reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

reklama
Truda mój mały jest tylko na piersi - ładnie przybiera na wadze ale kolki mamy i gazy nas męczą... z córcią było to samo tylko gorzej... :-(


No zdaza sie ze na piersi dzieci maja i kolki i gazy:-(ale mysle ze statystycznie jest ich mniej niz karmione sztucznie
Moj Kuba karmiony stycznym mlekiem tez mial kolki itp. bardzo mocno plakal noc i dzien dlatego teraz tak zalezalo mi na karminu piersia i sie oplacalo:tak:


Dzis mielismy szczepienia biedulka sie naplakala:-(

Wazy 4,600kg wiec przybrala 0,5kg wciagu tygodnia (4,100kg) ladniutko rosnie jak na drozdzach i juz czuc jak sie ja nosi na raczkach coraz ciezej:-D
Dlugosc ok 57 tak tylko powierzchownie ja szybko zmierzyli
 
Ja też mam laktator Baby Ono tyle, że ręczny i jestem zadowolona. Tyle, że ja odciągam jak mi cieknie z piersi a potem mleczko wylewam, bo i tak go dużo produkuję:) Mój synek dżo potrzebuje:)


Mam pytanie czy kładziecie swoje maleństwa na brzuchu? Mojemu Wiktorkowi dziś odpadł pępek i tak się zastanawiam czy nie należałoby go kłaść na brzuchu.
 
Ania ja kłade malego odkad jestemy w domu. nam tez odpadl pepek niedawno i polozna mowila ze moze troche krwawic ale to normalne i zeby sie nie zamartwiac. wiec bez obaw mozna klasc
 
Witajcie:-)Pogoda u nas cudowna więc tez bylismy dzisiaj długo na spacerku cieszę się bardzo że wreszcie nastałą wiosna bo jako tako na dworku ta moja mała spi gorzej jest w domu kurcze dziwne te moje dziecko,w nocy jako tako,chociaz dzisiaj katastrofa jadła i jadła chyba ze 2 godziny i dalej płakała od rana też jej źle jadła chyba z półtorej godziny z obu cyców i dalej płakała i marudziła wkońcu dałam jej 60ml Bebilonu zasneła jak zabita bez pojękiwania obudziła się po 3 godzinach popiła z cyca bo tylko chwile więc na pewno się nie najadła i spała dalej w sumie od 11 do 16 szok:szok::szok::szok:jak na nią zawsze to max 2 godziny w dzień i to z pomrukiwaniem i smoczkiem,i teraz tak mysle czy ona faktycznie się nie najada moim pokarmem cholercia mętlik w głowie mam
 
Dziewczyny mam prośbę do posiadaczek laktatora elektrycznego Baby ono (wiem że któraś kupowała) żebyście zdały relację jak wam się sprawdza... idę na wesele za miesiąc i musze kupić coś skutecznego, żeby mi laktacja nie padła i żeby małemu odciągnąć jedzonko na te póltorej doby-chyba muszę zacząć już teraz... Chyba że któraś poradzi mi jakiś dobry ręczny...

POMÓŻCIE PROSZE... :-(

Firehead nie kupuj elektrycznego Baby Ono! Mi tak jak Ewelci myślałam że sutki wyrwie:szok: używam go niestety bo musiałam jak mi laktacja zanikała ale moim zdaniem jest do dupy:szok: Dodam ze nie siągał mi pokarmu (nie wiadomo czemu , bo jak ręką patrzyłam to pokarm byl nawet tryskał!!:baffled:) a tylko nim stumulowałam do pobudzenia laktacji. Medela owszem droga ale jak ktoś zamierza uzytkowac czesciej to lepiej jednak zainwestowac pieniązki. Jak mi pani w poradni laktacyjnej go podłaczyła to luzzz blusssss milutko sciągało się mleczko (one fajnei zasysają i puszczają, zasysa i puszcza). Moim czasem nawet teraz sciagnac nie moge jak mam za pełne cycki bo źle łapie brodawke i sutka:baffled: ogolnie staram sie go nie używac bo ma kiepska regulacje ssania.
Lepiej już zwykly a aptece najtanszy ręczny kupić. Takie jest moje zdanie ale każdy cycek może być inny.

Ja posiadam laktator baby ono i mam mieszane odczucia co do niego. Na początku mnie tak brodawki po nim bolały że szok :szok: teraz już się chyba przyzwyczaiły i ustawiam mniejszą moc i jest dużo lepiej. Przycisku push używam dosyć często kiedy właśnie chce mi wciągnąć sutki :-D.

Agusia tego przycisku PUSH powinnas używać tak naprawdę co 2 sekundy ale na króciutko(doslownie pstrykniecie) aby wprowadzić taki rytm w jakim ssie dziecko.W instrukcji od laktatora było to chyba opisane.Czyli zaciąga brodawke i puszcza, zaciaga i puszcza.. Dziewczyno jak Ty push wciskasz za rzadko to Ty zaraz jakiś problem z sutkami sobie zrobisz!a jak brodawki popękają to nie jest tak łatwo zalezyc-wiem bo teraz mam ten problem:baffled::baffled:

My też dziś już mielismy spacer 30 minutowy:-) wystawiliśmy z tej okazji już wózeczek:-) bo wczoraj to tylko w nosidełku jeszcze było. Ahhh piekne sloneczko:-) ale od weekendu podobno zima ma znów wrocic:happy::baffled:

A ja sie dalej z sutkami męcze- teraz mi obie piersi popekały a do tego mam nawrót infekcji grzybicznej!! szlak by to trafił:baffled::eek: Jutro do ginekologa idę, na szczescie położna srodowiskowa(bardzo miła kobieta choc jej na oczy nie widziałam bo my za daleko od przychodni mieszkamy i do nas nie przyjeżdżała) wcisnęła mnie na NFZ na jutro:-D życ nie umierać:-D szkoda ze do ortopedy dla dziecka terminy na koniec maja/ czerwca:baffled:
 
Witajcie:-)Pogoda u nas cudowna więc tez bylismy dzisiaj długo na spacerku cieszę się bardzo że wreszcie nastałą wiosna bo jako tako na dworku ta moja mała spi gorzej jest w domu kurcze dziwne te moje dziecko,w nocy jako tako,chociaz dzisiaj katastrofa jadła i jadła chyba ze 2 godziny i dalej płakała od rana też jej źle jadła chyba z półtorej godziny z obu cyców i dalej płakała i marudziła wkońcu dałam jej 60ml Bebilonu zasneła jak zabita bez pojękiwania obudziła się po 3 godzinach popiła z cyca bo tylko chwile więc na pewno się nie najadła i spała dalej w sumie od 11 do 16 szok:szok::szok::szok:jak na nią zawsze to max 2 godziny w dzień i to z pomrukiwaniem i smoczkiem,i teraz tak mysle czy ona faktycznie się nie najada moim pokarmem cholercia mętlik w głowie mam

maniulka mój mały ma to samo ale w nocy zje z 2 cyców i jest dalej głodny bo nie idzie spać tylko kwęczy i ja od paru dni dokarmiam go w nocy butlą daje mu Bebilon ( z tendencją do kolek i zaparć ) polecam ostatnio mielismy problem z kupami u Alanka a po tym mleku takie kupska wali po same plecy :-D;-)
ogólnie to nie mam na nic czasu bo mały daje troszkę popalić jest już bardzo aktywny w dzień i nie chce spać a co gorsze w łóżeczku też nie chce leżeć tylko na rączkach mu pasuje :eek: normalnie nie mam na nic czasu :baffled: dobrze że teraz piękna wiosna to na spacery długie wychodze i mały śpi jak zabity na dworze :laugh2:
a dzisisaj za namową męża poszłam zrobić sobie przyjemność i troszke się zrelaksować i zrobiłam sobie włoski a mama zabrała Alana na spacer :tak: co najlepsze to karmiłam go na zapleczu u fryzjera bo się obudził i mama mi go przyniosła :-p
dzisiaj byłam z małym w szpitalu badać słuch naszczęście wszystko jest wporządku a jutro idziemy pierwszy raz do lekarza na ważenie i mierzenie jestem ciekawa ile maly przybrał na wadze :tak: po śpioszkach widze że rośnie bo jedne już są za małe a te co były za duże to już są dobre :laugh2:
Firehead co do laktatora to nie pomogę bo wogóle nie kupowałam i nie używałam a może ręcznie dasz rade i obejdzie się bez laktatora :tak:
Madzik współczuje Ci ty się nacierpisz z tymi cycuszkami :eek: mnie tak piersi bolały na 2 dobę Alan poobgryzał mi sutki miałam jedną wielką ranę aż krew mi leciała także troszkę wiem co przeżywasz i bardzo ci współczuje :-(
 
Truda mój mały jest tylko na piersi - ładnie przybiera na wadze ale kolki mamy i gazy nas męczą... z córcią było to samo tylko gorzej... :-(

Firehead mojego małego też chyba męczą kolki bo zawsze po rannym karmieniu strasznie płacze aż się drze i jest cały czerwony ( a kupke zrobi ) i po wieczornym karmieniu to samo :baffled::-(
karmię go piersią a raz w nocy dostaje butlę z mlekiem Bebilon dla dzieci z tendencją do kolek i zaparć
 
reklama
Do góry