reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu piersia

Ania, nie masz za wesoło :-( moja na szczęście zje i z piersi i z butelki :tak: wszystkie akcesoria - laktator, butelki i nakładki mam z Aventa.
 
reklama
Regina, a na jakim etapie podawania butelki Ninka jej nie chce? Jeśli od razu, to może być to wina kształtu/temperatury/miękkości itp. smoczka.
Jeśli akceptuje zaczyna jeść z butli, a rezygnuje po chwili, mogłoby to oznaczać, że nie pasuje jej temperatura mleka. Ale może się niechęcać również dlatego, że z butelki pokarm leci w niewłaściwym tempie, np. jeśli jest zbyt mały otwór w smoczku, mała musi się za bardzo namęczyć, żeby coś wyssać.

Ja zauważyłam, że moja Ksenia męczy się, jedząc z butli (czasami jej podaję z butelki mój pokarm, ale mam same smoczki "jedynki") Kiedy karmię ją piersią, musi się ona "namęczyć" tylko przez chwilkę, na samym początku, a potem pokarm leci dość obfitym strumieniem, aż mała się nieraz krztusi ;-) Właściwie nie musi ciągnąć, tylko przełykać :sorry:
 
U nas to zazwyczaj na początku się zniechęca. Daję jej smoka z butli, zaciąga i.... tfu. Już wypluty. Jak zaczyna czuć, że leci mleko wypluwa smoka....potem jak się jej daje to się bawi, gryzie a jak mleko wypłynie - wypluwa
 
Kiedyś jak była mniejsza, ale mleko trochę gęstsze i jak się zaksztusiła tak mi się słabo zrobiło i już nie dawałam potem (tylko piła z piersi), jutro właśnie chcemy probowac dać jej soczek morelowy i zobaczymy
 
Regina!!
Ja na poczatku batali z moim Olafkiem staralam sie Go oszukiwac, niby ukladalam Go tak jak do cyca, a dawalam butle, tez nie chcial, pociagnal raz moze dwa i krzyk i wiesz co mi przyszlo do glowy??? Nie od razu oczywiscie, ktoregos wieczoru gadalam na skypie z mama a w butelce zostalo duzo herbatki, wzielam butle i chciala sprobowac jaki sa te smoczki i butelki i zaczelam sobie ciagnac:sorry::-p... i NIC!!!!:szok::wściekła/y:okazalo sie ze smoczek byl numer1, a powinnien byc juz wiekszy. Skoro ja nie moglam sie napic to jak moj Maly Lobuz mial to zrobic?!:wściekła/y:
Nastepnego dnia poszlam do sklepu i kupilam wieksze smoczki i... Olaf nie ma nic przeciwko butli!!!:-):-DByle by mleczko bylo, On jest szczesliwy!!:-D:tak:
 
Spróbuję i tak, jak mówisz :-) kurde już się jutra nie mogę doczekać :-) żeby spróbować najpierw z soczkiem, potem ze smoczkiem a w ostateczności kupię tą butelkę TT :-)
 
Mój Rafał też nie chciał na początku wcale pić z butelki, nawet mojego mleka, ale ja uzbroiłam się w cierpliwość i codziennie cierpliwie dawałam mu herbatkę (bo mleko wolę dawać piersią), pociągnął dwa razy i nie chciał. Teraz jest coraz lepiej: potrafi wypić nawet 60 ml:-) w ciągu dnia. trwało to około 2 miesiące. Niedługo mam zamiar zacząć mu dawać mleko butelką, ale raczej to modyfikowane, bo też po Nowym Roku wracam do pracy.
 
Regina powodzonka, wierzymy ze Ci sie uda!!!:tak::tak::tak:
A jak nie, to wiedz ze dzidzia wie lepiej co woli!!! Czy Ty zamienilabys cieplego, pachnacego mama cycusia(z mozliwoscia przytulenia) na plastikowa, twarda butle???:no: Bo ja NIE!!!!
 
reklama
Regina powodzonka, wierzymy ze Ci sie uda!!!:tak::tak::tak:
A jak nie, to wiedz ze dzidzia wie lepiej co woli!!! Czy Ty zamienilabys cieplego, pachnacego mama cycusia(z mozliwoscia przytulenia) na plastikowa, twarda butle???:no: Bo ja NIE!!!!

Dobrze powiedziane, ale jak mus to mus... nie mam na szczęście takich kłopotów... u nas smoczki w Avemcie mamy już 3 a butelki na herbatkę mam Canpola, na razie mam tam 1 ale nidługo wsadzę 2 ;-):tak:
 
Do góry