reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Miki, ja urodzilam w 39tc, pod koniec ciazy czulam tylko delikatne ruchy poniewaz mialam malenki brzuszek i synek nie mial miejsca aby sie w nim przemieszczac, w ostatnim dniu czyli 13 listopada ur. przestałam odczuwac ruchy zupelnie, 14 listopada o 7.35 okazało sie ze synkowi zanika tetno, mialam cc i o godz. 7.40 zostałam szczesliwą mamą Stasia:) nie wiem czy brak odczuwalnych ruchow byl sygnałem ze zle sie dzieje z moim dzieckiem, ale ponoc słabe ruchy powinno sie czuc do samego konca az dziecko nie wejdzie do kanału rodnego. Ruchy mojego synka na samym koncu były dosc czeste, nie zmieniła sie ich pora, od samego początku moje dziecko było najbardziej ruchliwe wieczorami.
 
reklama
czesc dziewczyny to znów ja :) niewiem czy to wazne ale w nocy bolał mnie żołądek przez chwile i to dosc mocno ale zaraz przestał jak sie dobrze ułożyłam :), wczoraj tez troszke poprztykałam sie z mezem i niewiem czy to przez to ale nie bardzo wyczówam ruchy Mojego Szkrabika, niewiem czy to stres czy cos innego?... pomóżcie bardziej doświadczone koleżanki......
 
proponuje isc jak najszybciej do lekarza!!Twoj stres negatywnie wplywa na dziecko,niepomoze mu a jedynie moze mu zaszkodzic.lekarz upewni sie czy wszystko jest ok a Ty bedziesz spokojniejsza.a w ktorym tyg ciazy jestes?bo moze jestes na takim etapie ciazy ze pomimo tego ze maluszek sie rusza Ty nie zawsze to odczuwasz.
 
Agatko, tak to juz jest ze gdy sie niepokoisz o dzidzię i chcesz poczuc ruch to dzidzia mówi sobie "o nie mamusiu, ja na zawolanie ruszać sie nie bede":) ale tak na powaznie to kazdy z nas ma lepsze i gorsze dni, pewnie Twoj Maluszek zwyczajnie leniu****e, ja mialam wiele takich dni gdy moj Staś byl w bezruchu, a przynajmniej tak mi sie wydawało. Proponuję zjesc cos slodkiego, puscic relaksujaca muzykę i polozyc sie na boczku, pewnie wtedy dostaniesz jakiegos kopniaczka:) Powiem Tobie szczerze ze gdy już byłam juz na koncówce ciąży i nie czułam ruchow od dluzszego czasu to wciagałam delikatnie brzuszek, wtedy Stasiowi robilo sie ciasno i kopał:) Jesli takie "domowe" sposoby nie pomoga to dla wlasnego spokoju podjedz na najblizsza IP i popros o KTG, ale zapewne wszystko jest ok, wiec glowa do gory:) Daj znać jak będą kopniaczki:)
 
martaik moze tez byc tak jak mowisz.moj Kubus tez czasem przestaje sie ruszac na dluzszy czas gdy za bardzo sie denerwuje,gdy placze lub gdy jest za glosno.i pomimo moich ''zaczepek'' byla cisza ale chwila na lewym boku i cukierki zachecily malego do harcow i zabaw;)aha u mnie pomagalo tez lezenie na lewym boku,glaskanie brzuszka i mowienie do niego;)
 
moze i macie racje, ja własnie zaczełam 18 tydzien ale juz od 16 tygodnia czułam delikatne ruchy mojego malenstwa i troszke sie niepokoje ale poczekam troche i pózniej dam wam znac. dziekuje wam...:)
 
Agatko Droga, na tym etapie ciąży to mozesz byc absolutnie spokojna nie czujac ruchów. To jeszcze bardzo wczesnie, jeden dzien czujesz, a pięć dnie nie, nie denerwuj się:) Myślałam, ze ciaza jest bardziej zaawansowana:) Kobitko, daj Maleństwu spokój, na pewno ma sie swietnie:) a Ty daj buziaka mężowi i ugotuj dobry obiad:) Jak już sie rozluznisz i spedzisz milo popoludnie to Maluszek sie odezwie:)
 
eee to niemasz sie o co martwic i przedwczesnie siac paniki;)maluszek sie rusza ale ze wzgledu na jego JESZCZE niewielkie rozmiary niezawsze czujesz jego ruchy.jest to calkowicie normalne;)ale dla swietego spokoju przejdz sie do lekarza i niech Cie obejrzy;)jakbys miala jakis problem to pisz smialo;)napewno kazda z Nas z chcecia Ci doradzi,pomoze;)
 
Szczerze mówiac to ja bym chyba nawet do lekarza nie pojechała (latwo mi teraz mowić, jak byłam w ciazy myslałam inaczej), ja miałam na poczatku tak ze przez kilka dni czułam ruchy, a pozniej przez tydzien nic, pojechałam do mojej gin a ona stwierdziła ze to normalne. Wyjzad do lekarza ma sens tylko jesli bardzo sie denerwujesz Agatko i mogłoby to zaszkodzić Twojej Dzidzi, wtedy mozna pojechac dla swietego spokoju.
 
reklama
czesc dziewczyny to znowu ja :), mam ptanie znowu :):):). wtedy wszystko sie unormowało :) a teraz
jestem w koncu 18 tygodnia ciaży i od 16 tygodnia czułam delikatne ruchy mojego dzieciaczka a przynajmniej tak mi sie wydawało :) bulgotanie, jakby falowanie i cos jakby delikatne kopniaczki , z tego co piszecie to tak wygladaja pierwsze ruchy dzidzi :)ale tak od jakichs 2 dni czuje albo bardzo słabiutkie te bulgotki itp. albo wcale a w dodatku te pare dni strasznie zaczał mnie swędziec brzuch wiec (tak sobie tłumacze) brzusio zaczyna rosnac znowu (bo tak jusz miałam jakis czas temu) i w chwili obecnej dzidzia ma mało miejsca i niema jak sie ruszac... 3 tyg temu byłam u lekarza i wszystko było oki i słyszałam jak bije serduszko a wizyte mam 6.04 wi3c za pare dni. czy wy tak miałyscie czy mm sie zaczac martwic? pomóżcie, prosze...
 
Do góry