:'... ale czujesz min 10 ruchow w ciagu dnia, tak? a ja na to o , tyle to jasne!'napislam w pierwszym poscie:
witam mam takie pytanko wiem ze serduszko mojego maluszka zdowo bije bo dzis sluchalam u lekarza ale cos mnie martwi a mianowicie to to ze wydaje mi sie jakby mniej sie ruszal jakby rzadziej strasznie mnie to martwi nie wiem czy misie wydaje albo juz wariuje ale mam wrazenie jakbyczestotliwosc jego ruchow sie zmniejszyla. czy spotkalyscie sie z czyms takim moze? mam sie martwic??:-(
potem w drugim:
wlasnie to zrobilam 2 kawalki ciasta zrobilam i maly sie obudzil :)!!!!!!!! jezuuuu ale mnie nastraszyl... dobrze ze sie zaczal odzywac...;-)dzieki
i w trzecim:
a mnie polozna powiedziala ze 10 ruchow to na dzien jest minimum a nie na godzine...:confused:juz mu len przeszedl i po ciescie sie rozbudzil i do tej pory daje o sobie znac ale nie strasznie czesto tylko tak normalnie

wiec nigdzie nie wspomnialam kochana ze moje dziecko ma az tak malo ruchow...tylko cytowalam pytanie poloznej;-)
 
buziaczek1 no to super i teraz pomysl ze pzrez caly dzien mialby sie ruszac tyle co przez te 6 min to prawda ze malutko .... ta polozna chyba cie w blad wprowadzila ...ale widac maluszek ci szaleje to super
 
juz mam 14 (masakra) kilo na plusie a jak tak bede jadla te slodkosci to pekne chyba:-Dno ale coz czego sie dla maluszka nie robi- jeszcze 2 miesiace i bedzie z nami- a ruszaj sie kochanie jak najwiecej kop mamusie:) dzieki dziewczyny!
 
reklama
ma być 10 ruchów w ciągu wybrnego moentu (wtedy kiedy maluszek jest ogólnie aktywny) jak nie ma 10 to najlepiej zjesć czekolade.ogólnie najlepiej liczyc po jedzeniu albo jak sie idzie spać.jak mały miał tetno słabe tzw małe przeskoki były to kazali jeszcze raz powtórzyc
 
Do góry