reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

reklama
Moja Zoska tez z mową kiepsko, (mama, tata, baba i pępek nic więcej), albo mi się wydaję, bo syn gadał pełnymi zdaniami, wymawiał literkę r jak miał 1,5 roku, w Zoski wieku to już mówił na pewno krótkie słowa, ale on miał bardzo lekka mowę, do tej pory nie spotkałam dziecka, które by tak w tym wieku mówiło, i tak mu zostało ma 14 lat i jest największym gadułą w klasie, nawet przez sen gada, czasami mam dośc jego gadulstwa. A podobno chłopcy mówia później, w naszym przypadku to sie nie sprawdziło. Córki mojego brata i siostry mówiły grubo po skończonych 2 latach, ale nie ma co sie martwić, na wszystko przyjdzie czas i pora
 
Iwona aby lepiej się włożył możesz go chwilę potrzymać w rękach i ta gliceryna się lekko rozpusci- takie bardziej śliski na czubku lepiej zaaplikować:tak:
 
Marlena zauważyłam że napisałas ze jak młody ma mniej niż 38 to dajesz syrop a jak ma powyżej to czopki,temp.do 38 o ile się nie mylę to się nie zbija

Iwona spokojnie może to trzydniówka,generalnie mówi się że jeżeli nic się nie dzieje a jest tylko gorączka to zbijać jak nie schodzi do 3 dni to do lekarza ale skoro was zarejestrowali to ok oby tylko tam nic nie złapała bo teraz paskudne wirusy :baffled:
 
reklama
a to na roczek też się robi bilans?? myślałam że dopiero na dwulatka:baffled: kurcze nic nam pediatra nie mówiła:baffled:

Co do szczepionki na odre,świnke i różyczke my zastanawiamy się czy nie odciągnąć jej do 2 roku życia albo dać osobno.
Zreszta wielkim zwolennikiem szczepienia na świnkę nie jestem. Jak zachoruje na świnke w wieku nastolatka chłopiec(nie wiadomo na ile lat starczy ta szczepionka) to może dorobić się przez to niepłodnosći (kolega tak się dorobił nieplodności), a jak nie zaszczepie to straszy lekarz głuchotą w razie zachorowania.. nie wiadomo co lepsze.. bo można wcale nie szczepić i często świnka zostaje bez żadnych powikłan przechorowana..
 
Do góry