reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

mamusia my dopiero 22 maja idziemy do neurologa. U nss Oliwier też juz mniej trzesie nóżkami i sporadycznie.. ale nie zaszkodzi sie upewnic, tymbardziej ze my po dlugiej żółtaczce jesteśmy i jeszcze ma jej ślady na policzkach..


Wasze dzieci jak płaczą to też się tak naprezaja i odginaja głowe do tyłu? mój tak robi jak się zezłości i wygina sie dosłownie w pałąk taki, ala łuk.. tez tak macie? robi to jak leży w łózeczku albo w leżaczku i chce aby go wziasc na rece bo mu sie juz nudzi:confused::sorry2:
 
reklama
Hej dziewczyny,

Postaram sie poodpowiadac na to, co pamietam:

czosnek - ja jadlam przez 3 dni, malemu nic nie bylo. Mleko rzeczywiscie zmienilo smak na czosnkowe 9sprobowalam), ale chyba nawet bardziej mu smakowalo, takie mielismy z mezem wrazenie, bo bardzo lapczywie jadł:tak: I nie mial zadnych wzdec ani brzuszek go nie bolał.

kryzys laktacyjny - ja tez mialam w 6 tygodniu, tak wiec ksiazkowo. Dziewczyny, nie zalamujcie sie tym, tylko jak najczesciej dziecko przystawiajcie do piersi. Ja jako ze sciagam laktatorem wisialam na laktatorze co chwila, okropnosc, no ale wytrzymalam. No i sporo plynow trzeba pic i - chyba najwazniejsze - wyspać sie!! N o inie denerwowac, bo ten kryzys przejdzie za dzien lub dwa:tak:

chlodne rączki - u dzieci raczki mogą byc chlodne, tak mi mowila pediatra i polozna i to nie znaczy, ze dziecku jest zimno.

zielone kupy/pieniste kupy - u nas zielone kupy sie zdarzają, mniej wiecej raz dziennie. Raz jak mi maly zrobil kupe na przewijaku, to troche sie pienilo, ale tak ciutkę i jakos to mi normalnie wyglądalo ( w sumei dziecki tak strzelają tymi kupami, wiec jak to jest takie rzadkie, to zawsze troche moze bulgotac itp.).Wiekszosc kup ma typowych musztardówek, wiec się nie martwię. Jakby kupa byla w pieluszce, to bym nie powiedziala, ze jest jakas zla. Niepokoic powinien sluz w kupie - to moze byc objaw nietolerancji glutenu.

krem do pupy - my ciągle stosujemy bepanthen.

wyginanie do tyłu/pręzenie - ja pytalam pediatry o to, bo nasz tez czasami tak robi i w dodatku robi taki prawie mostek. Tzn. opiera się nózkami o podłoze i podnosi pupe do góry. Pediatra sie niczego nie dopatrzyla (to prezenie to moze byc wynik zlego napięcia mięsniowego, wtedy się chodzi na rehabilitację, ale lekarz stwierdzila, ze u niego z napięciem miesniowym wszystko ok. A co do mostków to akurat nie zrobil, wiec nie bardzo wiedziala, o co chodzi), jeszcze bedę pytac ortopedy, wizyte mamy 7 maja.

U nas Tadek zaczął sensownie jesc, 2 dni mu wpychalismy, to mu sie wreszcie zołądek chyba rozszerzyl i teraz potrafi wcągnąc 115 ml naraz:-)Ja ledwo nastarczam z produkcją, choc mi laktacja wzrosła i w ciągu doby mam ok. 650 - 700ml. No cóz, najwyzej dodamy jedną butlę mieszanki na dobę, choc postaram się jak nadluzej zeby byl na moim.
 
Mamusia,napisze na pewno ale nie jutro tylko w piatek bo w piatek jak juz pisalam mamy wizyte u neurologa:tak:
 
Dziewczyny czy Wasze Maluszki też takie płaczliwe są? Moja Gabrysia ma miesiąc i jak nie śpi to prawie ciągle płacze. Domaga się noszenia na rękach, najlepiej w pozycji pionowej.
Mąż sugeruje że może to objaw jakiejś choroby, a ja mu tłumaczę że dzieci tak mają że płaczą jak są takie malutkie ale już sama nie wiem. Brzuszek ją nie boli, bo jak boli to płacze zdecydowanie głośniej. Więc to chyba tylko marudzenie...
Wasze Maluszki jak miały miesiąc potrafiły już choć na krótko skupić uwagę na kolorowej zabawce? i wodzić za nią oczkami?
 
Karolka mój maly teraz ma taka fazę ze chce być noszony tylko przytylony do klatki, aby mieć taki sam kąt patrzenia jak my, czyli z góry na cały jego świat. Jak tylko się go weźmie na leżąco i nosi, to jemu sie chyba kojarzy że leży i jest wtedy ryk:szok: Starałam sie go nosić na leżąco bo niby to jest zalecane do 3 msc życia, ale on tak płacze że szok:szok:tylko się go na stojąco nosi i juz jest ucieszony!!
Nie łaczyłam bym tego z jakąś chorobą, po prostu Gabrysia skapnęła się że świat wygląda lepiej z góry niż na leżąco:-D

A co do grzechotek to mój Oliwier dopiero od tygodnia skupia tak normalnie uwage na jakimś przedmiocie, wcześniej niby patrzył na to ale nie wodził oczkami jak rpzesuwałam na inna strone. za to wcześniej jakoś zacząl reagować na grzechotanie ale tez nie wodził za przesuwającym sie dzwiękiem.
Mysle ze miesiac to jednak za wcześnie ale nie mam porównania z innymi dziećmi.
 
Justina84:szok::szok::szok:wspułczuje ci bardzo
karolka84 zadawalam dziewczyna podobne pytania jak moja mała miała miesiąc kiedy ona sie czyms zajmie bo tylko na ręce chce ja juz sie doczekałam mam więcej luzu od paru dni potrafi nawet leżeć w leżaczku patrzec na sciany i sie cieszyć np.do obrazków czy lampy zajmie sie trochę sama soba jak ja to mówie,chociaz czesto musze zmieniac jej miejsca raz leżaczek raz kanapa,łóżeczko,wózek ale moge się juz ruszyć choć by do kibelka bez niej:-)
My po wizycie u lekarza odnosnie katarku w sumie nic groźnego zwykły katare dostałm kropelki nasiwin,wit c,masc majrankową pod nosek ale mamy mały problem Martynce nie wciągnoł się pępek i ma przepuklinkę pępkową od piątku zaczynamy kleić pępek żeby się wciągnoł w zasadzie juz to przerabiałam z synem ale zła jestem ze znowu to samo nas czeka,kurcze mały mój to miał wielkie kolki duzo płakał myslałam ze od płaczu mu wylazł ten pępek a mała taka spokojna mało płacze i też sama nie wiem od czego to zależy.A jak u was z pępuszkami????
 
Madzik, Maniulka dzięki za informacje i pociechę. Już zaczynałam się martwić czy z Gabrysią wszystko ok. Widocznie dzieciaczki tak po prostu mają.
 
reklama
maniulka - my to jestesmy rekordzisci jesli chdozi o pępek - kikut odpadł po ,uwaga uwaga: 6 tygodniach!!!!! No szok po prostu. Nic się nie paprało, pediatra go oglądala i byla zdziwiona, ze nie odpada i nie odpada, ale stwierdzila, ze widocznie taka jego uroda.

madzik - noszenie na leżąco do 3 mca zycia? My , jesli nosimy, to nosimy malego na ramieniu, tak jak do odbicia. Na leżąco maly nie znosi. fakt, ze on sie nie domaga noszenia na rączkach, wiec duzo tego noszenia nie ma.
 
Do góry