reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Drogie mamusie!
To moja pierwsza ciąża i powinnam czuć dzidzie dopiero w ok 20 tyg. A tu niespodzianka - trzepotanie motylka od 16 tygodnia a kopniaczki i kuksańce (wyczówalne przez męża i mame) od 18 tygodnia:tak:. Niektóre są tak mocne, że zaczełam się niepokoić, czy dzidzia aby nie daje jakiś niepokojących sygnałów... :szok:Wniosek jest taki, że poradniki i statystyki są... liczbami a nasze maluchy i tak robią swoje:-D. Fakt, jedno musze przyznać - przed zajściem w ciąże miałam zawsze skóre na brzuchu przyklejoną do kręgosłupa hi hi (taka budowa ciała - płaski brzuch i okrąglejsze uda) i podobno przy szczupłej sylwetce czuje sie ruchy wcześniej. Pozdrawiam Was mocno i życzę przyjemnych kuksańców;-)
 
reklama
drogie mamusie, tak więc już wiem na pewno, że to dzidzia. Te delikatne przesunięcia, oraz takie jakby wiercenie w brzuszku, czuję na tyle wyraźnie, że jestem pewna, iż to moje bobo. Jelita tak się nie ruszają i nie są zlokalizowane tak nisko :laugh2:
Aczkolwiek ruchy te są i tak delikatne, ktoś przyrównał je do żabki skaczącej w zamkniętych dłoniach, mi to kojarzy się podobnie, aczkolwiek jest delikatniejsze.
Strasznie się cieszę i czekam na pierwszego kopa od dzidzi :-)
p.s.
a Wy gdzie dokładnie czułyście pierwsze ruchy? ? Ja czuję dosyć nisko. Druga sprawa, że brzucha nie mam prawie wcale
 
heh. :D no w sumie ciężko, żeby ok. 5 cm dziekco kopało:D nogę ma pewnie max 2 centymetrową:D:D ale jeszcze ze dwa miesiące i zamiast gazów będzie wiercenie w brzusiu;p
 
Ja pierwsze ruchy poczułam ok 16 tygodnia;) Ale szczerze nie wierzyłam że już to naprawdę one;p Ale po 2 tygodniach czuł je nawet mój M, i nie były one wcale delikatne;p Więc miałam już dowód na to że dzidzia ćwiczy kopniaki na mamusi^^
Teraz to dopiero jest zabawa, mała mi chyba fikołki w brzuchu ćwiczy bo czasami mam wrażenie że zaraz sobie po prostu wyjdzie;D A najgorzej jest w nocy, kiedy właśnie chce mi się spać i kładę się do łóżka;p wtedy to ona dostaje jakieś euforii i wariuje na maksa;)
 
Nie wiem czy to ruchy jestem między 19/20 tyg. ciąży od tygodnia wieczorami czuję takie jakby drgania, trzepoty tylko, że w górnej cześci brzucha prawie, że przy żołądku. Proszę o odp.
 
Nie wiem czy to ruchy jestem między 19/20 tyg. ciąży od tygodnia wieczorami czuję takie jakby drgania, trzepoty tylko, że w górnej cześci brzucha prawie, że przy żołądku. Proszę o odp.

Tak raczej to ruchy dzidzi, choć pewnie współgrają z jelitami.
Ja ruchy ale takie przez brzuch poczułam między 19 a20 tyg.ciązy, rano o 6.00 połozyłam rękę i poczułam kopniaki , a mąż wieczorem tego samego dnia od tej pory już codziennie z M czujemy, teraz fika po całym brzuchu ,pęcherz już skopany, żołądek i boczki też:):):)
 
a dla mnie rośnie nie dość że leniuszek to jeszcze cwaniaczek:sorry: jestem już w dość zaawansowanej ciąży a mój Szkrabek ostatnio baardzo mało się rusza :zawstydzona/y: jak mój X przyjechał na weekend po dwóch tygodniach, to nie udało mu się poczuć Maleństwa ni razu, siostra też poluje na ruchy i nic a moja Spryciula zaczęła się poruszać głównie tylko kiedy sama się położę i to w dodatku kopie najbardziej wtedy, kiedy nie patrzę! Oś to, lubię patrzeć jak mi się brzuszek podnosi a mały wykorzystuje chwile mej nieuwagi najchętniej :nerd:

Hi hi skąd ja to znam :-p choć moją malutką potrafię już przechytrzyć :-p
jedyne co to nie udaje mi się sfilmować jej wyczynów:-D
Na "dźwięk" kamery nieruchomieje wstydzioszek :-p
 
Hahahaha... te nasze maluszki to cwaniaki :-D Moja malutka też najbardziej się rusza i wariuje jak szalona kiedy jesteśmy same w domu i jeszcze najlepiej kiedy brzucha nie dotykam i za długo na niego nie patrzę. Bo jak dotknę to sie uspokaja, ale już ją przechytrzyłam bo jak dłużej nie ruszam ręką to w końcu chyba mysli że już jej nie probuję wyczuć i zaczyna wariować :-D A jak patrzę na brzuch to też często się zdarza że się uspokaja. Za to męża lubi kopać po uchu (kiedy przytula się do brzucha i pyta co u niej spłychać) :-) i jemu daje się szybciej wyczuć pod ręką niż mi... :szok: No a obcych nie toleruje... bo ktokolwiek inny niż ja i mąż chciałby ją poczuć to się zupełnie wycisza. Ale to akurat dobrze bo nie cierpię jak mi się ktoś chce do brzucha dobrać... wtedy jestem zła na maxa, nienawidzę jak ktoś chce pogłaskac albo coś... wtedy to autamtycznie tracę humor i widać to po mnie więc część osób już wie że nie ma się do brzucha zbliżać bo jestem :angry:
 
reklama
jestem w 15tyg i wczoraj poczułam takie cos jak niby prąd nie wiem czy to moje dziecko sie poruszyło troszke sie wystraszyłam to moje pierwsze dziecko:)
 
Do góry