reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu piersia

Dorota trzymam kciuki zeby sie udalo. Z tymi nerwami to masz racje. Mama, tesciowa i kilka kolezanek mnie przed tym przestrzegaly. Tylko ze niestety zycia i zdarzen nie mozna sobie zaplanowac...Staraj sie myslec pozytywnie ze wszystko wroci do normy.
 
reklama
Tusieńka, czy Karmi to nie wiem, mnie nie podeszło, jest obrzydliwe w smaku :-p ale jak walnę sobie gingersa to następnego dnia ściągam nawet 250 ml z rana i nie wyrabiam z mleczarnią w ciągu dnia :tak: piję duuuużo wody, właściwie dużo płynów... na razie nie trza psuć... we wtorek dowiem się ile mała waży i okaże się, czy opłacała się moja determinacja, żeby karmić piersią...

i tak jak mówi Anavel... Dorotka, nie stresuj się, choć wiem, ze będzie ciężko, ale trzymamy i za Ciebie, i za Agatkę kciuki :tak:
 
Dziewczyny, prosze was o pomoc. W grudniu muszę wracać do pracy i dlatego ściągam co jakiś czas pokarm i podaję Nince butelkę. I tak jak pisałam nic z tego nie wychodzi. Mała pluje, bawi się smokiem i nie będzie piła. Dostała już butlę na głodzie (przetrzymałam ją trochę - bo mówili, że jak będzie głodna to zje) i nic. Masakra. Powiedzcie jak u was wygląda proces ściągania i podania do jedzenia? Ja ściągałam i podawałam od razu po ściągnięciu. Może powinnam podgrzać? Jak mierzyłam temperaturę mleka to nie miało nawet 30 stopni. podgrzałam je do 36 stopni a Nina dalej nic. Może ja coś źle robię? Ile ma stopni mleko z piersi? Zaczynam wpadać w panikę bo do grudnia już niedaleko a jak nie nauczę jej pić z butli to nie będę miała jak wrócić a z jednej wypłaty będzie nam ciężko.... podpowiedzcie coś, pomóżcie....
 
Dziewczyny, prosze was o pomoc. W grudniu muszę wracać do pracy i dlatego ściągam co jakiś czas pokarm i podaję Nince butelkę. I tak jak pisałam nic z tego nie wychodzi. Mała pluje, bawi się smokiem i nie będzie piła. Dostała już butlę na głodzie (przetrzymałam ją trochę - bo mówili, że jak będzie głodna to zje) i nic. Masakra. Powiedzcie jak u was wygląda proces ściągania i podania do jedzenia? Ja ściągałam i podawałam od razu po ściągnięciu. Może powinnam podgrzać? Jak mierzyłam temperaturę mleka to nie miało nawet 30 stopni. podgrzałam je do 36 stopni a Nina dalej nic. Może ja coś źle robię? Ile ma stopni mleko z piersi? Zaczynam wpadać w panikę bo do grudnia już niedaleko a jak nie nauczę jej pić z butli to nie będę miała jak wrócić a z jednej wypłaty będzie nam ciężko.... podpowiedzcie coś, pomóżcie....


moze zmien butelke i smoczek :confused:
 
Podobnie jak Dominika myślę, żebys zmieniła smoczek do butelki, no i niestety wiąże się to ze zmianą butelki. Ja mojemu Piotrusiowi kupiłam ostatnio w aptece Superpharm butelki NUK-a bo były w promocji za 19,99 za 2 szt. jestem bardzo zadowolona bo smoczki mają kształt piersi (ustnik jest normalny tylko dalsza część jest rozszerzona i dziecko szeroko lapię taką butelkę).
Niestety muszę Piotrusia dokarmiać, bo po zjedzeniu obu piersi zjada jeszcze 120-150ml a te butelki sa bardzo duże, bo mają pojemność aż 300ml.
Dzisiaj np. po zjedzeniu jedenj piersi pełnej po 1,5 h domagał się znowu mleczka i zrobiłam mu 150ml i zjadł i odłożyłam go do łóżka a on znowu w ryk więc dorobiłam mu jeszcze 60ml i zjadł 50ml czyli w sumie zjadł jednego cycka i 200ml!!!!!!!:szok::szok::szok:
 
Ja już zmieniałam butelki, smoczki, wszystko. Miała już końcówki okrągłe smoczków (z Aventa), potem z Lovi bo podobno mają kształt jak sutek, potem stwierdziłam, ze jak smoka uspakajającego mamy z końcowką płaską to jej kupiłam własnie z Nuka z taka końcówką i nic. Ja nie wiem moze to temperatura? Już nie wiem co mam robić. pół biedy jak się okaże że do grudnia się nie nauczy, to poprostu powrót do pracy się przedłuży (jakoś sobie będziemy musieli poradzić) gorzej jak mi pokarm zaniknie, co wtedy..... :/ a jakie macie odciągacze do pokarmu?
 
My uzywamy Tommee Tippee, ktore imituja piers matki. Nie uzywamy butelki zbyt czesto ale jesli juz to zawsze z sukcesem. Przez pierwsze kilka minut maly musi sie nalizac i pobawic ale jak juz sie zaciagnie to do dna. Tylko ze to zabiera duzo czasu. Probowalam przejsc na smoczek z wiekszym otworkiem ale zaczal sie tak krztusic ze trzeba bylo wrocic do tego najmniejszego. Na nasze glownie herbatki wystarczy, a pozniej zobaczymy.
Odciagacz do pokarmu mam tez tej samej firmy. Na poczatku planowalam kupic wszystko z Aventu ale udalo mi sie nabyc butelki z T.T. w promocji i pozniej juz tak kontynuowalam z T.T. Polecam.
 
Ostatnia edycja:
Moj Olafek tez akceptuje tylko Tommee Tippee, nie od razu pokochal te butelki, ale wkoncu sie przekonal, dla mnie sa one najlepsze, na butelki aventu Olaf pluje:szok::-)
jezeli chodzi o odciagacz to uzywam Aventu, jest naprawde dobry, polecam!!
Powodzonka i cierpliwosci, nauczy sie Malutka butelki.
Ja sie Jej nie dziwie, tez bym wolala cyca mamusi:-):-D;-)
 
reklama
Ktokolwiek jej nie podaje to nie chce. Jak była malutka to dla próby odciągnęłam i zjadla ładnie, ale dostałam ochrzan od pediatry, że tak się nie robi i nie mam jej uczyć butelki to przestałam i teraz mam za swoje :/
 
Do góry