reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wszystko o karmieniu ;)

reklama
'moje" za płota raczej nie gruchaja, sasiad wypuszcza je tak 3,4 razy do dobe zreszta Wojti jest zachwycony jesli akurat wtedy jest na podwórku ale wtedy zazwyczal przewraca sie bo zamiast patrzec pod nogi to patrzy w niebo jak ptaszki lataja :-)
 
gołąbeczki moje ;-) u nas rosół tylko z pospolitego ptactwa - kuraki

jeśli o ziołach - dodaję natkę pietruchy, koperek po ugotowaniu zupki, majeranek, lubczyk, dodawałam też liście selera, ale chyba na to jest alergia, po wyłączeniu nie ma problemów z katarkiem. Nie wiem czy czosnek się kwalifikuje, ale też był do krupniku :)

dziś kolejna zupka hit - marchew, ziemniak, por, pietruszka, koperek, kasza jęczmienna i pomidory, no i oczywiście mięso indycze. Pyszne!

Byłyśmy dziś na kontroli i dostałyśmy błogosławieństwo dla mleka krowiego, więc na śniadanie manna na mleczku, ewentualnie bułka z mlekiem :)
 
:)) Lasotka pysznie :) moja zupka ostatnio wygladala podobnie :) tyle ze miesko inne i troszke wiecej warzyw, teraz zastanawiam sie jak umilic zycie jedzeniowe naszej zabce.
Przyszedl list od lekarza odnosnie odpowiedzi na badania :O wiec z bioderkami w porzadku natomiast alergia na jedzenie jest.. tylko nie wiadomo na co :O:O:S:S nie mam tego pod nosem wiec nie wiem jak dokladnie napisali ale cos w tym sensie ze sprawdzano kilka alergenow i sa wykluczone a alergia jest na niesprecyzowany produkt :O:O mogliby laskawie napisac na co sprawdzali :/:/ chyba bede musiala zadzwonic do lekarza grrr tylko ze on rozmawia w dialekcie i jest szansa ze go kiepsko zrozumiem :D
 
Ja ostatnio kupiłam różne mrożonki (brokuły, kalafior, mix dyniowy, fasolke szparagową, groszek, brukselka) i gotuję kurczaka z bazowymi warzywami na rosołek, a potem dodaje różne warianty plus masełko. Czasem też robie pomidorową ze świeżych pomidorków z bazylią. Stwiedzam że Mysia i tak woli proste smaki. Bardzo jej smakuje ziemniak z masełkiem zmiksowany z jajkiem na twardo i koperkiem:/
 
Lasotka, a na jakiej podstawie to błogosławieństwo? Bo ja bym chciała wprowadzić mleko krowie na jeden posiłek mniej więcej za 2 miesiące, czyli po roczku, ale że pediatrę mam - delikatnie mówiąc - słabą, to jej nie pytam, czy można. Jeśli nic się na mm nie dzieje, to chyba można?
A zawsze to trochę taniej :/
 
Gabriella z golebia?? masz na mysli takiego prawdziwego co robi gruchu gruchu?? :O
Arlenka tez nie je jajecznicy, nigdy jej nie dawalam, .
tak właśnie z takiego
mój wujek ma gołębie hodowane na loty
dostaje od niego 'młode' jak ma do 'wybicia' i mrożę sobie i K. na tym "wychowałam" i A. "wychowam"
i sama jadłam i jem i Mąż i cała moja rodzina, pyszny jest taki gołąbek :)
===================

ja A. dajję jajecznice
tylko on jej nie chce jeść, nie lubi :(
już z 5 razy próbowałam, zawsze na głodnego
ani jednej nie zjadł
 
Ostatnia edycja:
a co myślicie aby rano podać butlę mleka krowiego z wodą?
jak A. skończy 10 miesięcy


bo mnie osobiście strasznie boli że pije mm
wiem wiem,
ale mnie boli i wolałabym aby pił krowie
 
reklama
Jak chcesz mu podać to mu podaj. Ja też mam zamiar w okolicy roku przejść już na 3,2%. Mam zrobiony zapas mleka(10 tych dużych kartonów na promocji) więc myślę, że jak to wykończymy, to wejdziemy ze zwykłym.
 
Do góry