reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp)

A ja podepnę się pod prośbę - trochę ją rozszerzę.
Proszę o podpowiedź jaki jest wzrost maluszka w poszczególnych miesiącach (tak orientacyjnie oczywiście). Będzie to dużą podpowiedzią w jakie ubranka celować, żeby np. nie zaszaleć z letnimi sukienkami na zimę itp. ;-)

no na to pytanie nie da sie jednoznacznie odpowiedzieć, bo każde maleństwo rośnie inaczej... mój mały od urodzenia był długi i tak mu zostało i w wieku 10 miesięcy nosił rozmiar 86-92, przy czym u koleżanki w tym wieku dziecko miało ubranka na 74... także z typowo letnimi lepiej nie szaleć tylko kupić jak bedzie potrzeba :)) a uniwersalne można kupować na wyrost :)
 
reklama
dziewczyny mam pytanie, szczególnie do doświadczonych mam ;-)
moja mamuśka chciała mi zrobić niespodziankę i kupiła dwa kombinezony w sklepie CUBUS, sa fantastyczne, ciepłe z osłonkami na stópki i dłonie, ale rozmiar jednego to 68 cm a drugiego 74 cm wydaje mi się, ze 74 to juz się nie przyda na pewno, bo junior tyle będzie miał cm w lato, co myślicie?
Rachunku mama nie wzięła i nie mozna zamienić, więc zastanawiam się czy nie sprzedać na allegro, tylko podpowiedzcie mi proooszę, czy sprzedawać 74 i 68 czy tylko 74 ?

Moim zdaniem sprzedaj 68 a 74 zostaw sobie na jesień. Dzieci noszą 74 w wieku ok.6-9 miesięcy, więc pewnie załapie się na jesień :)
 
No coż... jak juz pisalam kazdy ma prawo do własnego zdania....mnie z kolei ciezko jest uwierzyc w....."mase toksycznych oparow ktore moga dziecku zaszkodzic, alergia, poproblemy z oddychaniem a nawet czytalam opinie ze moga spowodowac smierc lozeczkowa"...i tak kazda z nas kupi to co uwaza za słuszne...
 
ja aktualnie kupuje tylko 62:zawstydzona/y: do tego tylko body :eek:
pokupuje skarpetki, rajstopki ,czapeczki wiązane :-D


boje się kupować ciuszków bo moja koleżanka tak się rozkręciła z kupowaniem że mały Antoś w połowie ciuchów nie chodził już od urodzenia ,dlatego ja się boje kupować na wyrost :baffled:
 
dziewczyny mam pytanie, szczególnie do doświadczonych mam ;-)
moja mamuśka chciała mi zrobić niespodziankę i kupiła dwa kombinezony w sklepie CUBUS, sa fantastyczne, ciepłe z osłonkami na stópki i dłonie, ale rozmiar jednego to 68 cm a drugiego 74 cm wydaje mi się, ze 74 to juz się nie przyda na pewno, bo junior tyle będzie miał cm w lato, co myślicie?
Rachunku mama nie wzięła i nie mozna zamienić, więc zastanawiam się czy nie sprzedać na allegro, tylko podpowiedzcie mi proooszę, czy sprzedawać 74 i 68 czy tylko 74 ?

Sonia mi się wydaje, że 74 możesz sprzedać, chyba, że zostawisz na jesień, bo nie wiesz jak Ci będzie dziecko rosło. Z drugiej strony, nie wiadomo jakie dziecko urodzisz duże, chociaż nie życzę Ci za dużego. Bo jak będzie miało koło 60 cm to mi się wydaje, że kombinezon 68 to nie aż taki wielki. Ja mam takie zdanie.

A ja podepnę się pod prośbę - trochę ją rozszerzę.
Proszę o podpowiedź jaki jest wzrost maluszka w poszczególnych miesiącach (tak orientacyjnie oczywiście). Będzie to dużą podpowiedzią w jakie ubranka celować, żeby np. nie zaszaleć z letnimi sukienkami na zimę itp. ;-)

No niestety każde dziecko rozwija się różnie a poza tym każde dziecko też rodzi się różnie. Wiec mi się wydaje, że na luty nie musisz kupować sukienek letnich na wyrost, bo nawet ich nie znajdziesz już w sklepach a na początek to standardowe ubranka niemowlęce. Poza tym teraz jest taka dostępność, że można kupić zawsze, nawet po urodzeniu.
 
Co do wielkości dzieci, to niestety nie da się przewidzieć jakie rozmiarówki na jaki okres będą nam potrzebne. Bardzo prosty przykład to moja koleżanka. Dziecko urodziła w połowie sierpnia, a już nosi ubranka 68. Chłopak urodził się mając 56cm, czyli odpadają najmniejsze ubranka na wstępie, a 62 miała tylko ok 2 miesięcy. Myślała, że 68 będzie miał mały w zimie, a tu musi szukać ciuszki na 74 na zimę.
 
dziewczyny mam pytanie, szczególnie do doświadczonych mam ;-)
moja mamuśka chciała mi zrobić niespodziankę i kupiła dwa kombinezony w sklepie CUBUS, sa fantastyczne, ciepłe z osłonkami na stópki i dłonie, ale rozmiar jednego to 68 cm a drugiego 74 cm wydaje mi się, ze 74 to juz się nie przyda na pewno, bo junior tyle będzie miał cm w lato, co myślicie?
Rachunku mama nie wzięła i nie mozna zamienić, więc zastanawiam się czy nie sprzedać na allegro, tylko podpowiedzcie mi proooszę, czy sprzedawać 74 i 68 czy tylko 74 ?

rozważyłabym zostawienie 74 na jesień i zimę jak już bedzie starszy moja córka nosiła kombinezon 80 na jesieni i był trochę przyduży. odnośnie 68 to raczej bym sprzedałam bo na teraz to raczej za duży a na później może być za mały. oczywiście wszystko zależy jak maluch będzie rósł.
pytanie jeszcze czy Cubus trzyma rozmiarówkę, bo jak nie to może się okazać że i 68 będzie dobry na teraz :)
 
reklama
to moze zostaw na razie oba, zawsze mozesz sprzedac ktorys za rok ;)
A to zdjecia moich dotychczasowych zdobyczy ;) wszystkie sa z ciucholandu, za nowymi sie jakos jeszcze nie rozgladalam, przerazaja mnie troszke te ceny :/
P1010093.jpgP1010095.jpgP1010092.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry