reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Ja czytalam o wadze w kilku miejscach i jesliby to podsumowac to pisza o podwojeniu wagi pod koniec 3 mies lub ze w 5tym mies.Wydaje mi sie ze to normalne ze malutkie dzieci podwoja szybciej a wieksze wolniej.Co do przyrostu wagi to pisza ze min.150g na tydzien = 600g na mies.Maksimum podaja jako 1kg ale wiadomo ze to sie nie zgadza bo moja Juli np w 2 mies przytyla 1400g.
No i pisza ze najbardziej dzieci rosna przez pierwsze 3 mies a potem wolniej juz przybieraja na wadze.Ogolnie nie przejmowalabym sie tym co pisza tylko kondycja dzieci-jesli nie placza,sa pogodne i cos tam przybieraja na wadze to jest wg mnie OK.
 
reklama
Dzięki, fajna stronka:-D Właśnie ściągnęłam "Uśnij wreszcie. Jak pomóc dziecku zasnąć". Też idziemy na spacer, a później zabieram się za dalsze ściąganie:-)
 
ja tez juz mam malo pokamu ale jakies tam krople mam-za to juli od 3 dni cyca nie chce i juz-wypluwa i placze,woli butle od cycusia.takze ogolnie karmilam ja 3,5 mies.

wczoraj kupilam linea-sam zakup mi b.poprawil humor,jesli juli dzis tez nie bedzie chciala cyca to od jutra zaczne to lykac:tak:

justyna-kazdy ma swoja metode na ogarniecie wszystkugo.ja mam taka ze spie po 5h na dobe i czuje sie w miare wyspana i nic nie zostawiam na pozniej-jak nic nie zalega to da sie ogarnac to i owo.

przez juli na kolanach nie mam juz sily dluzej pisac 1 palcem.:eek:
 
dzieki dziewczyny uspokoilyscie mnie-naprawde... ech mowili ze bedzie mi łeb pekal od zamartwainia sie nad dzieckiem ale myslalam ze ja jakos racjonalnie na to bede patrzec i nie bedzie tak źle... A tu sie czlowiek kazda rzecza przejmuje. I co zrobic ten caly instynkt macierzynski:sorry:
 
Moja malutka ostatnio w miarę ładnie śpi, chyba po tych wszystkich imprezach :-D najpierw chrzciny wujka, potem swoje, a teraz komunia. Na wieczorne marudzenie Patrycji znalazłam sposób, kąpanie malutkiej, zwykle kąpałam ją wcześniej a teraz około 20, 21 potem mała idzie prawie od razu spać. Wstaje około 2 zjeść, potem o 5 hmm ale po to żeby zmienić boczek :-D i o 6 jak mąż idzie do pracy. Wcześniej to od 6 już nie chciała spać do 11 a teraz około 7 zasypia do 10:30, dzisiaj spałam razem z nią ;-) więc jestem wyspana. A teraz Patrycja dalej śpi :-D więc w sumie cały dzień mam spokój ;-) jak się obudzi to będzie głośne "eja eja" :-D bo będzie chciała szybko jeść.
 
Moje dziecię do końca 3 miesiąca podwoi wagę, bo wazył 3090 a teraz pewnie z 6 kg, ale nie wyobrazam sobie aby dziecko które ważyło przy porodzie 4,5 kg podwoiło wagę w 3 miesiace:szok: 10 kg to waży mój roczny bratanek :szok::-) to jest to prawidłowa waga ale jak ma się rok a nie 3 miesiace:angry:
Lekarze faktycznie niektórzy mają nierówno pod sufitem.:wściekła/y::sorry:
Gosia karm jak karmisz, najwyżej w ciągu dnia więcej i nie daj sobie mieszanek namówić.:tak: na moje oko to normalna waga.
 
moja Zuźka w 11 tyg 5,6 waży i nie wiem czy to w sam raz czy za mało ale 16 .06 mamy szczepienie i wizyte u pediatry to się podpytam o ta wagę
 
Moja Marcela przez 2 tygodnie przybrała tylko 300 z 4,7 kg na 5,0 kg
pediatra twierdzi że mało i dokarmiać
ale ona nie chce sztucznego
może macie jakiś pomysł żeby przybrała więcej

Tlen a jak często przystawiasz Marcelę do piersi i jak długo ona je? ja nad ranem ściągam sobie około 100ml pokarmu i daję to małemu przed snem, poranny i nocny pokarm jest bardziej pożywny, i młody najada się nim do syta, a do tego rośnie jak na drożdżach i pięknie przybiera na wadze, aż się zastanawiam czy nie za dużo :baffled: w dzień Wojtek często pije z piersi mleczko tak średnio co 2 godz, a jak jest gorąco to i częściej bo pić mu się chce.:-)

Eve a myślałaś o konsultacji w poradni laktacyjnej? Ja przy pierwszym dziecku korzystałam z tego i potem młodą karmiłam 1,5 roku, więc jeśli zależy ci na karmieniu to warto. Jakbyś chciała to mogę dać ci namiary na tą poradnię gdzie ja byłam, kobitki są tam przemiłe i bardzo fachowe.:tak::-)
 
Dziękuję za info ja już też przeszłam na smoczek 3 + i mały wypija butlę w 5 minut ale max 90 ml .
Ewelcia a ty jakie teraz mleko dajesz czemu przestałaś dawać ten bebilon confort?

Kto jeszcze karmi bebilonem ?
W czwartek zapytam lekarki co sadzi o zmianie mleka?
Mam nadzieje że mały jutro zrobi kupkę :wściekła/y:
Kto jeszcze karmi bebilonem lub bebilon confort?
Ja karmię Bebilonem comfort i muszę powiedzieć że kupcie są o wiele lepsze niż po Bebiku. Po bebiku mia kupki twarde jak wysuszone, a po Bebilonie Comfort sa takie normalne, papkowate. Goraco polecam, kupisz to mleko w kazdej aptece, ale najtaniej to kupowalam je w Auchan. ;)
 
reklama
irmaa, jeśli to nie kłopot daj na priv te namiary. Ale ja ściągam pokarm prawie od samego poczatku, nie wiem czy nie jest już za późno na naukę ssania przez Adkę cycka, tymbardziej, że straszna złośnica z niej.
 
Do góry