reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

witam mam takie pytanko wiem ze serduszko mojego maluszka zdowo bije bo dzis sluchalam u lekarza ale cos mnie martwi a mianowicie to to ze wydaje mi sie jakby mniej sie ruszal jakby rzadziej strasznie mnie to martwi nie wiem czy misie wydaje albo juz wariuje ale mam wrazenie jakbyczestotliwosc jego ruchow sie zmniejszyla. czy spotkalyscie sie z czyms takim moze? mam sie martwic??:-(
 
reklama
czytałam, że najsilniej czuć ruchy między 24 a 28 tc, bo wtedy dzidzia ma jeszcze stosunkowo dużo miejsca na swobodne przemieszczanie. Ponoć w wyższej ciąży ruchów jest mniej. Jeśli się bardzo niepokoisz, to zjedz coś słodkiego i połóz się na lewym boku- dzidzia powinna wtedy się uaktywnić :) a jeśli byłaś dziś u lekarza i wszystko było ok, to nie masz się czym martwić :)
 
wlasnie to zrobilam 2 kawalki ciasta zrobilam i maly sie obudzil :)!!!!!!!! jezuuuu ale mnie nastraszyl... dobrze ze sie zaczal odzywac...;-)dzieki
 
buziaczek1 Niby srednio 10ruchw w ciagu godzinki powinno byc ..ale wiesz co u mnie maly sie ruszalm choc czasem zdarzalo sie ze tez panikowalam bo wydawalo mi sie ze juz corazmniej ..a on poprostu sobie spal ..a jak szlam na ktg gdzie kazdy ruch sygnalizujesz to on spal w najlepsze hehehehehhe nie martw sie chyba ze naprawde malutko sie rusza a wszesniej ruszal sie duzo i czujesz kilka ruchow na dzien to lepij sprawdzic ....... na godzinke okolo 10 ruchow powinno byc no chyba ze spi to w danej godzinie rusza sie malo albo wcale bo spi ..wiec nie panikuj inaczej niz przez caly dzien cisza to sprawdzic
 
Ostatnia edycja:
a mnie polozna powiedziala ze 10 ruchow to na dzien jest minimum a nie na godzine...:confused:juz mu len przeszedl i po ciescie sie rozbudzil i do tej pory daje o sobie znac ale nie strasznie czesto tylko tak normalnie
 
Ostatnia edycja:
buziaczek 10 na dzien ....to ja bym sie martwila gdybym 10 na dzien czula bo dziecko sie rusza normalnie w brzuszku ....na 100% jest 10 ruchow w ciagu godziny jak idziesz na ktg i bys miala tylko jeden ruch a jestes na ktg pol godzinki to by bylo cos nie tak a skoro 10 ruchow na dzien to cos jest nie tak i twoja polozna masakra ze cie tak powiadomila przeczytaj sobie na internecie chociazby ile mniej wiecej powinno byc na godzine ruchow i nie sluchaj poloznej jak masz 10 na dzien to zglos sie do lekarza bo ja mialam na dzien na oko ponad 100 ruchow a czasem to szalal mi przez caly czas wiec nie zliczylabym ilosci ruchow na dzien

tu masz jeden z wielu watkow o ruchach plodu

http://www.ebrzuszek.pl/index.php?op...516&Itemid=139



"Zdrowe dziecko powinno mieć 10 ruchów w czasie poniżej 2 godzin. Większości dzieci zajmie to mniej niż 30 minut. Niektóre poradnie radzą, że jeżeli nie było 10 ruchów płodowych w czasie 1 godziny, należy skontaktować się z poradnią, w celu dalszej oceny. "

Kochana jesli czujesz ze masz malo ruchow to lepiej to sprawdz ....Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
no ale też nie dajmy się zwariować, chodzi o to, aby dwukrotnie w ciągu dnia (rano i wieczorem) liczyć ruchy- jak jest 10 to ok i tak powinno być w ciągu godziny, ale nie oznacza to, że co godzinę masz liczyć 10 ruchów, bo wtedy to faktycznie można by sfiksować ;)
 
reklama
Fasolki tez maja prawo do snu w brzuszku. Liczysz ruchy od momentu jak zaczyna sie ruszac, jesli w ciagu godziny jest ich 10 to ok.

wydaje mi sie ze to wlasnie to miala na mysli mowiac 10 ruchow na dzien - bo przeciez nie liczysz ruchow non stop tylko raz czy dwa razy dziennie i wtedy to mam tyle ile trzeba ale jak sie skupiam i licze...czyli tez mi sie wydaje ze te 10 ruchow to ma byc od monentu jak zaczniesz liczyc do godz czy tam do dwoch i potem znowu wieczoremczy kiedy tam liczysz. np moje dziecko terazod kad napisalam tu dzis pierwszego posta wykonalo mnostwo ruchow ale nie licze wszystkich tylko po 10 w godzinie przestaje i juz nie licze do wieczora np
 
Do góry