reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Co do ruchow mojej malej to pierwszy raz czulam(tak na 100% pewna ze to ona) w 21 tygodniu ciazy,smieszne uczucie...jak to pisza podobne do uderzen skrzydel motyla:) i z tygodnia na tydzien czulam coraz bardziej jej kopniaki czy walenie z lokcia haha miala duzo miejsca to szalala.A teraz tylko widac jak brzuch bardzo mocno faluje,ma malo miejsca juz sie tak nie rzuca tylko przekreca i czasem sprawia to bol,zwlaszcza jak mi nogi pod zebra wpycha!Ale to i tak cos pieknego-nie zapomniane chwile:) ktore lada dzien sie skoncza...

Vampiria ja tak mialam z brzuchem jak piszesz ale tylko wlasnie podczas czkawki.No i jak czasami lerzalam w wannie to faktycznie jak sie przygladalam to brzuch sie ruszal a mala czkawki nie miala,ale nie martw sie to normalne.Pewnie malenstwo ma zdrowe serducho i tak mocno wali :)))
 
reklama
no, zdecydowanie nie jest to czkawka... jak mała ma czkawkę, to podskakuje, a to jest taki miarowy, spokojny ruch- w górę i w dól- najbardziej mi się kojarzy z oddychaniem właśnie. I chyba nie jest to też serduszko, bo chyba by trochę za wolno biło :-) Tak, czy inaczej mam nadzieję, że nic złego.
A skoro o pierwszych ruchach tu mowa to i ja dodam coś od siebie- pierwsze delikatne ruchy czułam ok 17 tygodnia, takie bulgotanie w brzuchu :-), a pierwsze poważne kopnięcie poczułam dokładnie w 20 tygodniu, pamiętam, że obudziłam się ok 3 rano i czułam, jak coś mnie szturcha w bok :-D. I już jej tak zostało :-). Teraz już się rzadziej kręci, ale wciąż boksuje mnie w lewy bok. Niestety teraz jest to bardziej bolesne niż miłe :blink:
 
Vampiria ja właśnie wczoraj zauważyłam dokładnie to samo co Ty opisujesz, takie rytmiczne i delikatne ruchy. Przestraszyłam się czy wszystko w porządku z dzieckiem ale po chwili były normalne kopniaczki więc to raczej nic groźnego. I na pewno to nie była czkawka, którą zresztą nie da się pomylić z czymś innym.
Jeśli chodzi o pierwsze odczuwalne ruchy to w poprzedniej ciąży maleńką poczułam w 17 (albo coś koło tego) a teraz pierwsze ruchy czułam już w 13-14 tc!
 
witam:) ja pierwsze ruchy dziecka poczułam w 22 tygodniu ciązy:) teraz moja dzidzia fika juz na calego:) szczególnie jak juz sie poloze wtedy widac na brzuszku takie przesuwajace sie gulki ktore mozna wyczuc reka - prawdopodobnie raczka lub nozka:) cudowne uczucie:):) pozdrawiam was cieplutko:):)
 
Ja mojego smyka poczułam w 16/17 tygodniu, mój gin powiedział, że można nawet jeszcze szybciej (15 tc) i, że to zależy od budowy, wagi, tego czy to pierwsza ciąż itp. Teraz mały dokazuje już na całego i aż boję się myśleć co będzie dalej.....
Chociaż w końcu przecież zrobi mu się ciasno to może zwolni tempo :-)
Pozdrawiam wszystkie mamusie czekające i te już przytulające swoje maleństwa :-)
 
Ja swoje maleństwo też poczułam szybko ok 16/17 tygodnia :) to było takie jakby bulgotanie delikatne... z czasem oczywiście przerodziło się w prawdziwe kopniaki :-)

Mam do was pytanie jak odczuwacie ruchy po 25 tygodniu?? Ja czasami przez 3-4 dni bardzo słabo czuję, a później wszystko wraca do normy... wg badań wszystko oki, lekarz nie widzi nic niepokojącego więc się zbytnio nie martwię.. może taki urok mojego dzieciątka... zastanawiam się tylko czy też tak macie :-)
 
wydaje mi się że jak lekarz mówi że jest ok to tak jest:)ja poczułam pierwsze ruchy w 16/17 tyg.ale tylko takie bulgotanie delikatne dopiero pózniej synuś się rozkręcil:)także tak miałam że czasem kilka dni dzidziuś nie byl bardzo aktywny i także miałam obawy ale poprostu czasem nasze maleństwa kopią w nocy kiedy my spimy:)ja miałam na swoje obawy taką metode ze lekko pukałam po swoim brzuchu i wtedy zazwyczaj mały się odezwał:)a co do ruchów dziecka w ciązy to moim zdaniem to najpiękniejsze uczucie pod słońcem dosyć długo już po porodzie brakowało mi tego:)dodam jeszcze że już tak po 32tyg.to mój mały chyba grał w piłkę bo kopal aż cały brzuch mi falowal:)czasem nawet zabolalo najgorzej jak maluch kopie po żebrach:)
 
a czy to mozliwe zebym w 13,5tyg. poczula ruch dziecka... nie wiem czy to wzdecia ale pierwszy raz takie uczucie mnie spotkalo, az ustalam na chwile, moze to dlatego ze bardzo chcialo mi sie siusiu i mam wrazenie ze dziecko kopie moj pecherz:-) powiedzcie co to
 
reklama
a czy to mozliwe zebym w 13,5tyg. poczula ruch dziecka... nie wiem czy to wzdecia ale pierwszy raz takie uczucie mnie spotkalo, az ustalam na chwile, moze to dlatego ze bardzo chcialo mi sie siusiu i mam wrazenie ze dziecko kopie moj pecherz:-) powiedzcie co to

Mi się zdaje ze to nie dzidziuś bo jest stanowczo za maly i za slaby... ale nigdy nie wiadomo...:) Jeszcze troche i bedziesz wszystko czula:)

Ja pierwsze ruchu poczulam w 16tygodniu:) choć juz w 15 czułam ze mnie smyrał malusi :) Bardzo fajne uczucie... Każda kobieta inaczej odczuwa.. Pierwsze ruchy mozna juz od 14tygodnia wyczuc ale to na prawdę roznie bywa...
 
Do góry