reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp)

te maxi cosi tez ogladalismy w sklepie i podoba nam sie tez bo ma osobne pasy
a cybex wydaje mi sie, że ma mniej miejsca na nozki niż ten Kiddy. Bo jak Maja w nim siedziala to miala blisko tą barierke (czy jak to nazwac) nad nozkami wiec troche sie zastanawialam jak starsze dziecko sie tam zmiesci a Maja przeciez duza wcale nie jest.

Dlaczego odradzają od 9-36kg? Ten cybex pallas taki jest i ma same dobre oceny
 
Ostatnia edycja:
reklama
My mamy maxi cosi priori i moge naprawde polecic . Mala jezdzi w nim juz od 3 tyg i jest taka zadowolona , wszystko widzi co jest dookola , wysoko sobie siedzi i przynajmiej nas widzi bo w tym malym to widdziala tyl fotela i odrazu sie denerwowala po dluzszej jezdzie, takze stwierdzilismy ze czas na zmiane .
 
Ja mam po synku Roemera King Plus w welurze. Naprawdę mogę polecić, niestety nie jest tani, ale w testach Adac wypada rewelacyjnie, doskonale się trzyma siedzenia (pomimo braki isofixa po zamontowaniu ani drgnie) Bardzo wygodny dla dziecka, synek w nim jeździł do ukończenia 3 roku życia.
No ale na razie czeka na córcię, bo póki co jeździmy w kołysce i dopóki główka nie będzie wystawać nie zamierzamy zmieniać, bo córcia do wielkoludów nie nalezy, a pozycja tyłem do kierunku jazdy jest póki co bezpieczniejsza dla kręgoslupów naszych dzieciaczków. Myślę, że tak na wiosnę trzeba będzie zmienić.
 
Ostatnia edycja:
No ale na razie czeka na córcię, bo póki co jeździmy w kołysce i dopóki główka nie będzie wystawać nie zamierzamy zmieniać, bo córcia do wielkoludów nie nalezy, a pozycja tyłem do kierunku jazdy jest póki co bezpieczniejsza dla kręgoslupów naszych dzieciaczków.

Zgadzam sie calkowicie z Ewitka. My tez jezdzimy jeszcze w kolysce, choc moj wielkolud jest prawie na styk z glowka.

Ale jest jeszcze za wczesnie zeby przesiadla sie do fotelika 9-18 kg.

Tam oprocz limitu wagi -jest rowniez limit wieku -od 9 miesiaca.
Wczesniej uklad kostny-a bardziej chrzestny nie jest jeszcze gotowy na obciazenia jakich moze doznac malenstwo w trakcie wypadku, czy tez gwaltowniejszego chamowania.

Wierze Wam ze maluchy sa szczesliwe po przesiadce z kolyski do prawdziwego fotelika-ale po obejrzeniu, przeczytaniu co moze sie stac z dzieckiem w razie czego -ja w kazdym razie nie jestem jeszcze gotowa na taka zmiane.

Do tej pory uzywalam fotelika Tako-ten jest tylko do 10 kg -teraz pozyczylam od kolezanki maxi cosi-ten jest znacznie wiekszy-pozwoli nam to dorosnac do nastepnego.

Juz dokonalam wyboru i jestesmy juz po przymiarkach. Kupujemy mlodej ten fotelik.Mamy niezaduzy samochod wiec funkcja odchylania w bok bedzie pomocna.

Maxi Cosi Axiss Car Seat - Intense Red : mothercare- Nursery Equipment, Maternity Clothes & Baby Shop

Choc najchetniej kupilabym fotelik montowany tylem do kierunku jazdy-ale niestety nie da sie go w tym samochodzie zamontowac

ps. nie zrozumcie mnie zle-nie chce kytykowac ani pouczac -sama jeszcze nie moge ochlonac po tym co sie dowiedzialam.
 
my też jeżdzimy jeszcze w kołysce i jeszcze chwile tak dostanie bo większego fotelika jeszcze brak, rozglądam sie i czytam wasze opinie ale na razie sie jeszcze nie zdecydowałam .
 
Goyap masz racje ze im dluzej dziecko jezdzi tylem tym lepiej i gdyby nie fakt ze moja Lenka w kolysce sie juz nie miescie to jeszcze bym jej nie przesadzala. Ostatnio jednak jazda z nia byla trudna bo nasza kolyska jest za waska w ramionach a pasy sa juz za krotkie wiec bylo jej poprostu niewygodnie. Nie sadze tez zeby jezdzenie w zbyt malym foteliku w ktorym nie mogla sie swobodnie oprzec bylo zdrowe dla jej plecow i ogolnej postawy.
 
reklama
Zdecydowanie 9-18, u nas posłużyło do 3 lat, wygodne do spania, bo zmienia się kąt nachylenia nawet sporo, a takie dziecko jeszcze dużo śpi w podróży, no i bezpieczniejsze. A potem już kupuje się ten ostatni fotelik demontowalny do samej podstawki.
 
Do góry