reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

ola - no własnie z tym cycem to nie takie proste... ja patrze ile karmię. norma to 10 minut;-) wiec jak Zu je tylko 6 to mi sie wydaje, że mało. ale nad ranem (5-5.30) to potrfi 40 minut leżeć - ale rzadko częściej 20 minut. a tak to zwykle idealne 10 minut. dzisiaj cały czas sześć
 
reklama
gosia....moj adas przybrał mniej wiecej tyle co twoja córcia...dzis skonczył 2 mc i wazy dokładnie 4750 gr....a waga urodzeniowa to 3300 wiec 1,45 kg na 2 mc...lekarka powiedziała ze to nie za wiele ale ze nie mam sie martwic

ale ja sie i tak martwie-wszedzie pisza ze min dla dzieci na cycu to 750 gr na mc..a norma to 900 gr na mc...wiec do normy nam daleko
 
Jula nie je zbyt długo - tak ok. 5 minut, czasem się zdarza, że dłużej, a czasem potrafi i godzinę leżeć i ciamkać - nie wiem, czy wówczas je, ale cyca puścić nie chce i już
 
ja jak już się zdarzy, że Zu podsypia w dzień to staram się po pół godzinie odstawić. w nocy (no nad ranem) pozwalam ssac ile chce. nie wiem czemu i czy dobrze ale na razie się sprawdza
 
Moje maleństwo ja próbowałam dawać mojej małej sab simplex ale niestety nam nie pomagał u nas zadziałał espumisan ale to już dawno było od ponad miesiąca mamy spokój mam nadzieje że na dobre:tak:
My cały czas tylko na cycu mała przybiera pięknie aż za pięknie już podwoiła swoją wagę urodzeniowa 2990 a teraz 6100.Wczesniej zanim się urosziła i na początku mówiłam sobie że będę ja karmić cycem do 4 miesiąca ale teraz myslę ze może jednak dłużej poprostu uwielbiam to,super wyciszam się,kurcze nie sądziłam że to może być takie przyjemne a do tego przeszły wszelkie uczulenia,wysypki jem dosłownie wszystko nawet zdażyło mi się zjesc surówkę z białej kapusty,małą ilosc ale Martynce nic nie było,wcinam owoce łącznie z truskawkami,cytrynka do herbatki nawet miód ciesze się że nic jej nie jest i ma się dobrze :-)
 
modroklejka - a u mnie 5700 - 4280 = 1420 na prawie 3 miesiące (12 tygodni), to kiepski wynik niestety
 
Maniulka jak mala miala kolki to probowalam wszystkiego : espumisan esputicon infacol woda kopeerkowa herbatki i nic jedynie sab simplex pomogl pozniej kolki przeszly ale bol brzuszka nadal jest:-( ostatnio zabraklo mi tych kropelek i mala zwijala sie z bolu po kilku dniach udalo mi sie je zalatwic i jest znowu poprawa ale tak do konca w bolu brzuszka nie pomaga.. na kolki byl lepszy efekt
 
Kurcze dziewczyny z tadkami-niejadkami,przykro mi ze zamartwiacie sie o to ze dzieciaczki slabo jedza.Moze maja tzw.plesniawki w buzi?Mnie mama mowila ze jakby juli nie chciala jesc to moze miec takie biale kropki w buzi-podobno my z bratem mielismy kilka razy...
Juli je pieknie-poki co je 3 x 180 ml i 2 x 120 ml = okolo 800 ml,przy czym wiem ze jakbym jej butle podstawiala czesciej to tez by jadla.Tyle ze kiedys domagala sie jedzenia co 3-3,5h a teraz co 4h.Ale pije herbatki slabo-wmuszam w nia po 40 ml dziennie i finito.
Justyna co do wody od kwiatkow-:-D Oby malej nic nie bylo.Nawiasem mowiac tez mam w kubku odstana wode do mleka i czasem...pije z niej fretka:-DOczywiscie ja przeganiamy (umie wskoczyc sobie na blaty kuchenne sama) ale ile razy nie widzimy kiedy ona popija z tego kubka to juz tylko ona wie:-DMyslimy ze to moze stad te grzybki Juli w kupie miala-ze moze odzwierzece...Ale fretusie kochamy i juz,nigdzie jej nie oddamy,nie ma mowy.Po prostu kubek stawiamy teraz na lodowce-tam nie wskoczy:cool:
 
Sara ja wlewam wode do dzbanuszka i zawsze przykrywam go choc nie mam w domu zwierzat :tak: Robie to dlatego aby zadne pylki czy nawet kurz nieosadzal sie na wodzie:tak: wkoncu to woda dla mojej ksiezniczki;-):-D
 
reklama
Do góry