reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Do Sary i ewelci bo wasze szkraby najstarsze od kiedy wasze maluchy zaczeły sie czyms interesować???bo moja robi coraz dłuższe przerwy w dzień miedzy spaniem jednym a drugim potrafi już tak z godzinke nie spać ale w tym czasie marudzi płacze i chce na ręce bo jeszcze nic ją nie interesuje.
no wiec jak moj maly mial 2tyg to tez juz mniej spal w dzien,ale jak nie spal to sobie sam lezal w lozeczku i "ogladal swiat".
Jak mial 3tyg.to juz mniej spal i pomylily mu sie dzien z noca,ale przez 3dni mial kolki wiec w dzien nie spal tylko w nocy i sie przestawil.Oczywiscie zaczol bardziej lubiecmoje raczki i jedzenie co chwile.
tzn.odkladalam go do lozeczka ale on za chwile byl glodny i jadl po trochu tylko po to zeby znow za chwile ladowac u mnie na raczkach:-).
Jak konczyl 4tydz.to zaczal patrzec na karuzelke w lozeczku i smial sie do niej i machal lapkami i oczywiscie non-stop glodny:-D:-D:-Di razczej wolal na raczkach niz w lozeczku.no ale interesowal sie.
Natopmiast teraz karuzelka bujaczek czy nawet lezenie na brzuszku go nie ineresuje,tylko raczki i jedzenie.
nie wiem czy czytalas strone wczesniej jak sie szymek zachowuje w dzien.
jak on nie spi to ja nic nie moge zrobic.

mam nadzieje ze dosc zrozumiale to opisalam:-D
 
reklama
magmil karmię z obu piersi w trakcie jednego "posiłku", bo z jednej to chyba bym muchy nie wyżywiła :-)
Ale prawdę mówiąc to mała chyba mi się odzwyczaiła od ciągnięcia cyca (tam przecież słabiej leci) i się denerwuje. Ściągam więc laktatorem, wiem, że pewnie źle robię ale nie chce jej denerować. Przeciez i tak staram się dawać jej też moje mleczko. Zauważyłam też, że w nocy je z cyca chętniej.
 
Maniulka dziecko 2 tygodniowe to raczej za male zeby czyms konkretnym sie interesowalo poza lezeniem z otwartymi oczkami:-)Julita zainteresowala sie mata edukacyjna jak miala 3 tyg - oczywiscie na swoj sposob.Po prostu sobie na niej lezala i wytrzeszczonymi oczkami sie przygladala zabawkom wiszacym,probowala tez je jakby dotykac ale miala jeszcze zbyt niezborne ruchy raczkami,czyli wygladalo to jakby machala do tych zabawek:-DTeraz juz troche bardziej sie interesuje,np gapi sie w TV wieczorem (pewnie ciagnie wzrokiem do kolorow i swiatla),przyglada sie twarzom i probuje do nich siegnac raczkami,buja sie sama w lezaczku-bujaczku.Na karuzelke luka ale srednio ja pociaga-wg mnie wisi za wysoko.Ruchy raczkami ciagle ma niezborne,takie machanie/szarpanie,juz 2 razy zdjela mi okulary a raczej wyszarpnela.
 
Aha,a moja mala wazy calkiem nago(wazona przed kapiela wczoraj) 4400g.Nie wiem jak ona to robi ze ciagle miesci sie w 1 kaftaniku i 1 spioszkach rozmiaru 50!Reszte ubranek nosi 56 ale niektore sa za duze:-DAha,i tez jak Szymusia Ewelci mam wrazenie ze Julite najbardziej to interesuje...jedzenie...
 
Sara no to nie zle wazy Twoja Julitka:-)
Ciekawe ile moj Szymus???W czwartek sie dowiem:-).
Aaaaa Szymus tez nie zle macha lapkami,nawet za lancuszek juz potrafi pociagnac i za wlosy:-D:-D:-D.
oczkami tez wodzi i reaguje na dzwieki i na glosy.
Najbardziej na moj,jak go maz trzyma a ja sie tylko odezwe to juz patrzy gdzie ja jestem:-).
A noi Szymek sie usmiecha:-D:-D:-D
A jak jest glodny to potrafi tyle szumu narobic ze glowa mala,wyje do ksiezyca ile wejdzie a przeciez musze miec chwilke zeby mu zrobic mleko.
Sara a Julitka ma jeszcze kolki?????

Na piatek jestem umowiona na cytologie i d*** musze zadzwonic i odmowic wizyte bo@ sie wczoraj pojawila.
W nocy spac za bardzo nie moglam,brzuch mnie strasznie bolal i kupy nie moglam zrobic-tak sie zastanawialam czy nie mam kolek i czy by sie nie napic "marchwianki" haha.
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny. Mam problem.
U malego po nocy pojawiły sie strupki na srodku czoła, na lewej brwi i na lewym uszku. jakby miał bąbelki z surowicą i one zostały zdrapane. co to jest..
pamiętam jak byłam w szkole podstawowej mialam identyczną sytuację u siebie na brodzie i babcia powiedziała, że to od ugryzienia pająka w nocy. Nasuwa Wam się coś na myśl?
posmarowałam to sudocremem bo nie wiem jak to pielęgnować.
 
Justina mysle ze sudocrem to tylko tak wyjatkowo doraznie (bo to nie jest kosmetyk na buzie prawda?),a tak to najlepiej skontaktowac sie z polozna/pediatra-nawet na telefon.Ja wisze na telefonie z poradnia rejonowa na temat zielonych kup:-D
Ewelcia Julita to chyba powazna panna rosnie-swiadomy usmiech powtorzyla jeszcze tylko 2 razy i tylko do mnie (do meza np.nie).A tak to robi takie polusmiechy w powietrze oraz usmiechy pelna geba przez sen ale tych swiadomych ciagle malo:rofl2:
Tez mnie lapie za wlosy i tez wyje do ksiezyca w oczekiwaniu na cyca lub mleko z butli.Co do kolek to juz duuuuzo rzadziej-moze sie prezy i poplakuje tak raz na 3-4 dni.Byc moze pomogl esputicon dawany po 1 kropli 3 razy dziennie.Jak juz sie prezy to dostaje plantex,ale tez staram sie nie przesadzac z tym plantexem bo potem sie uzalezni.No to widze ze i ty juz do plodzenia kolejnych dzieci gotowa z ta @ :-D A mnie cos jakby cewka moczowa piecze przy sikaniu,okres juz praktycznie mi sie skonzyl.
 
reklama
Ewelcia powiedz mi czy jak podawałaś Szymonkowi marchwianke to tylko jedna porcje czy musiałas mu podawac kilka zanim zrobił kupke. Nadia ostatnia kupke zrobiła przedwczoraj i od tej pory nic. Przygotowałam marchwianke i podałam jej ze sztucznym mlekiem 100 ml i od razu zasneła i tak sie zastanawiam teraz czy to wystarczy czy za 3 godz na kolejnym karmieniu powinam znów podac:baffled:
Jak to było u Was?
 
Do góry