reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

ja czułam juz ruchy w 17-18 tygodniu i do tej pory sa one mozna powiedziec regolarne najczesciej gdy odpoczywam lub przed snem. w ksiazeczce od lekarza wyczytalam iz jezeli ruchy ustana moze byc cos nie ta wiec ja kolazanka radzilaja jak najszybciej udaj sie do lekarza;)
 
reklama
kiedys poszłam do lekarza w 23tygodniu mowiac że juz nie czuje ruchów 2 dni a lekarz do mnie"to czułaś??Ty dobra jesteś bo na tym etapie raz na pare dni się czuje,tak jak mówiem nie ma co się bać " ja ogólnie od 16 czułam i sporadycznie nawet 24 tyg
 
Spokojnie, to normalne, ja takze miałam kilkakrotnie takie sytuacje i to nawet w bardziej zaawansowanej ciąży, a dziś mam zdrowiutkiego 3-miesięcznego synka. Tak już czasem bywa że dzidzia jest leniwa:) lub jej ułożenie powoduje że nie czujesz ruchów. Ja pierwsze ruchy poczułam dopiero w 23 tygodniu, na początku sporadycznie. Wiem, ze sie denerwujesz i zamartwiasz ale to świadczy tylko o tym, że bedziesz dobrą mamą, myślę że nie masz się czym przejmować, ale Twój stres jest dla maleństwa szkodliwy więc jesli sie niepokoisz to podjedz do szpitala, aby sprawdzic czy wszystko gra i wtedy się uspokoisz. Głowa do góry, ciąża niesie za soba wiele niespokojnych chwil, ale zobaczysz ze juz niebawem staniesz się kochającą do szaleństwa mamą, która godzinami wpatrywac bedzie sie w dzieciątko. Dobrym sposobem by wywołać ruchy maleństwa jest zjedzenie czegos slodkiego np batonika. Na mojego synka działało tez wciąganie brzuszka, ale to raczej na pozniejszym etapie, poniewaz wtedy robilo mu sie ciasno i przywoływał mame do porządku. Życzę Tobie spokojnej ciąży, łatwego rozwiązania i szczęśliwego macierzyństwa.
 
czesc dziewczyny, mam pytanko. jestem tu pierwszy raz i przeczytałam wszystkie wasze wypowiedzi. zaczełam własnie 17 tc a to moja pierwsza i jestem szczupła osóbka i chyba poczułam ruchy mojej dzidzi juz tydzien temu ale moja gin mi nie uwierzyła. czasami czuje tak jakby bulgotanie, łaskotanie i tak jakby moja dzidzia mnie delikatnie kopała w dole brzucha ale to nie zawsze. a ostatnio czasem mnie tak jakby kłuje delikatnie w kazdej czesci brzucha i tuz pod zebrami i zastanawiam sie czy to moja dzidzia ale to chyba za wczesnie... jak wy uawzacie? pozdrawiam :)
 
tez mi sie zdaje ze to twoja dzidzi:) ja czulam tez wczesnie ruchy i jak mowilam to dla lekarza np: w 16czy 17tc nie pamietam to popatrzyl jakos z niedowierzaniem i bez slowa zmienil temat ..:D heh czasem tak bywa my mamy wiemy najlepiej a lekarze to ksiazkowo idą;D
 
no własnie tego sama nie jestem pewna alle z waszych opisów wynika ze to by było własnie to :) super uczucie i od tamtej pory mam manie trzymanie reki na brzuszku, aha i kjeszcze jedno pytanko, ciągle ssie mnie w zołądku czy zjem czy nie, czy to normalne? tak mi sie wydaje ze to nie ja jestem głodna tylko Moja Dzidzia:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry