reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Mnie mój synek kopnął pierwszy raz w 18 tc (a to moja 1 ciąża!). Moja gin stwierdziła, że to za wcześnie i wrócila do pierwszej opcji czasu mojej ciąży. .Mam bowiem z 3 daty porodu i różne tygodnie ciąży. Ostatecznie teraz jest między 24 a 26 tc.
Synek kopie czasami niemiłosiernie hehehe...od wczoraj jest łaskawszy dla mamusi

buziaki dla przyszłych matek silnych chlopaków :-D
 
reklama
Nie jestem pewna ale chyba dzisiaj poczulam jak moje malenstwo sie ruszalo w brzuszku to byly takie ukucia ,przesuwanie sie ale kopniakow jeszcze nie dostalam
 
Witajcie,
Pierwsze ruchy odczuwałam jako 'bulgotanie' i kłucie. Kopie już od jakiegoś tygodnia. Najbardziej odczuwam to nocą gdy się przebudzę by iść do toalety lub gdy jem coś słodkiego, wtedy potrafi tak kopnąć, że widać to gołym okiem patrząc na brzuch:rofl2:
 
no i namnie czas przyszedł...tak od tygodnia kopniaczki są dośc mocne,czasem nawet bardzo:-)
teraz jestem spokojna....ale za to czasem usnąc mi nie pozwala to maleństwo...:-D
 
Ja pierwszy raz poczułam maleństwo pod koniec 17-ego tygodnia, nie można było tego pomylić z niczym innym. Leżałam na plecach i czułam jak mnie dotyka od środka to tu, to tam. Cudnie :-D
 
Ja jestem teraz w 18 tyg...a ruchy dzidzi czuję już od jakiś 3 tyg...z tym, że jestem bardzo szczupła ważę ok 45kg...a i na zewnątrz też już czuć kopy dzieciaczka...nawet mój narzeczony poczuł lekkie pukniecie w rękę jak położył ją na moim brzuszku...wczoraj byłam u lekarza i mi powiedział że mała(bo to będzie dziewczynka)waży 360 g...z tego co czytałam to dużo ponad normalną wagę dzieci w tym tygodniu...albo ja się przesłyszałam albo naprawdę dzidzia jest duża przez co może też mocniej czuję jak się rozpycha...a rozpycha się nieźle...najwięcej jak jadę samochodem albo siedzę i mam zapięte spodnie:-)domaga się zmiany pozycji:-)
 
Ja jestem w 18 tyg.ciąży i już od 16 tyg.czułam delikatne motylki w brzuszku a teraz czuję pełno kopniaczków w podbrzuszu:-)Czuję jak mój maluszek wchodzi mi na pęcherz i wtedy daje czadu:-)Wczoraj leżąc na plecach poczułan jak zrobił rundkę od podbrzusza do nad pępkiem:tak:Cudowne uczucie!!!pozdrawiam
 
Ja jestem teraz w 21 tyg. Ruchy odczuwam mniej więcej od 17-18 tyg. Najpierw też myślałam, że to gazy się przemieszczają, potem jakby drganie nerwa, ale jak już były systematyczne (zawsze wieczorami i po posiłku) to juz wiedziałam, ze to mała fasolka rozrabia.
Teraz czuję jakbym miała w brzuchu rybę pokaźnych rozmiarów, która szczególnie reaguje na owoce :-) Buntuje się jak mam podkurczone nogi i czasem się z nią droczę;-). Nacisnę to miejsce gdzie kopnęła- i oddaje:-) Ja znowu, to ona też ;-). Jak teraz tak boksuje to boję się pomyśleć co będzie za 2 miesiące!
 
reklama
ja kończę 19 tydzień, a ruchy maleństwa czuję wyraźnie od 17 tygodnia, to moja pierwsza ciąża i należę do bardzo szczupłych osób, często widać gołym okiem jak się brzuch pod wpływem kopniaków unosi:-)
 
Do góry