reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Castaway ja tez nic nie tyje, za to brzuch mi wywalilo jakis tydzien temu tak, ze nie moglam w zadne spodnie wejsc. Tylek i nogi za to zmalaly, dresy mi z tylka spadaja;)

Co do ruchow plodu, to trzy dni temu cos poczulam i powtarza sie to codziennie... nie wiem czy to dzidzia... pewnie jeszcze za wczesnie...zwlaszcza, ze nie czuje bulgotania, przelewania, tylko jakby dretwienie.. sama nie wiem co to... moze to ja, a tylko wmawiam sobie, ze to malenstwo...
 
reklama
a podpowiedzcie mi jak takie dzidziusiowe babelkowanie odroznic od gazow? ja jestem w 15 tyg i mam czasem takie dziwne babelki wieczorami przez chwilke co chwilke ale skad wiedziec ze to 'to'???:confused:
 
Nasze dzieci mogę wykonywać bardzo różne ruchy, mogą kopać, ruszać rączkami, "pływać" lub napinać się. Ja jestem w 32tc, a wiec juz troszkę tych ruchów czułam, bywa tak że dzieciątko potrafi się tak zaprzeć, że mama zwija sie z bólu, wiem co mówię, czasem mam wrazenie ze moj synek zamierza urodzić się przez pępek.
 
ti chiba jestes w takim stopniu ciazy mniej wiecej jak ja ale mi sie wydaje ze jeszcze nic nie czujemy jeszcze troszke za wczesnie nie sadzisz?ja tez nic nie czuje moze przedtem jakies babelki ale nie wiem czy to dzidzius??
 
ja na poczatku ciazy "wmawialam" mojej pani ginekolog ze moje dziecko sie rusza...gdzies 14 tydz to smiala sie ze mnie jak nie wiem mowi ze to nie mozliwe kiedy ja czulam!!!:) ja do chudych nie nalezalam na poczatku, chociaz gruba tez nie bylam wazylam jakies 58kg a przytylam tylko 12...(a mamy 36 tydz.)wiec wydaje mi sie ze to nie duzo jak bylam teraz na wizycie to nie przytylam od zeszlego miesiaca. A rozstepy...uuuu :( :(
 
16 czy 17 tc to raczej za wcześnie, żeby czuć jakiekolwiek ruchy. Noo może sporadycznie coś tam się uda wyczuć ale to na prawdę bardzo ale to bardzo rzadko także masala - możesz być spokojna. Takie "prawdziwe" ruchy pierworódki tak od ok 20tc czują (wtedy nie da się ich z niczym innym pomylić) i to też zależy od naszej budowy ciała, wagi, zmysłów itp. Ja tak na dobrą sprawę ruchy Małej dopiero ok 23tc zaczęłam rozpoznawać (było to takie lekkie mizianie wewnątrz brzucha) a teraz momentami oddałabym wszystko, żeby aż tak bardzo się nie wierciła bo boli jak chu,chu.... Na wszystko przyjdzie czas mamusie;)
 
a ja pierwsze ruchy mojej kruszynki poczułam w 13 tyg i lekarz mi nie chciał wierzyć dopóki w tymże tyg nie zrobił usg i sam na własne oczy nie zobaczył co wyprawia moje dziecko. W 15 dostałam kopniaka na tyle silnego że mąż go WIDZIAŁ bo się brzuch wybrzuszył w pewnym momencie i potem to już było tylko częściej i silniej czuć. Aha dodam że to moja pierwsza ciąża także nie ma co generalizować. Poza tym pierwsze ruchy to ja odczuwałam jakby mnie motylek muskał skrzydełkami, a w 15 tyg jak kopneła to już ewidentnie wiedziałam że to TO. Lekarz powiedział że mała skoro już daje o sobie znać będzie bardzo energicznym dzieckiem i to się sprawdza. Tak jak w brzuszku mała mi szalała tak i teraz w miejscu nie usiedzi.
 
reklama
Witam
Mam pytanie odnośnie ruchów dziecka... Otóż, mój brzuch- dodam, że jestem w 36 tygodniu prawie- czasem tak rytmicznie się porusza, w górę i w dół. Wiem, że to nie czkawka, bo nie są to gwałtowne podskoki, jakie zazwyczaj czuję, kiedy mała ma czkawkę, bardziej, jakby... nie wiem, oddychała... Nie rusza się wtedy i tylko brzuch unosi się i opada... Miała któraś z was coś podobnego? Czy to coś niepokojącego?
 
Do góry