reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu ;)

u nas tez z jedzeniem kiepsko - mala w ciagu dnia bardziej intersuje sie wszystkim wokola nia cycem ... wczoraj jak bylam u znajomych to ja zwazylam przed i po karmieniu dwa razy i wyszlo, ze zjada jakies 100-120ml na raz. a ile Wasze dzieciaki jedza mleka?

z marchewka na razie dalam spokoj. nad morzem sprobuje jej dodac do marchewki jablka i zobaczymy. no i po tych kilku lyzeczkach marhcewki wyraznie zmienila jej sie kupka - zrobila tylko raz, a dzis juz znowu 3 kupy.
 
reklama
A powiedzcie mi - zastepujecie już słoiczkiem karmienie (mleko) czy dajecie jeszcze między posiłkami?
I dajecie raz dziennie słik jakiś np dziś zupka a jutro np jabłuszko, czy codziennie to i to?

gufi od 100 do 150ml
teraz na noc zjadła np. 100ml mleka zagęszczonego kleikiem
 
Ostatnia edycja:
Jak uda mi się kupić:dry:, to jeden posiłek mleczny zastępuję obiadkiem. Jak nie ma obiadku to jest późnym popołudniem kaszka albo owoce właśnie, albo mieszanka. To znaczy kleik ryżowy z owocami zmieszany. I to wtedy jest tak na przedłużenie przerwy między jedną a drugą butlą.

Piszę jak uda się kupić, bo ostatnio jak jestem już w jakimś sklepie to jest tylko marchewka, marchewka z ryżem i jarzynowa:dry:. Ciężko trafić coś innego. Chyba musiałabym wybrać się gdzieś do większego marketu, ale z małym to wielka wyprawa się robi.
 
A powiedzcie mi - zastepujecie już słoiczkiem karmienie (mleko) czy dajecie jeszcze między posiłkami?
I dajecie raz dziennie słik jakiś np dziś zupka a jutro np jabłuszko, czy codziennie to i to?

gufi od 100 do 150ml
teraz na noc zjadła np. 100ml mleka zagęszczonego kleikiem
My już zastapilismy jeden posiłek obiadkiem ze słoiczka. Mniej więcej w porze obiadowej 12-13 dostaje obiadek i herbatkę na popitę albo soczek. Potem jak zglodnieje 16-17 to mleko. A w między czasie zależy czy chcę go przetrzymać z jedzeniem to daję deserek albo właśnie kaszkę z owocem wymieszaną.
 
a ja mam teraz mały problem bo za 2 tygodnie chce zacząć podawać kaszki ale nie mam pojęcia jakie mleko do nich wybrać... poki co testujemy obiadki i wcina super. buźkę ładnie otwiera, jablko też jadł, a kaszki chce dopiero wprowadzić. na początku myślalam, żeby robić na moim mleku ale jednak nie mam zamiaru się bawić codziennie w odciąganie. już nie wiem ktore mleko wybrać :/ tak czy inaczej kiedyś w końcu przejdziemy na mm.
jutro testujemy brokuly. ale chyba wymieszam z marchewką z ziemniakami bo same jakoś do mnie nie przemawiają :-D
a szpinaku nawet w polskim sklepie nie znalazłam :-(
 
Sarka - ja nie zastępuję. Na razie Ida zjada pół słoiczka/pół filiżanki, a nawet jak jej się się zdarzyło zjeść całą porcję, to i tak za chwilę wołała o mleko. Więc obiadek jest ok 11/12, a godzinę później butla. Może jak dojdzie mięsko to zapcha brzuszek na dłużej.
W ogóle mam wrażenie, że dla Idy jedzenie jest tożsame ze ssaniem, bo podczas wcinania zupki robimy sobie przerwę na smoka :baffled: Mimo że małej smakuje, to po chwili się denerwuje, wtedy smok, i dalej jemy.
 
niunia zjadła dziś cały słoiczek młodej marchewki z ziemniakami Hipp i powiem że mi to też smakowało a po trzech godzinach małej się ostro odbiło tą marchewką na biała bluze wujka :-D
 
Ja zastepuje jeden posilek obiadkiem. Tylko ze ja mojej gotuje codziennie zupki. Raz sie zdarzylo ze dostala ze sloiczka zupe ale to nie chciala jej jesc w ogole... Nie dziwie sie bo mnie tez nie smakowala:-) obiadek dostaje okolo godz 12, bo wiadomo zalezy jak spi:-) pozniej na nastepne karmienie dostaje mleko i po nim jakiem 0,5-1 h pozniej scieram jej jabluszko na tartce:-)
 
Ja nie zastępuje jeszcze ..Zresztą jak Fifi będzie taki jak Lolo to..Lolo jadl wszystko a dopijał cycem:sorry2::sorry2: I Fif na razie dokładnie tak samo:-p:-p A ja mu daje cyca kiedy tam chce...
Gosia ja kupuje kaszki bobovita na wodzie. Jakies tam mleko jest...Dostał probke nestle to pluł. Owoców jeszcze nie daje.
Krolcia ja chciałam dac małemu brokuła w sloiczku nie bylo. I to w rossmanie. Miałam kupic i ugotowac ale nie udało mi się. No nic od jutra biore się za zakupy i mrozenie bo jakoś niewielki wybór tych słoiczków u nas..Zobaczymy..
Piersiowe dziewczyny kiedy dajecie mięsko??? Bo widziałam , że baby dream ma miesko po 4 miesiecu a Hipp po 5 ma dynie z królikiem i nawet chciałam kupic....
A my dzis kończymy 5 miesięcy!!!
 
reklama
A powiem Wam lepszy numer!!! Mam jedna miseczke tylko i chcialam dokupic Młodemu bo nie zawsze chce mi się myc po obiadku...No i realu NIE BYLO NIC!!! w rossmanie tylko wielki talerz, a sklep gdzie był nawiększy wybór zlikwidowali...No wielkie miasto, powyzej 500 tyś mieszkanców a ja miszeczki nie moge dziecku kupić????????????????:no::confused:
 
Do góry