reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WSZYSTKO O KARMIENIU

Vertigo pisze:
jarrela, a wieprzowina to sama z siebie rosnie? bez hormonow?

Vertigo no pędzona pędzona.. ale nie w takim stężeniu w stosunku do masy.. pozatym polscy chłopi często nie kupują provitów, bo drogo i karmią np kartofelkami - więc taka wieprzowina nie jest niczym pędzona (nie mówię o świnkach z farm) a kurczaka czy indyka swojskiego - od chłopa to ja w sprzedaży nie widziałam ::) Pewnie namieszałam i nic nie zrozumiecie (wybaczcie to późna pora) ::)

No w każdym bądź razie ja daje KAŻDE mięsko - chudą wołowinę też... po prostu mnie zdziwiło że drób zdrowszy od wieprzowiny
 
reklama
Witam z wieczora!
Mam pytanko  ::) Jestem w trakcie odstawienia od piersi.Teraz juz tylko od dwoch dni jest cycolenie raz na dobe i to w nocy i sie zastanawiam czy jesli daje rano swojemu dziecku kaszke na mleku modyfikowanym taka na gesto co jej robie a wieczorem przed snem do butli juz rzadka, to wystarczy zamiast mojego mleka? Oczywiscie dostaje oprocz tego obiadki,deserki,picie czy jakies mioskopty tez podgryza i czasami z mojego talerza bo to jej nie umknie wzrokiem  ;D
 
jarrela, widze, ze Ty tez z nauki o zywnosci zyjesz ;) a tak zupelnie serio: kupujesz swinie od chlopa? bo ja czy drob czy wieprzowine to i tak w miesnym. a schab tlustszy od drobiu (sprawdzilam wlasnie w tabelce :p ) poza tym wieprzowina od chlopa odstrasza mnie z innego powodu - zagladalas kiedys do beczki z gnojowka?
 
Vertigo.. ja nie mowie ze kupuje swinke od chlopa ( i nikomu nie radzze z prostego powodu - te z tzw uboju gospodarcze są niebadane!! ).. ale widzisz zaklady miesne biora swinki i od chlopa i z fermy - a Ty kupujac w sklepie nie wiesz jaka swinke kupujesz ;D No wiec 50/50 to te nie na chormonach ;)

 
Vertigo pisze:
jarrela, widze, ze Ty tez z nauki o zywnosci zyjesz ;) a tak zupelnie serio: kupujesz swinie od chlopa? bo ja czy drob czy wieprzowine to i tak w miesnym. a schab tlustszy od drobiu (sprawdzilam wlasnie w tabelce :p ) poza tym wieprzowina od chlopa odstrasza mnie z innego powodu - zagladalas kiedys do beczki z gnojowka?

Nie wiedziałam ;D Ale dobrze wiedzieć... od dzisiaj będę się bezkarnie zażerać pieczonym kurczakiem >:D
 
jarrela pisze:
Vertigo.. ja nie mowie ze kupuje swinke od chlopa ( i nikomu nie radzze z prostego powodu - te z tzw uboju gospodarcze są niebadane!! )..

Jarrelka to pewne?
Bo do tej pory byłam pewna że kazde mięsko do konsumpcji musi być badane (wiesz mam rodzine na wsi i u nich jest zawsze badane mięsko- stąd moja pewność że każede musi być przebadane)
 
reklama
Patka na swoje potrzeby nie musisz badać - ale wiele osób to robi, dla własnego spokoju, jeśli ktoś sprzedaje tak pokątnie - to teoretycznie powinien badać a praktycznie nikt kto prowadzi ubój gospodarczy (czyli na swoje potrzeby) nie bada mięsa o ile sam robi ubój.. jesli rzeźnia świadczy mu usługę to mięso musi być badane ( weterynarz zawsze jest przy uboju - teoretycznie, a praktycznie to chociaż po fakcie bada mięso) - inaczej rzeźnia nie ubije. Jeśli chcesz coś więcej wiedzieć to pisz na priv.
 
Do góry