reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Kuba od bebiko miał uczulenie, od początku byliśmy na Nan HA a później na Nan Active

mamy atopowe zapalenie skóry :/ alergia, tylko na co? wyeliminowałam wszystko co może uczulać :/ i będziemy później od początku wprowadzać powoli, po kolei, żeby sprawdzić na co jest uczulony :/ pomóżcie mi z mlekiem - jakie mleko po roczku jest hipoalergiczne? Nan 3 jest po 9 miesiącu, Enfamil 3 jest normalny a nie Ha :/ lekarz w sumie nie kazał zmieniać mleka, ale chyba sama z siebie mu zmienię, bo kiedyś od bebiko miał takie właśnie zmiany na skórze, to może teraz ma od Nestle :/ sama nie wiem :/

teraz się wyjaśniło, że spadki masy i brak apetytu ma od alergii, a nie od zębów, choć już coraz lepiej je :) chociaż tyle :)
 
reklama
Agnesia oby sie nie okazało ze na mleko tak jak u nas, może być również na białko jaja kurzego, ale życzę Wam aby to było coś innego. A mleka nie zmieniaj, zostań narazie przy Nanie, przynajmniej łatwiej Ci będzie dojść co faktycznie uczula. Można też zrobić test czy to nie jest mleko krowie, niestety odpłatne, z surowicy krwi się robi i nazwya IGE specyficzne. Ja płaciłam 30 zł za jedno badanie - czyli uczulenie na 1 alergen, jak chcesz więcej to każde kolejne 30 zł. Także nie wiem czy nie warto zrobić takiego badania i się upewnić czy to nie mleko. To taka tylko moja suegestia.

A dla wszystkich chprych maluszków ZDRÓWKA życzę :)
 
no to może faktycznie poczekam i jeśli po odstawieniu wszystkiego innego co może uczulać objawy nie znikną to zrobimy badania, czasem kasa nie gra roli, a jego skóra naprawdę wygląda strasznie, smaruję go kilka razy dziennie i kąpie w oilatumie, i czekam na efekty
 
hejo

u nas to chyba nie mleko mlody znowu zwrocil co prawda po tym jak mu dalam troche mleka z kleikiem, ale Nan.... dzownie za jakis czas do lekarza zeby przyjechal i go zbadal bo co prawda jz nie ma stano podgoraczkowych ale 3 dzien niestrawnosci to lepiej cos dac zeby mi sie nie odwodnil dobrze ze opije bardzo mu sie chce pic i podejrzewam ze jesc ale nie moze za wiele bo zwraca wogole chyba ma naruszony zoladek ......nie moge go polozyc bo tez ma odruch wymiotny wiec w wozku na posiedzaco spi... juz sama nie wiem coto bo wczoraj juz normalnie mu sie bekalo mleko ladnie wypil i nie zwrocil kupa fajna bylka a teraz znowu wymioty.....dalam mu debirdat po tymm zaczal kupke robic .....musze go glodzic chyba wczoraj pospieszylam sie z ta kaszka :-(



co do mleka i alergi my mielismy robione to badania z krwi i wyszlo ze nie ma uczulenia.....


moj chrzesniak ma AZS po roku pil mleko sojowe (dodam ze mieszka w Anglii) teraz nie ma juz uczulenia zniklo wszystko a mleko i nabial normalnie juz je ma 2 lata teraz.....
 
u nas to rota nniestety obaj chorzy ech maluch chyba troszke lepiej sie czuje....ale Hubcia mi szkoda ech macie cos sprawdzone na wymioty i biegunKI ?
 
Kuba od bebiko miał uczulenie, od początku byliśmy na Nan HA a później na Nan Active

mamy atopowe zapalenie skóry :/ alergia, tylko na co? wyeliminowałam wszystko co może uczulać :/ i będziemy później od początku wprowadzać powoli, po kolei, żeby sprawdzić na co jest uczulony :/ pomóżcie mi z mlekiem - jakie mleko po roczku jest hipoalergiczne? Nan 3 jest po 9 miesiącu, Enfamil 3 jest normalny a nie Ha :/ lekarz w sumie nie kazał zmieniać mleka, ale chyba sama z siebie mu zmienię, bo kiedyś od bebiko miał takie właśnie zmiany na skórze, to może teraz ma od Nestle :/ sama nie wiem :/

teraz się wyjaśniło, że spadki masy i brak apetytu ma od alergii, a nie od zębów, choć już coraz lepiej je :) chociaż tyle :)


jeśli moge coś doradzic to wybranie się do alergologa żeby zobaczył dziecko i stwierdził czy niepotrzebuje Nutramigenu.

Natus jest uczuluny na każde nawet hipoalergiczne mleka
 
no to może faktycznie poczekam i jeśli po odstawieniu wszystkiego innego co może uczulać objawy nie znikną to zrobimy badania, czasem kasa nie gra roli, a jego skóra naprawdę wygląda strasznie, smaruję go kilka razy dziennie i kąpie w oilatumie, i czekam na efekty


alergia nie zawsze jest pokarmowa, ale od tego trzeba zacząć

u Nas lepiej sprawdza sie kapiel w krochmalu i smarowanie Cetaphil MD lub z serii Lipikar
 
Ale macie przeboje:/

Pisze bo my tez jestesmy z podejrzeniem skazy bialkowej-i Julitk od dosc dawna jest na Nutramigenie.Jednak poza pojedynczymi "wysypami" na buzi ktorych bylo moze 2 razy?nie mamy absolutnie zadnych problemow z jej skora.W tym momencie juz nie uzywamy zadnych masci bo nie ma na co.Wczesniej na szorstkie policzli (nie wiadomo czy to byla alergia czy kaloryger grzejacy) bardzo skuteczna byla masc robiona z apteki.Wlasnie pediatra polecila nam zrobic proble z Nestle Junior (to mleko modyfikowane ale nie hypoalergiczne).A tak to Juli je normalnie zolty ser,fete,twarozki,jogurty i nic a nic jej nie jest.
 
reklama
Kuba od początku był na Nan HA, później na Nan Active, a odkąd dostaje Nestle Junior ma uczulenie, tylko nie wiem czy na mleko, czy może na kaszkę z kakao, a może na coś jeszcze innego, ale właśnie jak tak przysiadłam i zastanowiłam się to albo mleko Nestle, albo kaszka z kakao, a wcześniej jak pił Nan Active to też jadł ser, fete, twaróg i nic mu nie było, sama już nie wiem, ale skoro lekarz kazał wyeliminować wszystkie alergeny to eliminuję i czekam aż skóra się poprawi... :/
 
Do góry