reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu ;)

Sarka, ja też wlewam wodę na dół, ale zawsze trochę wody w pojemniku, w którym są warzywa czy mięso zostaje. A to dlatego, że ma całe dno - mam też "dorosły" parowar i tam są dziurki od spodu w pojemnikach, więc wody rzeczywiście wtedy w warzywach czy mięsie nie ma.
 
reklama
Ja juz nie zwracam uwagi na to co młody zjada, je już wszystko i nic mu nie jest ;-) ale moje zupki z parowaru lubi najbardziej, a to dzięki Ewie która mi taki pomysł podsunęła ;-) dzięki kochana ;-)
 
Misia, ja mam taki: Philips Avent SCF 870 - Ceneo.pl
I bardzo sobie go chwalę - parowar i blender w jednym. Ale z tego, co wiem, to dziewczyny robią jedzenie w zwykłych parowarach albo nakładkach na garnki. Aventowy jest dodatkowo o tyle pomocny, że nie trzeba dawać składników "na oko", ale jest zaznaczony poziom "maks" - jak się go zapełni, to to jest porcja na dwa duże słoiczki. Minusem jest to, że na raz da się właśnie tylko tyle uparować.
 
Trochę z innej beczki. Jak smakuje mleko Bebilon Pepti, i czy jest na receptę???
Można kupić bez recepty i wtedy kosztuje ok 22 zł. Na receptę ok 11. Smakuje - średnio. Da się wypić - piłam, to wiem :-)
A co? Chcesz na nie przejść? Pediatra poradziła mi, żeby przechodzić stopniowo, dosypywać powoli do normalnego mleka. Czyli jednego dnia podajesz 150 ml mleka - 4 miarki normalnego i 1 Bebilonu Pepti, drugiego dnia już 3 miarki na 2, i tak dalej. Ida jakoś dała się przekonać :-D
 
Ja chcę dla siebie, he he. ;) A swojego mleka nie będę pić, bo wszyscy pomyślą, że zwariowałam. Zjadłabym manny na mleku, bo na wodzie średnio podchodzi.
 
Elena a Czarus ma skaze białkową??? Bo jakoś mi umkneło...Jezeli tak to Cie podziwiam ja bym nie tkneła takiego mleka ;-) Na szczescie Filip na nic tfu tfu tfu nie reaguje alergicznie i moge jesc wsio..
 
Elena - manna na Pepti może smakować nieszczególnie. Ja dodawałam miarkę do owsianki, ginęło pod powidłami śliwkowymi. Kup sobie jedno opakowanie na spróbowanie - u mnie przez miesiąc nie zeszło całe.
 
reklama
Bodzinka jak wypiłam tego Gerbera to on dostał wysypkę na rączkach, więc dalej nie chcę eksperymentować i lekarka powiedziała, że najprawdopodobniej jest uczulony na białko.
Cwietka spróbuję, ale jeśli będę robić na nim mannę to będę dosładzać. Moja siostra jak miała 9 m-cy to się okazało, że jest uczulona i przepisano jej Nutramigen. Matka na początku słodziła, z czasem coraz mniej, aż ona zaczęła pić gorzkie.
Czytałam, że mleko sojowe ogólnie nie uczula, ale jakiś tam drobny odsetek jest. Dlatego chcę spróbować Bebilon Pepti.
 
Do góry