reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla naszych dzieci - PORADY i NASZE ZAKUPY(wózki, łóżeczka, mebelki itp)

Masz racje. W warunkach polskich trzeba brac na to poprawke

...ale tam gdzie ja mieszkam zimy jako takiej nie ma.
Nie ma sniegu a temperatury w najgorszym okresie zawsze sa na plusie.
Jedynie deszcz-tego mam pod dostatkiem. Ale dobra folia powinna zaradzic.
 
reklama
Goyap jezeli chodzi o sklepy to mozesz zagladnac do Mothercare, babies4us,Argos ale tylko z katalogu. Generalnie jezeli chodzi o kolory jest porazka, masz racje same czarne i bure na wlasne oczy widzialam ostatnio :szok:
 
Goyap - czytałam ze myslisz o Jane - jaki model wybrałaś bo my zdecydowaliśmy się na Ridera - widziałam na żywo , poza tym oglądałam unlimita i slalom ale Rider wygrał że tak powiem :-D

Sonia super wyprawka - to znaczy że juz wiesz ze będzie chłopczyk ?? bo kilka niebieskich widziałam rzeczy choć dla dziewczynki tez pasują w sumie

Goyap
no to teraz doczytałam dopiero ze typujesz Slaloma - powiem ci tak jesli podobaja ci sie 3-kołowe to on prezentuje sie super- mnie akurat nie bardzo lezy 3 kołowy
Poza tym mamy identyczne podejście my tez przy pierszej córki bylismy bardzo ograniczeni finansami i teraz chce sobie troche pofolgować - wybralismy tego Ridera tylko ciągle sie zastanawiam czy nie przesadzam ale bardzo nam sie podoba i super sie prowadzi jest leciutki i bardzo zwrotny - porównywałam mnóstwo wózków i żaden taki nie był przynajmniej w moim odczuciu - kurcze już sama nie wiem
 
Ostatnia edycja:
Etienne mi sie misiowe mebelki bardzo podobaja.Jak zaczne kupowac to napewno beda z ciemnego drzewa bo w takim stylu mamy wszystkie meble w domu.
Sonia widzialam na zywo lozeczko nr 2 i 3 .Bardzo ladnie sie prezentuje.
 
Goyap ja także widziałam kolory X-LANDERÓW i wg mnie są niezłe, przyciągają uwagę. Tapicerkę do prania raczej się ściąga ( ale nie pamiętam tego na 100%-wybacz:zawstydzona/y: ) a sam materiał wydaje się być dobry jakościowo i mocny :-)
 
Dzieki dziewczyny za informacje.
Samo ogladanie wozkow w internecie nie pozwala na obiektywne ocenienie jakosci.

Juz zdyskwalifikowalismy kilka wozkow ktore byly dostepne na zywo w Mothercare.
Pozostale typy bede mogla oceniac za trzy tygodnie.
 
Jestem po małej rundzie w poszukiwaniu wózka. Miałam okazję oglądac X-Landera Twin. Bardzo fajnie się prowadzi ale nie zauważyłam aby miał przekładaną rączkę, więc nawet maluszki w gondolkach musiałabym prowadzic widząc ich tylko przez okienko w daszku :-(

Pojawił się za to mój faworyt jak na razie. Jest to wózek Emmaljunga Cerox 360

Cerox 360 SilverCheck

Wózek prowadzi się rewelacyjnie, na pewno nie gorzej od X-Landera i ma przekładaną rączkę :-)
 
DZiewczyny, podzielę się z Wami swoim doświadczeniem. Jak miała urodzić się moja córeczka szukałam wózka i bardzo mi się podobały emmaljungi oraz teutonie. ponieważ nowe były bardzo drogie od razu je odpuściłam, mój budżet na to nie pozwalał:( w efekcie kupiłam nowy wózek firmy MIkado, wydawało mi się, ze ma wszystko co jest potrzebne :) no i niestety po krótkim czasie użytkowania okazało się, ze nie jest wygodny. podjełam decyzję o sprzedaniu i i kupiłam używaną teutonie fun system (bo ma najwęższy rozstaw kółek). do czego zmierzam.... czasem warto rozważyć kupno używanego wózka firmowego niż nowego byle jakiego.
Oczywiście nie chodzi mi o to, ze macie kupować wózki tych firm, o których pisałam

Przy wyborze wózka musicie pamietać, ze te sklepowe, są bez dziecka, wiec większość bedzie prowadzic się lekko :)

a odnośnie koloru to zgadzam się, że warto raczej nie brać jasnego i pamiętajcie, ze czasem po pierwszym dziecku zdecydujecie się na drugie, wiec może nie kupować wózka np różowego itp ;)
 
reklama
Hej:)

jeżeli o mnie chodzi to wózkiem się nie muszę martwić- będziemy mieć śliczny jasnozielony wielofunkcyjny wózek po siostrzeńcu mojego M, który ma obecnie 2,5 roku i już go nie używa. Gondola i fotelik samochodowy praktycznie niezniszczone, jedynie po spacerówce widać, że była używana ale mam nadzieję, że wystarczy to porządnie wyprać.

Co do łóżeczka to też mam problem z głowy- postanowiłam wykorzystać drewnianą kołyskę, w której spałam ja (prawie 27 lat temu:) a następnie moja siostra. Kołyska była robiona na zamówienie, jest solidna i w doskonałym stanie. Oczywiście jest mechanizm, który pozwala "wyłączyć" kołysanie i wtedy jest to zwykłe łóżeczko.
Jest też sporych rozmiarów- moja siostra spała w niej do ukończenia roku.

Mam inne pytanie- myślałyście już o przewijakach? Preferujecie takie komody z przewijakiem na wierzchu? Ja nie za bardzo mam na to miejsce w mieszkaniu więc pomyślałam o czymś składanym lub mocowanym do ściany nad kołyską (po przewinięciu malucha składa się ją do ściany i wtedy nie zajmuje wcale miejsca).

Co o tym myślicie?
 
Do góry