reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Witaj Ewa,
Fajnie ze do nas dołączyłaś, napisz coś wiecej o Igorku, jak na wczesniaczka, to całkiem dobrze waży twój synek
 
reklama
Jula przechylić się nie da - nawet posadzić ją trudno, bo toto wierci się jak fryga, staje, siada, na cztery, prawie na brzuchu pływa i w ogóle szaleje w wodzie
my też kąpiemy we dwoje - bo obie na raz, oszczędność wody i czasu ;-)
 
No właśnie ja mam problem z tym chodzeniem za rączki - Natalia uwielbia to robić i śmiga bardzo szybko - a jak jej nie pozwalam, to jest wrzask, nie płacz tylko wrzask (czy Wasze dzieci też potrafią tak demonstrować złość?). Prowadzona za rączki chodzi sprawnie, nie jest to żadne ciągnięcie przeze mnie, tylko dosłownie nie mogę za nią nadążyć. Martwi mnie to, że tak by chciała śmigać za rączki a zupełnie sama nie potrafi jeszcze wstać przy meblu - wspina się po nas, w łóżeczku dźwignie dupkę trzymając się za szczebelki ale nie wstanie całkiem. Pytałam oczywiście pediatry, stwierdził, że jest OK i mam się nie martwić, ale ja już w to wątpię, bo Wasze Maluchy wszystkie wstają. Aha, Natalia też wciąż nie siada sama z leżenia. Nie raczkuje, przesuwa się na pupie. Co sądzicie? Konsultować z innym pediatrą?
Jula też śmiga szybko, że biegam za nią prawie ;-) a jak się zmęczy to od razu siada na pupę
co do złości - Jula ma charakterek... jak coś jej się nie podoba od razu płacz, czasem jak się złości, to aż rączkami macha i się wścieka :sorry2: także jak są we dwie z Niką i Jula zaczyna płakać - to już wcale nie znaczy, że siostra jej coś zrobiła... bo przecież nie mogę pozwalać, żeby Jula zabierała Nice zabawki - w żadną stronę nie mogę popuścić, bo będzie niesprawiedliwie.. a Jula już trochę manipulować potrafi ;-)
 
Witaj Ewa,
Fajnie ze do nas dołączyłaś, napisz coś wiecej o Igorku, jak na wczesniaczka, to całkiem dobrze waży twój synek

Hehe też mi się tak wydaje ale jest raczej drobnej budowy;)Igorek już sam wstaje i nawet chodzi ale tylko po kanapie trzymając się oparcia ...niestety nie raczkuje.Jest bardzo ruchliwym dzieciaczkiem wiedziałam że maluszki są ruchliwe ale mój smyk to mały diabełek chodzik ledwo dyszy ;p a na dodatek jaki złośnik jak cos mu nie podpasuje to strzela takie fochy że wszyscy domownicy płacza ze śmiechu ;)
Pozdrawiam
 
Gratuluję zdolnych dzieciaczków :tak:udało mi się nadrobić wszystko:-)
Marti raczkuje pięknie,stoi i chodzi przy meblach
Mówi mama,tata,baba,daj,iyyy/mówi tak na brata i ejjjjj jak woła psa :-)
Potrafi zrobić jak ja poproszę tany-tany/tańczy,hopa-hopa/skacze,papa,brawo,kosi,umie się przytulić oraz dać buziaczka,zrobi mi cacy,:tak:
 
Jak bym czytala o swojej Julicie:-D

Moja panna ma straszne fochy i zlosci sie jak cos jej sie nie podoba:baffled:Jak cos trzyma w reku i chce jej to zabrac (np nozyczki czy inne niebiezpieczne przedmioty) to sie wyrywa,a jak juz jej wyjme z raczki to wrzask i lament na 10 minut ze lzami jak grochy-obraza majestatu ze jej zabrali:-D

Miotlica-kazde dziecie rozwija sie inaczej ale ja bym chyba poszla do jakiegos lekarza,moze pokaze Natalce jakies cwiczenia na zachete:tak:Jesli chodzi o siad popieram Ivaz-najlatwiej siadac z pozycji czworaczej,chociaz moja siadala najpierw z boku (jak dorosly,na boczek i sie odepchnac z zamachem raczkami).

dziewczyny,podziwiam za slownictwo do waszych dzieci-ja tylko domyslam sie co to sa np.tany-tany albo nu-nu bo do mnie nikt tak nie mowil;)))Do Julity mowie raczej normalnie:p
 
no u nas tez zawsze problem z umyciem glowki. zaczelo sie tydzien temu i z dnia na dzien. Karolina za diabla nie da sie przechylic do tylu. zabawiam ja roznymi rzeczami, ale slabo to skutkuje. lapie sie wanienki i juz siedzi:no: musze sprobowac z tym daszkiem:tak:
 
Witajcie ;) ja swojego maluszka kąpie już w wannie z tym że Igorek siedzi a wlasciwie prawie teży na takim siedlisku kupilam w sklepie z artykułami dziecięcymi. Naprawde nie ma żadnego problemu ze spłukianiem główki bo maly ma główkę lekko odchylona do tyłu może warto spróbować koszt niewielki ja kupilam za 9.80 ;)Pozdrawiam
 
reklama
Do góry