reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

reklama
ja panikowalam bo dopiero takie mocniejsze ruchy poczułam po 20 tygodniu.Myslalam ,ze skoro trzecia ciaza to wczesniej beda,ale za to jak juz mały zaczoł to normalnie szok....:szok:musiałąm isc na dodatkowe usg bo tak mnie bolało jak mały sie wiercił,myslalam ,ze cos nie tak....a tu sie okazało ,ze dziecko poprostu tak sie wierci....teraz mam tak ,ze dlugo nie ustoje nigdzie,bo jak mamuske skopie to zaraz musze se usiasc:-)
 
Zastanawiam się co ta moja Niunia tam ostatnio wyprawia. Dziewczyny czy może to byc właśnie czkawka??
Przez jakiś czas, kilka minut Niunia wykonuje rytmiczne delikatne "pukniecia" co ok 2 sek. Za pierwszym razem troche się zaniepokoiłam bo za szybko mi to było na czkawkę, ale w końcu serduszko też jej dużo szybciej bije... Macie tak?
 
Z pewnością to czkawka, wiele dziewczyn ją czuje.Ja też już czuję ruchy mojego maleństwa:tak:Nie mogłam się doczekać,aż tu pewnego dnia...bum!Czuję - to wspaniałe uczucie.:-)Pierwszy raz poczułam tak wyraźniej w 18tyg2d ciąży;)
 
O, właśnie, przeważnie jak coś zjem, być może nawet słodkiego :-) Bo ruchy takie "łubudu" to czuję i odbieram jako normalne. Teraz w 25 tyg to czasami aż cały brzuch mi podskakuje, tak sie wierci. Ale to były tak delikatne regularne "puknięcia" (jak tykanie zegara ;-)), ze w pierwszym momencie pomyślałam, że to może coś niedobrego sie dzieje ;-), bo dorosły człowiek czka w rzadszych odstępach czasu ;-) Jak dragnie nerwa, coś takiego.
No to mnie uspokoiłyście. A niech czka na zdrowie.
I już teraz tak sie przyzwyczaiłam do tych szturchańców, że dziewczyny będzie mi tego brakować!!!! Już wiem, ze bedę czula pustke w sobie ;-) jak juz się urodzi. To jest rozkoszne takie ruchy!
 
Ostatnia edycja:
Ja mam takie pytanko.Czy macie czasem takie dni ze dziecko prawie wcale sie nie rusza???Moje male wczoraj prawie wcale sie nie ruszalo i niewiem czy jest to powod do niepokoju,czy po prostu to sie moze zdarzyc przy prawidlowo przebiegajacej ciazy:-(
 
Ja mam takie pytanko.Czy macie czasem takie dni ze dziecko prawie wcale sie nie rusza???Moje male wczoraj prawie wcale sie nie ruszalo i niewiem czy jest to powod do niepokoju,czy po prostu to sie moze zdarzyc przy prawidlowo przebiegajacej ciazy:-(

16 tydz. to jeszcze bardzo malusi :-) Wydaje mi się, że może ułozyło się tak, że nie czułaś ruchów, ale obserwuj się i jeżeli cokolwiek Cię niepokoi lepiej od razu to sprawdź u lekarza.
 
reklama
Moja mała też na początku najbardziej aktywna była wieczorem. A teraz już bryka niezależnie od pory dnia. Jedzenie i słodkości ją mobilizują- to na pewno ;-)
 
Do góry