reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Dziewczyny ... uspokójcie mnie troszkę czy może się zdarzyć tak, że dzidziuś ma zły dzień i tylko leży? czasem delikatnie posmyrała, delikatnie ruszy...? ale to tak MEGA delikatnie (gdzie potrafi już buszować w brzusiu!)
tak już drugi dzień... zaraz puszczę jej muzykę i jak nie zacznie "tańczyć" to się chyba zamartwię - mąż mówi żebym dała jej spać spokojnie... :baffled:

Wczoraj to w ogóle aż koleżanka się zdziwiła - brzuch miałam prawie płaski - dosłownie jakby mała się gdzieś "tam" schowała:confused:
 
reklama
Dziewczyny ... uspokójcie mnie troszkę czy może się zdarzyć tak, że dzidziuś ma zły dzień i tylko leży? czasem delikatnie posmyrała, delikatnie ruszy...? ale to tak MEGA delikatnie (gdzie potrafi już buszować w brzusiu!)
tak już drugi dzień... zaraz puszczę jej muzykę i jak nie zacznie "tańczyć" to się chyba zamartwię - mąż mówi żebym dała jej spać spokojnie... :baffled:

Wczoraj to w ogóle aż koleżanka się zdziwiła - brzuch miałam prawie płaski - dosłownie jakby mała się gdzieś "tam" schowała:confused:

Nie jestem żadną specjalistką, ale moim zdaniem nie masz co się martwić. U mnie to jest normalne. Mój Wojtuś odpoczywa razem ze mną :) Zazwyczaj w weekendy prawie w ogóle go nie czuję (a weekendy spędzam w domu, często ucząc się lub pisząc pracę, czyli siedząc cały dzień lub leżąc). Później znowu gdzieś wyjdę do ludzi, na zajęcia i on "socjalizuje" się razem ze mną ;] Dzidzia też ma słabsze dni, tak samo jak każdy inny człowieczek, mały czy duży:-) Też musi odpocząć. Co do brzuszka, to ja mam tak samo... czasem się Wojtuś po prostu chowa (i to zazwyczaj właśnie wtedy, kiedy odpoczywa).
 
Dziewczyny ... uspokójcie mnie troszkę czy może się zdarzyć tak, że dzidziuś ma zły dzień i tylko leży? czasem delikatnie posmyrała, delikatnie ruszy...? ale to tak MEGA delikatnie (gdzie potrafi już buszować w brzusiu!)
tak już drugi dzień... zaraz puszczę jej muzykę i jak nie zacznie "tańczyć" to się chyba zamartwię - mąż mówi żebym dała jej spać spokojnie... :baffled:

Wczoraj to w ogóle aż koleżanka się zdziwiła - brzuch miałam prawie płaski - dosłownie jakby mała się gdzieś "tam" schowała:confused:

Heh no moja Niunia tak wczoraj miała. Cały dzień nic :-( Już zaczynałam się martwić, ale wieczorkiem się rozruszała. No a dzisiaj to już od piątej rano :-)
Ja jak mam jakieś obawy to sprawdzam tętno małej takim specjalnym urządzonkiem.

Głowa do góry :-D
 
Dziewczyny ... uspokójcie mnie troszkę czy może się zdarzyć tak, że dzidziuś ma zły dzień i tylko leży? czasem delikatnie posmyrała, delikatnie ruszy...? ale to tak MEGA delikatnie (gdzie potrafi już buszować w brzusiu!)
tak już drugi dzień... zaraz puszczę jej muzykę i jak nie zacznie "tańczyć" to się chyba zamartwię - mąż mówi żebym dała jej spać spokojnie... :baffled:

Wczoraj to w ogóle aż koleżanka się zdziwiła - brzuch miałam prawie płaski - dosłownie jakby mała się gdzieś "tam" schowała:confused:
butterfly do 28-30tc moze sie tak dosc czesto zdarzac, ja tak mialam sporo razy, ze cisza trawala tak okolo 2-3dni a potem znowu balanga :), dziecko ma na tyle duuuuzo miejsca jeszcze w macicy ze nawet pewnie nie czujesz ruchow kruszynki :)!!!! takze narazie sie tym nie przejmuj, dopiero po 30tc lekarze zalecaja liczenie ruchow, wczesniej nie ;)....

ja teraz tez mam takie chwile - jest to przewaznie pare godzin - kiedy Niki spi sobie i wtedy prawie wogole sie nie rusza..... ale tak to kazde wypiecie pupy czy kolanka, czy stopki jest odczuwalne - macica jest juz dla niego za mala, wczesniej miaaal sporo miejsca na harce :)...

wiec uwierz ze malutka twa sie pewnie sie rusza ale nie "haczy" ciebie :)
 
Ostatnia edycja:
A ja własnie rowno po skonczeniu 17 tyg. poczułam ruchy tak wyrazniej i jestem mega happy! Teraz jeszcze wszystko bardzo delikatnie, ale wyraznie inaczej. No cudnie po prostu.
 
Moja malutka od początku nie była zbyt ruchliwa, zaczeła szaleć ok 24 tygodnia, a od paru dni jak by znowu cisza..:-/ Czuję tylko trzy, cztery razy na dobe jak się wypina i to wszystko, No i jeszcze "czkawkę" ale nie wiem do końca czy to jest to..
Moje dziecko jest leniwe?;-) czy może coś nie tak.. ?
 
Moja malutka od początku nie była zbyt ruchliwa, zaczeła szaleć ok 24 tygodnia, a od paru dni jak by znowu cisza..:-/ Czuję tylko trzy, cztery razy na dobe jak się wypina i to wszystko, No i jeszcze "czkawkę" ale nie wiem do końca czy to jest to..
Moje dziecko jest leniwe?;-) czy może coś nie tak.. ?

Może po prostu ma już mało miejsca? Widzę, że jesteś w 38tc. Miałaś usg w okolicach 30tc? Co mówi ginekolog na wizytach?
 
Bonusowa

Dziękuję za odpowiedź. a Wiec tak, byłam w 31 tygodniu u lekarza, wyczuła jakieś skurcze macicy, i na drugi dzień kazała przyjechać na ktg i usg, pojechałam i żadnych skurczy nie wykryto na ktg, na usg tez było wszystko w najlepszym porządku i wg usg byłam już w 32 tygodniu. Może mała faktycznie nie ma miejsca, bo oczekuję dużego dzidziusia, na ostatnim usg miała już ponad 2 kg.. Jednak gdyby tak było czuła bym częściej to jak się wypycha.. a dziś kompletna cisza..
W poniedziałek mam kolejną wizyte, zobaczymy co mi powie. Pozdrawiam :-)
 
reklama
Dziewczyny a kiedy ruchy płodu są wyczuwalne przez brzuszek... ? Tak się zastanawiam i się doczekać nie mogę ... Mój partner bardzo chciałby poczuć Małą, ale nie da rady - brzuch nawet nie skacze, a czuję regularne ruchy od ok 18 tc.
Poza tym czy to normalnie, że Mała rusza się najbardziej intensywnie po śniadaniu ??
Albo jak zjem coś słodkiego to daje o sobie znać ...
A tak praktycznie cały dzień jest cichutko ... Czasami tylko posmyra mnie leciutko przez kilka minut ... Powiem szczerze, że na takim etapie ciąży liczyłam na coraz mocniejsze kopniaczki a tu lipa.
Faktycznie ruchy są już silniejsze, ale wiecie co mam na myśli...
Dodam, że byłam u gina 2 tygodnie temu i wszystko było w porządku - na usg widziałam jaka moja
córcia jest spokojna, więc może po prostu jest leniwa ... ??
 
Do góry